Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Archetyp Sila

V zdravom tele zdravý a veľký Duch prezrádza podstatu energie a vzťahu tela s duchom. Ak je telo choré, sotva v ňom bude prúdiť toľko energie, koľká by niečo vytvorila. Tá sa celkom prirodzene sústreďuje na riešenie „chorého tela“ a pravdepodobne „mdlej podstaty“.

Archetyp Sila

Arkánum: SILA / energia, vnútorná sila
Archetyp: SILA / systém
Matrica archetypu:
Pozitívum: V zdravom tele zdravý a veľký Duch.
Negatívum: Keď si v chráme, dodržuj jeho pravidlá!

Pozitívny význam arkána:
Sila, dobré zdravie, vnútorná hnacia sila, odhodlanie na boj, odvaha, čestnosť, vytrvalosť.

Negatívne vplyvy:
Neduživosť, chorľavosť, apatia, zbabelosť.

Zmysel arkána

Všetko si vyžaduje istú energiu, ktorá posúva situácie či javy dopredu. K výdaju energie (sily) potrebujem hlavne výrečnosť (1 + 1), energiu a zmysel toho, čo chcem povedať. Energiu potrebujem i na hnev, teda na to, aby som skrotila „divé zviera“ (napríklad leva v sebe). Ak však nedokážem v sebe „skrotiť zviera“, správam sa neprijateľne pre svoje okolie. Je možné, že všetko zoberiem „silou“, „mocou“ alebo cez momentálne silné postavenie, pričom narobím viac škody ako úžitku. Na druhej strane, ak mi telesná sila chýba, nestarám sa o svoje telo, netrénujem ho; akýže „odolný“ a „silný“ Duch môže vo mne prebývať!? Opäť si treba uvedomiť, nakoľko dôležitá je rovnováha.

Archetyp

V zdravom tele zdravý a veľký Duch prezrádza podstatu energie a vzťahu tela s duchom. Ak je telo choré, sotva v ňom bude prúdiť toľko energie, koľká by niečo vytvorila. Tá sa celkom prirodzene sústreďuje na riešenie „chorého tela“ a pravdepodobne „mdlej podstaty“. Skvelá energia však pobáda k tvorivosti, sebarealizácii a realizovaniu skvelých nápadov. Dokáže liečiť, pomáhať tam, kde treba. Na druhej strane, ak nedodržuješ v chráme pravidlá (budhistický výrok), môže sa veľmi ľahko stať, že prídeš o energiu, nedotiahneš veci do úspešného konca, nevydržíš na ceste do cieľa – či už pre telo, ktoré ťa zradilo, lebo si mu nevenoval dostatočnú pozornosť, alebo pre chorobu, ktorá ťa zastihla nepripraveného. Energiu si treba vážiť, a treba ňou i správne narábať.

Východisko

Východisko nachádzame v zodpovednom postoji voči svojmu telu a Duchu. To znamená, že sa treba venovať nielen vzdelávaniu, umeniu a kultúre, ale aj zveľaďovaniu svojich možností v rámci tela. Ide o normálnu životosprávu, normálne hygienické návyky, mierny šport, ak nie sme výkonní športovci. Ak by sme preháňali napríklad so športom, vznikli by ďalšie problémy – zradí duša? Ako? Napríklad, olympionik s nedostatkom sebadôvery a koncentrácie nedôjde do cieľa načas, ba môže skončiť v nemocnici. Zanedbané IQ nedoplní ani telesná krása, ani predražený odev z butiku, ba ani skvelo naservírované, ale ničiace jedlo.

Cvičenie

Kľaknite si, a sadnite si na päty. Ruky voľne položte na stehná, zahľaďte sa do jedného bodu a pomaly sa zhlboka nadýchnite. Uvedomte si, že vzduch vchádza nosom do vašich pľúc, odovzdáva kyslík, a na chvíľu zadržte dych, aby tie isté kanáliky mohli prevziať z pľúc odpad, nečistoty a kysličník uhličitý. Pomaly tieto splodiny vydychujte. Predstavte si, že vdychujete úžasné, modré guľôčky, a vydychujete čiernosivé triesočky, ktoré by inak boleli a trápili vaše telo. Dýchanie opakujte sedemkrát.

Potom zavrite oči, pričom stále budete sledovať pôvodný bod na stene, a uvedomte si: Som plný/á energie. Všetko vychádza podľa mojich plánov, ovládam všetky svoje mínusy, vážim si svoje plusy. Som mimoriadna osobnosť, lebo Najvyšší mohol stvoriť len niečo dokonalé či výnimočné. S pokorou prijímam všetky dary, dobré a zlé, pretože sú tu na to, aby ma poučili, ako kráčať svojou cestou.

Teraz sa niekoľkokrát nadýchnite a vydýchnite, pohýbte nohami, rukami, otočte hlavou z jednej strany na druhú, natiahnite sa a trebárs pokračujte v práci.