Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Archetyp Transformácia

Život začína byť kdesi na dne, snaha o transformáciu bude nevyhnutná. Všeličo bude treba zmeniť, hoci si myslíme, že nám je to jedno. Samotné arkánum SMRŤ hovorí, že ak sme všetko robili čestne, aj naša kvalitatívna zmena bude dobrá.

Archetyp Transformácia

Arkánum: DEZILÚZIA / ľahostajnosť, premena
Archetyp: TRANSFORMÁCIA / súvislosť
Matrica archetypu:
Pozitívum: Človeče, prach si a v prach sa obrátiš!
Negatívum: Kto nepoznal utrpenie, nikdy nikoho nepochopí!

Pozitívny význam arkána:
Premena, kvalitatívna zmena z jednej podstaty na inú, koniec jednej éry, aby sme mohli vstúpiť do éry ďalšej, lepšej.

Negatívne vplyvy:
Bezvýchodisková situácia, fyzické ukončenie nejakej etapy.

Zmysel arkána

Život začína byť kdesi na dne, snaha o transformáciu bude nevyhnutná. Všeličo bude treba zmeniť, hoci si myslíme, že nám je to jedno. Samotné arkánum SMRŤ hovorí, že ak sme všetko robili čestne, aj naša kvalitatívna zmena bude dobrá. Ak sme však konali „čierne skutky“ a do všetkého sme sa iba štylizovali, kvalitatívna zmena bude o ničom, bezútešná, ako dôsledky našich nezmyselných činov. Kto žije čestne – pekne odíde. Kto neustále iným škodí, zájde poškodený. Arkánum mrazivo oznamuje, že nič nemožno vziať na „druhú stranu“, len to svoje JA a možno charakter.

Archetyp

Archetyp „človeče, prach si a v prach sa obrátiš“ hovorí o kolobehu duše, ktorá si na Zem prišla niečo vybaviť, je tu v rámci večnosti len okamih a ide naspäť, domov. Čo tu prišla hľadať? Postavenie? Zlato? Nejaké vedomosti či skúsenosti? NIE. Duša prišla skúmať. Jeden jediný pocit. Tento pocit sa môže týkať čohokoľvek. Univerzum nerozdeľuje nič na dobré a zlé, preto môžeme skúmať pocit lásky či milosrdenstva rovnako ako pocit násilia či brutality. Ak však skúmam pocit násilia, musím si uvedomiť, že tak robím mnoho životov – skúmam, ako chutí zabíjať, byť zabitý, dať sa zabiť, mať zabitého milého človeka a skúmam dotiaľ, kým „pocit“ nezaradím na správne miesto a kým nepochopím, že zlo plodí ešte väčšie zlo a jedinou zbraňou ako ho zastaviť, je láska. Ale ako pochopenie – nie nejako inak. A keďže pocitov je neúrekom, transformujem sa neúrekom.

Východisko

Východisko spočíva v prekonaní istej ľahostajnosti, sebakontrole, ktorá nepripustí, aby boli naplánované zmeny zlé či spochybnené. Ak správne využijeme predstavivosť a fantáziu, správne objavíme cestu, ktorá nás naozaj dovedie k vytúženému cieľu. Nebudeme sa musieť obávať toho, čo by sa mohlo stať, lebo sa stane len to, čo skutočne aj chceme. Ak sa rozhodneme pre novú štartovaciu čiaru – urobme to, nečakajme až do momentu, kedy nás z letargie preberie BLESK Z NEBA! Zmena musí byť v celom rozsahu kvalitatívna, ako keď ľad roztopíme na vodu, železo na tekutinu. Hneď pochopíme i to, že VŠETKO má svoj vlastný čas premeny, ktorý nijako nemôžeme zmanipulovať, t.j. zrýchliť či spomaliť. Nová kvalita vždy prinesie nové pocity a nové skúsenosti.

Cvičenie

Ľahnite si na tvrdú podložku a zavrite oči. Snažte sa uvoľniť pomocou farieb a tak komunikovať so svojim podvedomím. Uvedomte si, že sa najprv nachádzate v červenej hmlovine a vnímajte i vibrácie tejto úžasnej, čírej substancie. Potom sa presuňte do oranžového kruhu. Tu budú vibrácie o niečo jemnejšie. Zbavili ste sa vlastnej agresivity a môžete sa presunúť do vibrácií zlatožltej farby. Pocítite teplo a oddanosť. Za tým vás prijme substancia nádherných, zelených vibrácií. Budú osviežujúcou nádejou pre vaše znovuzrodenie v modrej substancii. Tu si musíte uvedomiť pokoj, ktorý zahrnie vašu dušu. Z tohto kruhu prejdete do fialkastých vibrácií a pripomeniete si vaše druhé ja, aby ste sa pripravili na mimoriadne vážnu a posvätnú indigovo-fialovú, ktorá vás zlúči rovno s vašim najhlbším podvedomím. Tu zastanete a precítite tzv. „medzeru“ medzi myšlienkami. Potom pohýbete rukami, nohami, otočíte hlavou zľava doprava a otvoríte oči.