Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Retrográdna Venuša - šanca na vyliečenie vzťahu

Počas zlatej adventnej nedele 19. decembra 2021 začína Venuša z pohľadu Zeme cúvať - stáva sa retrográdnou. Tento jav nie je ojedinelý, deje sa tak približne raz za rok a pol, niekedy až raz za dva a pol roka. Venuša bude retrográdna do 29. januára 2022.

Retrográdna Venuša - šanca na vyliečenie vzťahu

Cúvajúcu Venušu cítime snáď najviac zo všetkých planét, ktoré sú retrográdne. Venuša je planétou lásky, krásy, harmónie, umenia, estetického cítenia a hodnôt. V pozitívnom postavení obnovuje narušenú rovnováhu u človeka, veď je protipólom bojovného Marsu. Má funkciu stabilizovať u človeka emocionálne putá, aby sa cítil komfortne.

Šanca na vyliečenie vzťahu

Keďže bude Venuša v Kozorožcovi, zvlášť opatrní by mali byť v tom čase Raci, Váhy a Ryby! Majú totiž s Kozorožcom povestný karmický kríž, na ktorom treba pracovať. Ale ostatné znamenia by mali byť tiež pri retrográdnej Venuši opatrné. Tieto informácie sa týkajú hlavne vzťahov, nakupovania drahých i umeleckých predmetov, luxusných áut, prerábania bytu, módnych salónov, investovania financií do nehnuteľného majetku a podobne.

Pokiaľ nemusíte, tak teda nerozbiehajte obchody, mohli by ste tratiť financie, lebo tovar počas retrogradity rýchlejšie stráca svoju hodnotu.

Nové vzťahy, ktoré si začnete v období retrográdnej Venuše, zvyčajne nemajú dlhé trvanie. Naopak, trvalé vzťahy môžete rozumným a citlivým spôsobom vyliečiť. Otvoria sa totiž staré rany, ktoré máte šancu konečne zaceliť. Bolestivo, ale pokiaľ do toho vložíte úprimnú lásku, tak navždy!

Svadby sa v tomto období neodporúčajú, manželstvo totiž nemá dobrý počiatočný štart! Predstavte si auto, ktoré musí ísť na križovatke dopredu, a namiesto toho začne cúvať… Vznikne havária, pri ktorej môžu trpieť aj nevinní.

S retrograditou sa ľuďom začínajú aj ozývať lásky z mladosti. Stáva sa to hlavne tým bývalým vzťahom, ktoré si niečo nedoriešili. Dávajte si pozor, aby ste sa neunáhlili a nevstúpili znovu do podobného problému, na ktorom stroskotal váš vzťah. Hoci ste obaja práve voľní, nerobte vážne kroky, ani nový fyzický kontakt so starou láskou sa neodporúča. Počkajte si, pokým sa Venuša nedostane do normálu! Vtedy je tu väčšia šanca zažiť pravú lásku na druhý pokus.

Možné nástrahy v bežnom živote

Retrográdna Venuša môže vyvolávať u niektorých jedincov ostýchavosť, zvláštne reakcie pri jednaní s príslušníkmi opačného pohlavia. Môžete mať dojem, že neviete byť dobrými partnermi a byť smutní z toho, že vám váš milovaný nerozumie.

Keďže Venuša pôsobí aj na poli majetku a vôbec hodnôt, môže sa vám stať, že budete utrácať peniaze aj tam, kde by ste nemuseli. Preto s nimi narábajte počas týchto štyridsiatich dní veľmi opatrne a premyslite si poriadne, do čoho vrazíte svoje úspory.

Keďže všetko zlé, je na niečo dobré, je tu aj potešujúca správa pre umeleckú sféru. Retrográdna Venuša má pozitíva v tom, že podporuje v určitom zmysle kreativitu a vynaliezavosť. Tvoriví ľudia, ktorí sa v období retrogradity vedome nenechajú manipulovať, môžu mať v tomto období zaujímavé nápady a inšpirácie, ktoré neskôr zrealizujú, čo im prinesie nakoniec úspech.

Mnohí z vás si spomenú na mladšie časy. Vrátia sa k vtedajšiemu štýlu obliekania, zmenia svoj terajší účes na retro. Je tu šanca i na zhodenie zopár kíl nadváhy, hlavne po Vianociach.