Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Venuša v Baranovi

Venušu, planétu lásky, harmónie a umenia máme teraz v ohnivom znamení Barana, ktorého vládcom je planéta boja, Mars. Venuša a Mars - večné protiklady. Obe planéty sú však dôležité v živote človeka. Planéte Mars prislúcha všeobecne prvý dom osobnosti (ja), a Venuši druhý dom hodnôt (mať) a zároveň siedmy dom partnerstva (my).

Venuša v Baranovi

Venuša v Baranovi bude teda plná ohňa a protirečení. Orgánom Barana je hlava. Pokiaľ má jedinec planétu lásky v tomto znamení, bude plný ohnivého citu, ktorý však môže rýchlo vyhasnúť. Počas pobytu Venuše v Baranovi budú mať ľudia tendencie sa tak aj správať. Dajú okoliu ihneď najavo, čo cítia, a to nielen lásku, ale aj nenávisť a zlosť. Oči a všetky orgány na hlave budú asi úradovať viac ako srdce.

Dobrú chvíľu budú Venuša a Mars blízko seba. V ich blízkosti bude vtedy aj revolučná planéta Urán. Môžeme preto čakať umocnenie pôsobenia oboch planét. Nesľubujte preto večnú lásku, ak ste sa práve zoznámili s niekým zaujímavým. Podotýkam, hoci to bude za vzrušujúcich romantických okolností. Vyčkajte radšej chvíľu, čo bude ďalej…

Pôsobenie na jednotlivé znamenia

Terajšia Venuša vám ale pomôže prekonať zábrany vo vzťahoch, ak bol doteraz niekto z vás dosť ostýchavý. Nesmelí umelci budú mať viacej guráže, aby ukázali svoj talent. Ľudia sa budú obliekať odvážnejšie. Vytiahnite preto šaty zo skríň, ktoré ste si ešte neobliekli, lebo boli pre vás okázalé. Ukážte sa svetu inak!

Vplyvom Venuše v Baranovi si najviac pochvaľujú ohnivé znamenia.

Ohnivé znamenia

 • Baran: Priťahujete k sebe ostatných ľudí ako magnet. Ste plný energie. Za každú cenu hľadať nového partnera však nemusíte. Užite si, ale odtiaľ potiaľ. Rada je to viac ako dobrá, ale vy ju asi veľmi počúvať nebudete. Následky potom nereklamujte.

 • Strelec: Aj keď je pôst, pre vás budú tieto dni v znamení zábav, pôžitkov, hier s deťmi, ale aj sklonom k hazardu. Uvedomte si, že planéty Mars, Venuša a Urán na vás síce pôsobia príjemne, ale viac ako inokedy sa treba ovládať.

 • Lev: Ak sa dokážete ovládať a nepodľahnete náhodným a lákavým zvodom, umenie a zážitky s ním spojené vás privedú k rozšíreniu vedomia, miestami až jasnozrivosti.

Vzdušné znamenia

 • Blíženci: Budú vyhľadávať skupiny, ktoré zmýšľajú podobne ako ony. Darí sa vám v skupinových činnostiach, ste srdečnejší. Ak sa chcete presadiť, robíte to šarmantne a s ohľadom na ostatných. Priateľ sa vám môže stať životným partnerom, ale aj pre vás platí opatrnosť v sľube vernosti.

 • Vodnári: Užívajte si bežný život a nachádzajte v ňom čaro a láskavé okamihy. Prídete si na svoje, medzi priateľmi. Ak budete mať šteklivé myšlienky pri kamarátke, naozaj si preverte, či je voľná! Investujte do vzťahov.

 • Váhy: Ste na tom horšie, lebo Venuša v Baranovi s vami tvorí opozíciu. Keďže Venuša spája ľudí, vyspelí jedinci medzi Váhami práve teraz môžu dosiahnuť jednotu protikladov v partnerstve. Pozor na žiarlivosť, ktorú máte tendencie prejaviť oveľa markantnejšie ako inokedy.

Vodné znamenia

 • Rak: Podobne ako Váhy a Kozorožec ste s Baranom v astrologickom kríži, preto pozor na výbuchy žiarlivosti. Hľadajte v partnerstve najmä porozumenie a lásku. Skúste prepáčiť svojej polovičke, ak vám nevenuje toľko pozornosti. Ak ste nepokojní, choďte na výstavu alebo na koncert obľúbeného speváka.

 • Ryby: Načerpaní pozitívnou energiou z pobytu Slnka a Venuše u vás, priťahujete naďalej ľudí ako magnet. Dajte pozor, aby ste hmotný majetok nepovýšili nad hodnotu svojich blízkych. Kontrolujte si peňaženku, aby ste neuvážene neutrácali.

 • Škorpión: Zamerajte sa na pracovné záležitosti, kde mnohé veci uvidíte v inom svetle. Venujte pozornosť zdraviu. Ak ste sa doteraz neprinútili k zdravému spôsobu stravovania, možno sa vám to teraz podarí. Skúste niečo, iné ako doteraz.

Zemské znamenia

 • Kozorožec: Tvorí s Baranom kríž, preto buďte opatrní na svojich spolubývajúcich. Nenechajte do vášho vzťahu zasahovať ani jedného z rodičov. Radosť si urobte kúpou niečoho pekného do bytu, ale pred tým sa poraďte s partnerom. Hlavne, ak to bude niečo originálne a vy nemáte úplne rovnaký vkus ako on.

 • Býk: Chcete možno pomáhať druhým viac ako inokedy a prináša vám to radosť. Pozor však, ostatní môžu mať iný názor. Zapojte sa radšej do nejakej oficiálne dobročinnej akcie, kde si budete istí, že vás tam potrebujú. V láske sa príliš neobetujte.

 • Panna: Viac ako inokedy budete myslieť na záležitosti lásky a sexu. Možno sa nebudete spoznávať. Hoci ste inokedy opatrné, ozaj myslite na to, s kým sa dáte do kopy! Platí to pre voľných. Zadané Panny asi svojich milovaných prekvapia nečakanými a snáď i príjemnými výbuchmi v spálni.

17. marca vstúpi Venuša do pomalšieho Býka, a už bude aj pár dobrých krôčikov ďalej od bojovného Marsu. Začneme viac používať sedliacky rozum. Vy, ktorí ste čerstvo zaľúbení, vyčkajte! Postupne prídete na to, či dotyčný, ku ktorému ste zahoreli láskou, je naozaj ten pravý. Predpokladám však, že sa medzitým objaví ešte niekto iný…