Odporúčame

Veštica Adrianalin

Veštica Adrianalin

Pomôžem vám rozlúštiť reč vášho podvedomia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Gabriela

Gabriela

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Zoruna

Zoruna

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Stella

Stella

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Sadia

Sadia

Obsadená, zavolajte neskôr

Venuša v Rakovi

Venuša, planéta lásky, je už v znamení Raka. Toto znamenie je kardinálne, čo okrem iného znamená impulzívnosť, iniciatívu aj aktivitu. U Raka tieto vlastnosti budú podfarbené citom, empatiou a snahou o stabilitu.

Venuša v Rakovi

Vládkyňou Raka je Luna, ktorá sa iste podpíše aj na charakteristike Venuše. Ako vieme, planéte lásky ide o to, aby harmonizovala a spájala ľudí do jedného celku. Veď láska je cit, ktorý drží aj našu planétu pohromade.

Venuša v Rakovi je vodného živlu. Luna vyjadruje materský princíp, lono matky, kde nám bolo dobre, ale aby náš život mal zmysel, museli sme z neho vyjsť. Preto vyjadruje račia Venuša základnú prítulnosť, ktorú cítia deti, ktoré žijú s milujúcou matkou. Na druhej strane, matka z princípu ochraňuje svoje deti, ale chce nad nimi vládnuť. Je to pochopiteľné vo vzťahu dieťa a matka, ale v ostatných vzťahoch, hlavne v partnerských, to môže byť na škodu. Venuša v Rakovi je starostlivá, jemná, sentimentálna, ale má sklony k majetníctvu a citovému vydieraniu.

Pozitívny vplyv

Voda sa znáša s vodou a zemou, preto budú mať viac citovej pohody a porozumenia v láske i umeleckej tvorivosti nasledujúce znamenia:

 • Býk - bude nakupovať užitočné umelecké predmety. V partnerstve však pozor na snahu vlastniť. Je to majetníctvo na druhú, lebo obe znamenia radi vlastnia. Býk hmotu a Rak svojich blízkych. Inak prežije Býk pekné obdobie.

 • Panna - toto znamenie si asi v oblasti vnímaní lásky vydýchlo. Panna, hoci je pohyblivý merkúrsky typ, ale nevadí jej viazanosť, má rada istotu, preto jej vyhovuje starostlivosť Raka. Nájde si svoj pokoj a upraví si vzťahy na pracovisku i doma. Voľné Panny môžu stretnúť lásku medzi priateľmi.

 • Rak - bude vo svojom živle. Bude sa viac pohybovať doma a vo svojom okolí. Ak má rodičov, poputuje za nimi. V láske sa presadí, hlavne ak má partnera, ktorý nevyžaduje veľkú slobodu.

 • Škorpión - nájde si konečne čas na duchovno. Meditácie pri vode ho povedú do nekonečných diaľav a vysnívanej láske, ktorá možno sedí vedľa neho doma. Vhodné sú cesty do zahraničia, kde bude vnímať krásy prírody a umenia.

 • Ryby - majú počas pôsobenia Venuše v Rakovi plodné obdobie, plné tvorivosti, zábavy a kreativity. Pozor však na kučeravé myšlienky, hlavne ak ste zadaní. Vaše záletnícke úlety by mohli vyjsť na povrch, ale proti gustu žiaden dišputát.

Neutrálne pôsobenie Venuše

 • Blíženci - pozornosť venujte tomu, že láska a umenie aj niečo stoja, ale prinášajú osoh.

 • Vodnár - treba si dať pozor na priberanie. Láska u vás väčšinou nemá cukríkový tón, preto vám nebude asi vadiť, ak budete riešiť v oblasti lásky praktické veci.

 • Lev - priznajte si, že ste aspoň občas radi stredom pozornosti. Tentoraz vám to nebude vadiť, ak nebudete na výslní. Ochutnajte nesebeckú lásku a pomáhajte druhým!

 • Strelec - ak ste si doteraz neužili v sexe, možno to teraz roztočíte. Samozrejme nie mimo vzťahu, to by vám astrológia neradila nikdy. Veľa sa o sebe naučíte.

Negatívne aspekty

Znamenia Baran, Kozorožec, Váhy, ktoré tvoria s Rakom kríž, budú v láske a umeleckej tvorbe na tom trochu horšie, ale ako vraví novodobá astrológia, treba brať aj nepríjemnejšie aspekty života ako výzvu, aby sme sa o sebe niečo viac naučili, a tým sa skorej posunuli dopredu.

 • Baran - ohnivý živel sa neznáša s vodou Raka, preto si dajte pozor na nezhody, nepríjemnosti a hádky, a to hlavne doma. Možno sa máte naučiť trochu aj vy ustupovať.

 • Kozorožec - opozičný Rak vám bude nastavovať zrkadlo, preto sa skúste do neho usmievať. Všetko, čo vám bude vyhodené na oči, má aspoň za mak pravdy.

 • Váhy - rozbúrená voda Raka. No nezdá sa vám, že je to len z vášho pohľadu? Umelecky založené Váhy budú mať problémy v práci, preto pozor na flirty a ješitnosť vo vašej tvorbe.