Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

1. čakrová karta - koreňová (červená)

Prvá čakra je energeticky vír, ktorý nás udržuje pri živote. Vyšlo vám červené kolečko? Dnes je správny deň pre športovanie, pobyt v prírode, aj na fyzickú prácu. Užívajte si každý svoj pohyb, precitnite svoje telo zo stredu brucha až ku končekom prstov, venujte každému svojmu kroku úplnú pozornosť.

1. čakrová karta - koreňová (červená)

Telo sme dostali k prežívaniu a nie k rozumovaniu a trápeniu. Aj v bežnom živote sa nechávajte viesť svojim telom. Počúvajte elementárnu bytosť vo vnútri vás, ktorá riadi hladké svalstvo, nenechá urobiť chybu. Telesný život sa tým zjednoduší a skrásnie.

Princípy:pud sebazáchovy, sebapoznanie, sebadôvera, stabilita, vzťah k zemi
Žľazy:nadľadvinky
Orgány:chrbtica, kosti, zuby, nechty, nohy, hrubé črevo, konečník, prostata, krv
Kamene:achát, jaspis, rubín, hematit, granát
Doporučenie:CHOĎTE DO PRÍRODY A PREDSTAVTE SI, ŽE SA ZAKOREŇUJETE

Správne fungujúca prvá čakra v živote znamená pocit sebapoznania. Pozrite sa do zrkadla a uvedomte si, ako vám to svedči, že nie ste tu len náhodou. Prvá čakra je ozaj našim koreňom, ktorý nás spojuje so zemou, s hmotou. Je to veľmi dôležité miesto pre naše fyzické bytie. Najdôležitejšia je pri nej imunita, pud sebazáchovy. Tieto vlastnosti musia fungovať pre zachovanie života. Pri poruche sa hovorí, že človek rôzne lieta. Zakorenenie v hmote je preto nevyhnutné. Často sa stáva, že problémy vychádzajú už z prenatálneho obdobia, zo zlého tehotenstva. Dieťa je ovplyvňované už od matky, keď ho nosí pod srdcom, vníma tiež pôrod a pod. Negatíva z tohto obdobia prvú čakru akoby podseknú a dieťatko akoby na svet nechcelo. Cely život potom ma človek v sebe nepríjemné otázky typu, prečo som tu ja, prečo musím trpieť? Zakoreniť je pre nich veľmi ťažké. Všetkým matkám by som chcela povedať, aby svoje dieťatko na svet úprimne privítali. Aby sa neho tešili. Deti to veľmi citlivo vnímajú, aj keď si to dospelí neuvedomujú. Pre budúce dieťatko je pohoda matky veľkou pomocou pri zakotvení v živote, aby sa sem nebáli prísť. Koreňová čakra predstavuje teda akýsi podstavec, na ktorom stojí predovšetkým naše fyzické zdravie.

Červená farba

A keď čakra nefunguje tak, ako má – nositeľkou jej vibrácie je červená farba, odporúča sa ňou často obklopovať, nosiť červené doplnky, oblečenie. Nemám na mysli, aby ste chodili ako karkulka, to iste nie, ale aby ste harmonizovali, aby to sedelo, ladilo. Niekto povie, že by to nezniesol – tak poradím vhodný kameň. Napríklad jaspis do vrecka, ešte silnejší rubín alebo granát, môže byť aj hematit. To je ale všetko ako pomocne barličky. Najdôležitejšie je však prijať hmotný svet, svoju hmotnú existenciu. Každý by mal mať rád svet, v ktorom žije. Dostať do svojej psychiky radosť zo života na Zemi. Červená farba je práve farbou radosti, sily a vitality, jej základom. Koreňová čakra je o JA. Je teda osobnosťou o jedincovi - sebapoznaní, sebadôvere, sebaláske, sebaúcte. Čakru považujeme za takmer najdôležitejšiu od prvého do posledného nadýchnutia.

Orgány

Z orgánov sú najdôležitejšie črevá a všetko pevne tvoriace základ stavby tela. Funkčnosť čriev výrazné ovplyvňuje našu imunitu. Je to chemická továreň na prijímanie správnych prvkov. Keď máme radosť zo života, vezmem si to dobré, všetko ostatne vylúčim. V opačnom prípade črevá zadržujú škodliviny v organizme , ukladajú ich a dochádza k oslabeniu imunity. A nesmieme zabudnúť na prírodu. Pre túto čakru ústredný motív. Pretože ide o prijatie života ZEMI, je treba pochopiť, že zem a príroda sú jedno a to isté. Majme preto radi prírodu. Skvele je chodiť naboso, nebrať ako zlo živly. Vietor, sneh, dážď, búrku, vodu. Objímajme stromy - príroda je obrovský dar pre prijatie života na ZEMI.