Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Nov Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v apríli 2023

Vo štvrtok ráno nastáva tento rok už druhý nov v Baranovi. Je to zvláštnosť, ktorá nebýva často. Máme tak možnosť naštartovať nové začiatky, ktoré sme nestihli v marci.

Nov Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť07.09.2023 00:24Blíženci-
Nov15.09.2023 03:42PannaNov Mesiaca september 2023
Prvá štvrť22.09.2023 21:34Kozorožec-
Spln29.09.2023 12:00BaranRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 20.04.2023 06:15

Je tu však háčik, lebo bude zároveň aj zatmenie Slnka. Našťastie, u nás nebude viditeľné, preto nebude tak účinné a škodlivé. So zatmením Slnka sa totiž spájajú aj negatívne magické energie, ktoré ovplyvňujú našu psychiku i vnímanie. Verme však, že čestnému človeku umožnia umocniť dobro tak, aby sa vedel chrániť pred zlom.

Skúste sa v mysli alebo aj vo svojom diári vrátiť o mesiac späť. Čo sa vám dialo na poli zdravia, lásky, práce, financií a vzťahov?

Pokiaľ sa vám niečo podarilo, naďalej budujte svoj postup vyššie. Tí, ktorí vykročili na nesprávnu cestu, majú nádej na úspešné zvládnutie nových krokov. Jeden reparát vás predsa nepoloží na lopatky! Učíme sa aj na vlastných chybách.

Šanca na stabilitu a zlepšenie financií

Po dvadsatich minútach po nove bude už Mesiac v Býkovi. Slnko, ktoré vstupuje dopoludnia tiež do tohto zemského znamenia, zmierňuje súčasný nov oproti predchádzajúcemu. Dodáva stabilitu našim novým rozhodnutiam, podporuje životnú silu a zmierňuje impulzívne jednanie, ktoré nás sprevádzalo mnohých po celý mesiac, keď vládol Baran.

Kvadrát Pluta na Lunu i Slnko však môže vyvolávať chuť manipulovať a hrozbu byť manipulovaný. Preto si treba dávať obzvlášť pozor, aby sme neubližovali slabším, alebo nepodľahli ovládaniu inými ľuďmi.

Zamerajte sa radšej na zmeny vo vašom živote, ktoré sú potrebné. Nepopierajte seba samých kvôli tomu, aby vás iní uznávali alebo ľúbili. Pravda vyjde aj tak skôr či neskôr najavo.

Veľmi povzbudzujúcou správou tohto novu je, že nastupujúce znamenie Býka dáva novú šancu na stabilitu i rozvážnosť v konaniach a vo financiách možnosť nových zárobkov. Nebojte sa preto nových výziev a zmien. Prinesú vám nový vietor do plachiet!

Nasledujúci výklad pre jednotlivé znamenia je všeobecný. Nedá sa presne vystihnúť, ktorá oblasť života je pre vás dôležitá. Na to je potrebný osobný horoskop, kde je treba vedieť nielen postavenie Slnka - vaše znamenie, ale aj presný čas narodenia a miesto, kde ste sa prvýkrát nadýchli. Niekomu preto pomôže, ak si prečíta informácie o všetkých znameniach. To, čo vás osloví alebo aj nahnevá, bude tá pravá šálka kávy, nad ktorou sa treba zamyslieť.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Chyťte si svoje šťastie, nenechajte si ho ujsť. Potrebujete si vyliečiť niečo na sebe, alebo cítite, že sa máte zmeniť? Zmeňte si účes, alebo si kúpte nové šaty. Pozrite sa aj na svoj spôsob zarábania peňazí. Prácu, ktorú vykonávate treba mať rád, ale vaše snahy o zmeny na pracovisku sú asi trochu blokované. Pokiaľ budete o tom diskutovať s kolegami, držte sa diplomacie. 

Býk

Slnko vstupuje k vám, preto začnite pomaly realizovať svoje plány. Dajte si pozor na to, aby ste nepresadzovali silou mocou svoje názory, lebo dosiahnete pravý opak. Váš spôsob myslenia a konania sa môže zmeniť, čo prispeje k vášmu dobru. Pozor však na mágiu a okultizmus, aby ste sa nezamotali do niečoho nekalého. 

Blíženci

Venuša kraľuje vo vašom znamení a tento nov vás nabáda, aby ste si porozprávali o slastiach, ale i strastiach vášho vzťahu. Aj vy si dajte pozor na manipuláciu, ktorej netreba podľahnúť. Naplánujte si víkendové cesty po okolí, a to hlavne ak lepšie poznáte tie v cudzine. Pokiaľ poznáte nejakého leva, bude to medzi vami zaujímavo iskriť. 

Rak

Náročné obdobie vám končí, no možno chce dať poslednú lekciu hlavne pre tých, ktorí sa narodili koncom znamenia Rak. Niekto na vás môže tlačiť, aby ste sa zmenili v jeho prospech. Držte sa svojho, veď si treba veriť! Nenechajte sa znechutiť a venujte sa pozitívnejším aspektom života. Tie máte na dosah ruky. Potvrdzuje ich aj sextil Merkúra na Mars, ktorý je u vás. Síl na zlepšenie máte dostatok, ten prvý krok urobte však vy. 

Lev

Majte sa na pozore, lebo začína obdobie výziev! Tento nov vám však podáva pomocnú ruku, aby ste načerpali dostatok odvahy. Poučte sa z uplynulých dvadsiatych ôsmych dní. Na pozitívnych udalostiach stavajte budúcnosť, no tie chyby, ktoré sa vyskytli už neopakujte. Budete skúšaní autoritami, preto sa naučte pokory. Pokora nie je ponižovaním, ale úctou k ostatným, ktorí už niečo dokázali. 

Panna

Financie, ktoré zdieľate s niekým môžete investovať do zahraničných ciest. Nechoďte tam sami, potrebujete spoločnosť. Ak nemáte svoju kamarátsku partiu, tak choďte s partnerom, alebo priateľkou. Ste prístupné viac ku kompromisom, malo by sa vám dariť. ako sa vraví, máte len malý krôčik ku šťastiu, tak si ho nenechajte ujsť. 

Váhy

V láske si nemerajte sily kto z koho, ale tolerujte svoje priority i chyby. Voľné Váhy sa môžu teraz zaľúbiť do šéfa, alebo staršieho partnera. Môžete sa stretnúť aj na služobnej ceste, alebo poznávacích zájazdoch. Takže neseďte doma. Ak ste zadané, o to viac treba vystrčiť nos z ulity. 

Škorpión

Venujte sa zdraviu a drobnej činnosti. Teda po dlhom mesiaci by mali byť poriadky doma i v zamestnaní v konečnej fáze. Ak nie, začnite na tom pracovať. Potrebujte si vyčistiť priestor aj v práci, hlavne ak sa vám v nej nedarí. Voľní si pozrú do zóny lásky podľa feng šuej, či tam nemajú niečo ostré, alebo smutnú osamelú osobu. Umiestnite si tam obrázok šťastného páru. 

Strelec

Ste voľní? Pokiaľ máte za sebou stretnutie s príjemnou osôbkou, ktorá znela vážne, asi váhate, či v tom máte pokračovať. Život sa skladá aj z povinností a pár flirtov už asi máte za sebou… No samota je nedobrá spoločníčka, nemyslíte? Nakoniec sa s tej osoby môže vykľuť zaujímavý a seriózny partner, s ktorým sa nebudete nudiť. Chce to dávku úprimnosti aj pre ostatných Strelcov v trvalom vzťahu.

Kozorožec

Čo vás nezabije, to vás posilní! Vydržať, bude lepšie! Často sa ľudia, ktorí prechádzajú nepríjemnou skúškou v živote, opustia pre cieľom. To môže byť váš prípad, ale aj nemusí. Podľa hviezd vás čaká priaznivé tvorivé obdobie. Tak na ktorú stranu sa pridáte? Všetko začína v mysli, najlepšie s radosťou v srdci. 

Vodnár

Liečte si svoj vzťah. Vneste do neho viac zábavy a nových tvorivých chvíľ. Pluto vošlo do vášho znamenia, kde sa necíti dobre, ale vám prináša i veľkú silu. Najviac to pocítia tí, ktorí sa narodili na začiatku znamenia. Pozor, na spomínanú manipuláciu. Držte sa porekadla: Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne. Venuša je však ku vám priaznivo postavená. Stavajte svoj vzťah na radosti. 

Ryby

Je na čase sa vydať ďalej. Máte vhodné obdobie začať robiť to, čo je potrebné. Minulý mesiac vám ukázal, kde je vaša achilovka. Dúfajme, že ste sa poučili. Urobte si praktické, konkrétne plány a dbajte na to, aby ste ich rozumne aj splnili do zdarného konca. Pokiaľ si s niečím neviete rady, neváhajte požiadať o pomoc starších a skúsenejších. 

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoVáhyod 23.09.2023
MesiacKozorožecod 22.09.2023
MerkúrPannaod 28.07.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023