Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2023

V piatok podvečer nastáva nov Mesiaca. Rýchlejšie sa pohybujúca Luna v Býkovi dobehla k Slnku. Spočinuli v pevnom objatí a prinášajú šancu na nový začiatok.

Nov Mesiaca v znamení Býka
Foto: pexels.com

Fázy Mesiaca v júliSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.07.2024 01:00RakNov Mesiaca júl 2024
Prvá štvrť14.07.2024 00:51Váhy-
Spln21.07.2024 12:19KozorožecSpln Mesiaca júl 2024
Posledná štvrť28.07.2024 04:54Býk-

Nov Mesiaca nastane: 19.05.2023 17:56

Pokojný, matersky založený Býk prináša do života stabilitu, pokojné a prívetivé dni. Nov v Býkovi prináša lepšiu sústredenosť na každodenné veci, ktoré sú potrebné k životu. Sme citlivejší a vnímavejší. Zároveň však máme väčšiu šancu presadiť sa, lebo naše emócie (Luna) sa spojili s našim Ja (Slnko).

Realizujte svoje prvé impulzy, ktoré ste dostali od hviezd takto pred mesiacom, lebo mali vlastnosti Barana. Teraz sa zamerajte na hodnoty a peniaze.

Býk, ktorému vládne bohyňa Venuša, chce v prvom rade niečo mať, ale aj rozvíjať zmysel pre krásu, prírodu a umenie. Je potrebné sa naladiť na dobro, posilniť trvalé hodnoty, ako sú rodina, vzťahy a láska.

Postavte sa rovnými nohami na zem. Myslím to nielen obrazne, ale aj fyzicky, na boso. Týmto jednoduchým spôsobom vám naša matka Zem rada vezme negatívnu energiu a následne dodá pozitívnu. Účinky pocítite hneď. Netreba však zabúdať na poďakovanie a urobiť nejaký dobrý skutok, napríklad vyčistiť studničku v lese od konárov, alebo pozbierať rozhádzané odpadky.

Nov nám zakaždým prináša i šancu na zbavenie sa zlozvykov prejedania, fajčenia či lenivosti. Každý zdravo uvažujúci človek pozná svoje neduhy. Treba si ich teda priznať a chcieť ich naozaj odstrániť.

Býk je znamením, ktoré vie byť vytrvalé a spoľahlivé. Verte, že sa vám podarí splniť svoje predsavzatia.

V túto nedeľu už vstúpi Slnko do vzdušných Blížencov, preto bude tento nov už aj trochu ošľahnutý ich vetríkom. Skúste sa preto trochu povzniesť nad starosti, ktoré teraz máte a tešte sa zo života.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Býkovi vám preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám, lebo sa všeobecne odohráva vo vašom druhom dome majetku. Čo je teraz vašou prioritou? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnera. Strávte čo najviac času v prírode, kde môžete meditovať. Možno prídete na to, ako najlepšie zvýšite svoje príjmy i svoju hodnotu. 

Býk

Buďte tak v dobrom aj vy sebeckí. Chyťte osud do svojich rúk, lebo sa koná najdôležitejší nov v roku pre Býkov. Je čas na nové veci vo vašom živote. Po čom ste túžili počas posledných dvanásť mesiacov? Komunikujte so svetom, nech vás konečne spozná a zaregistruje! To si píšte, že vás budú ľudia brať na zreteľ, len tomu musíte uveriť aj vy, že ste dôležitou súčasťou celej spoločnosti. 

Blíženci

Nov vám zasiahol váš dvanásty dom, v ktorom sa niekedy skrývajú aj tajomstvá, ktoré nechceme odokryť nikomu. Skúste si udržať v sebe vnútorný pokoj. Inak vám hrozia konflikty s okolím. Opatrní buďte aj na peniaze. Nehrozia vám priamo straty, ale skôr premrhanie dobrej šance na prilepšenie si. Sledujte tých, ktorí sú úspešní ako oni vedia narábať s financiami. 

Rak

Nov i spln je pre vás vždy veľmi dôležitý, lebo Luna je vaším vládcom. Tento krát vám pôsobí všeobecne na dom priateľov i splnených snov. Ktorý z nich túžite uskutočniť? Ten človek, ktorý neverí svojim snom, nemá šancu, aby sa mu splnili. Do cesty vám môžu prísť noví priatelia. Jeden z nich môže byť neskôr aj vašim partnerom. Podporí vás v tom i Venuša, ktorá je u vás. 

Lev

Po minulom nove, ktorý bol pre vás priaznivý, je tento v Býkovi dosť náročný. Prejdete ho však bez väčších starostí, ak sa vopred stabilizujete. Doma aj v práci je totiž pravdepodobne rušno. Nenechajte sa využívať. Pokiaľ to bude treba, tak si určite mantinely. Postupujte podľa dôležitosti. Ak teraz uprednostňujte kariéru, nezabudnite popri nej aj na svojich milovaných. 

Panna

Slnko spolu s Lunou majú počas tohto novu priaznivý aspekt na vaše znamenie. Podnetné myšlienky, ktoré k vám prichádzajú skúste zhmotniť do skutkov. Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo má spoločné s cudzinou. Nenechajte sa znechutiť konzervatívnymi ľuďmi, ktorí bránia pokroku nielen sebe, ale i svojmu okoliu. Na druhej strane, nezabudnite aj na hodnotu seba samého. 

Váhy

Sľúbte si, že nebudete unáhlene jednať. Skontrolujte si bankové účty, napríklad to, či ste zaplatili všetky poplatky načas. Vaša vládkyňa Venuša je v Rakovi, čo treba využiť na zamyslenie sa nad svojou kariérou a postupom vyššie. Kto nemá také tendencie, nemal by zabúdať, že každý styk s verejnosťou je vašou reprezentáciou. Dbajte na seba, hoci idete len nakupovať do obchodu. 

Škorpión

Nov v Škorpiónovi vám zasahuje do oblasti partnerstiev (súkromných i pracovných). Venujte sa im s vedomím, že Luna so Slnkom sú voči vám v opozícii. Teda konsenzus asi bude dosť náročné dosiahnuť. Preverte si, či vám obchodní partneri hovoria pravdu. Vy na to iste prídete akým spôsobom to bude najlepšie! Nerozptyľujte sa malichernosťami, lebo vás odklonia od dôležitých vecí. 

Strelec

Nov vám všeobecne svieti na oblasť, ktorú zahrňujú bežné veci, ktoré prináša život. Dáva vám aj šancu, aby ste si zlepšili svoj zdravotný stav. Vy si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ale teraz aspoň trochu ovládajte svoje chuťové poháriky. Venujte sa bežným povinnostiam a ľuďom, s ktorými spolupracujete. Hoci sa vám to nezdá, veľa sa od nich teraz naučíte.

Kozorožec

Vedzte, že život má byť aj hravý, no možno na to prídete práve teraz. Zemský nov v Býkovi vám totiž celkom praje. Zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti. Možno práve teraz bude vhodná chvíľa, aby ste si pohovorili s deťmi o záležitostiach, ktoré ich tešia i trápia. Dodržiavanie dohodnutých noriem a pravidiel, je dôležité, ale berte do úvahy aj názor vašich potomkov. 

Vodnár

Kvadratické Slnko s Lunou dostalo úlohu preverovať vašu kariérnu oblasť. Domáci si tiež vyžadujú svoje. Zamyslite sa nad minulosťou, svojimi chybami, možno aj nad tým, komu ste ublížili. Snažte sa vyvarovať toho, aby ste znovu opakovali staré chyby. Uvedomte si, že domov vám nikto nenahradí. Hovoríte, že veď máte na to kamarátov? Tí sú na iné veci, najesť a teplo rodinného krbu vám nezabezpečia tak, ako rodina. 

Ryby

Máte asi rušné dni, ale nie nepríjemné. Vám tento nov celkom praje, lebo s Býkom si Ryby vyjdú celkom dobre. Pokiaľ hľadáte prácu, je tu šanca, aby ste si ju konečne našli. Zamerajte svoju pozornosť aj na financie. Nov v Býkovi totiž dáva šancu na zbohatnutie, ale treba si hľadať cestičky, ktoré vás k nim povedú. Sedieť doma so založenými rukami? Tak ešte nikto nezbohatol! 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2024
MesiacRybyod 23.07.2024
MerkúrLevod 02.07.2024
VenušaLevod 11.07.2024
MarsBlíženciod 20.07.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024