Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Nov Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v auguste 2023

V stredu predpoludním nastáva nov Luny v Levovi. Tentoraz pri Slnku a Mesiaci bude aj Čierna Luna, ktorá nás bude skúšať, najmä v oblasti osobného života. Dobre sa zamyslite, či chcete riskovať dlhodobý vzťah kvôli krátkodobému vzrušeniu. Pokiaľ ste mali v minulosti nejaké prehrešky, práve teraz môžu vyjsť na povrch.

Nov Mesiaca v znamení Leva
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 16.08.2023 11:41

Slnko v spojení s Mesiacom je teda v znamení Leva. Majestátnosť kráľa zvierat mu káže, aby neustupoval a venoval sa sebe a svojim záľubám.

Skúste pozorovať leva, ktorý je v zoo. Ani tam sa nespráva pokorne. Naje sa, kedy chce, návštevníci na neho pozerajú a on ľahostajne zazíva a ľahne si spať. V prírode, kde je doma, pokojne vyčkáva na svoju korisť a zaútočí. Skoro vždy vyhráva, lebo je mocný a šikovný. Náležite si je toho aj vedomý. Lev nie je lenivým zvieraťom, hoci to na prvý pohľad tak vyzerá. Keď je to potrebné, uloví si potravu, splodí potomkov, ale zbytočnú prácu robiť nebude. 

Ako to bude medzi ľuďmi? Mnohí jedinci sa asi teraz skôr urazia ako inokedy. Neznesú, ak im niekto bude rozkazovať. Naopak, ak použijete tie správne slová, pochvalu či obdiv, viac uspejete. V týchto horúčavách treba spomaliť aj tempo v práci.

Dovolenkári by mali vyhľadávať viac miest v tieni stromov, než vylihovať na samotnom Slnku.

Nov praje novým veciam, kedy si mnohí z nás dajú asi nejaké šľachetné predsavzatia. Šľachetnosť je dobrou vlastnosťou samotných Levov, ak sú teda v pohode a nik ich nerozzúri. Dobre si rozmyslite, pokým oznámite svetu, čo sa chystáte zmeniť k lepšiemu. Pokiaľ to nesplníte do bodky, budete mať na čele nálepku chválenkára poriadne dlho.

Luna v Levovi je márnotratná a potrebuje byť stredobodom diania, nerada sa podriaďuje. Ak máte medzi sebou ľudí, ktorí majú radi pozornosť a komplimenty, doprajte im ich. Urobí im to dobre. Iste vám to nezabudnú.

Zdržte sa prejedania, jedzte zeleninu, ovocie i nelúpané a nepražené orechy. Najlepší je pôst, ale to si každý nemôže dovoliť. Nezabúdajte si zájsť do prírody a vyhľadať pramenistú vodu, ktorá vás osvieži a ozdraví. Robte veci, ktoré vám prinášajú radosť zo života. Tvorte a budujte si zdravé sebavedomie!

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Priaznivý nov v Levovi vám zasahuje do domu kreativity, potešenia a detí. Predstavujte si život ako hru, ktorá vás baví. Bude taký, aký si ho pripravíte. Nájdite si niečo, čo vás naštartuje. Môže to byť nový koníček, ktorý vám dodá chuť do života. Voľní si možno nájdu nového partnera, pri nejakej zábavnej činnosti. Zadaní by si mali dávať pozor na kučeravé myšlienky i skutky. 

Býk

Kritický nov v Levovi vám vplýva všeobecne na váš domov. Žiarlivosť, ktorú by ste mohli vyvolať práve vy, môže mať dlhodobejšiu dohru. Najmä vtedy, ak nebude založená na dôkazoch. Býci, ktorí pochopili, že sa netreba presadzovať za každú cenu, možno práve niečo nové a konštruktívne začnú. Pokiaľ si však chcete vylepšiť bývanie, počkajte pár dní. Netreba nič šiť horúcou ihlou.

Blíženci

Pokiaľ vás nov v Levovi nezastihol v cudzine, vydajte sa aspoň na cesty po okolí. V tejto dobe je trend cestovať na druhý koniec sveta, a pritom ľudia nepoznajú našu krajinu a jej pekné až atraktívne miesta i mestá. Pokiaľ chcete niečo vybaviť, skúste nešetriť chválou a obdivom, napríklad na úrade. Majte však dopredu všetko nachystané, aby vás nevrátili pre nejakú malichernosť. 

Rak

Minulý mesiac ste boli na výslní, z čoho môžete čerpať i teraz, lebo máte nové skúsenosti. Lepšie ste sa spoznali. Leví nov máte približne takto každý rok v dome hodnôt. Investovanie bude na pretrase u viacerých Rakov. Opatrní však buďte pri náhlych či nečakaných príležitostiach v obchodovaní. Urán, ktorý tieto aspekty vyvoláva, síce na vás nepôsobí priamo neharmonicky, ale na hviezdy v Levovi áno. To stačí, aby sa niečo nevydarilo. 

Lev

Majestátni Levovia majú svoj nov, ktorý si aj náležite vychutnajú. Hoci sú na nebi aj kvadráty a na Levov priamo útočia, vy si poradíte! Plánujte nové veci, ktoré sa vám už minulý mesiac ukazovali ako dôležité. Realizujte ich až po odznení novu, a to postupne. V láske neriskujte, ale radšej si dajte do poriadku svoju minulosť. Tú mladšiu, ale niektorí možno zájdu aspoň v myšlienkach aj do tej ďalekej. Je na čase urobiť poslednú bodku a vyliečiť si srdce zo sklamaní. 

Panna

Do nových vecí sa nenáhlite, vyčkajte na nov, ktorý bude o mesiac. Teraz je pre vás najdôležitejšia jednota a vnútorný pokoj. Máte radi systém, preto si dobre rozmyslite, čo chcete do budúcna dať do prioritného plánu. Možno to bude zlepšenie partnerského spolužitia a štúdium jazykov. Pokiaľ máte z niečoho strach, skúste si uvedomiť, odkiaľ prišiel. Zbavte sa ho, lebo je len vo vašej mysli. 

Váhy

Nov v Levovi vám vchádza do domu priateľov, sociálnych sietí, snov a nádejí. V minulosti ste pre svoju kariéru zabúdali na priateľov, je čas to napraviť. Máte určite aj nejaké nesplnené túžby a sny. Nemusíte o nich nikomu hovoriť, ale pracujte na tom, aby ste si ich splnili. Urobte niečo zaujímavé, napríklad oslovte človeka, ktorého často stretávate a ešte ste sa spolu nerozprávali. 

Škorpión

Pokiaľ ste na dovolenke, nepodceňujte miestne zvyklosti a dodržujte zákony a pravidlá na cestách. Máte aj šancu uspieť v kariérnej oblasti. Je tu však háčik. Váš ostrý jazyk vie trafiť priamo do živého. Preto dajte na diplomaciu! Na druhej strane si treba veriť a posilniť svoju reputáciu, napríklad aj tým, že budete pomáhať spolupracovníkom. 

Strelec

Nov vám zasahuje do domu dobrodružstva, spirituality a cestovania. Máte nové nápady, ktoré by ste mohli rozdávať. V tomto treba byť opatrný, niekto by vás mohol označiť za chvastúňa. Starajte len o svoje záležitosti a rady núkajte, až keď vás o to niekto požiada. Nezabúdajte sa vzdelávať a osobne rozvíjať. Vizualizujte si vytúženú dovolenku!

Kozorožec

Nov vám celkom praje, hlavne v oblasti financií, ktoré zdieľate so svojim spoločníkom. Pokiaľ však investujete svoje peniaze spoločne s určitou osobou, preverte si jej zmýšľanie do detailu. Povrchnosť sa vám nevyplatí, myslite na to! Počúvajte prednášky, ktoré sa týkajú finančníctva. Skúste požiadať o zvýšenie platu. Venujte pozornosť sexuálnemu životu tak, aby sa zlepšil. 

Vodnár

Hoci to bude znieť ružovo, máte svoju šancu na ozdravenie vzťahov. Nezabúdajte, že aj druhí ľudia majú svoje práva na sebarealizáciu a splnené túžby. Tešte sa z úspechov aj svojich opozičníkov, pokiaľ vás veľmi neohrozujú. Opozične postavené Slnko, spolu s Mesiacom vám nastavujú zrkadlo a vy sa asi budete musieť vyjadriť, čo zamýšľate do budúcna. Hľadajte správnu cestu! Verte si, že ju spoznáte a budete čoskoro po nej kráčať. 

Ryby

Nov vám zasahuje všeobecne do každodennej práce a zdravia. Venujte pozornosť drobným činnostiam, ktoré treba vždy aj dokončiť, lebo sa vám postupne z nich urobí veľká kopa. Dajte pozor na citlivé časti tela. U vás sú to chodidlá a podľa Slnka i Luny je teraz namáhané srdce. Pite viac čistej vody a obmedzte alkohol. Máte veľkú šancu na úbytok telesnej hmotnosti, ak budete systematicky zmenšovať veľké porcie jedla a cvičiť. 

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2024
MesiacLevod 16.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024