Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Nov Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v novembri 2023

V pondelok nastáva nov Mesiaca v Škorpiónovi. Tentoraz bude dosť kritický, lebo sprevádzajúca opozícia Uránu na konjunkciu Slnko, Lunu a Mars je dosť silnou kávou.

Nov Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 13.11.2023 10:30

Dávajte si pozor na vzdor, netrpezlivosť, ale aj možné lekcie, ktoré by ste mohli utŕžiť od svojho okolia. Recept na úspešné zvládnutie týchto dní hľadajte vo vedome pokojných reakciách na možné protichodné názory. Pozor na prejavy ega z oboch strán. To, čo teraz zasejete, budete zberať ďalšie mesiace.

Vo všeobecnosti sa venujte aj otázkam majetku. Hmotného i toho nehmotného, lebo on zahŕňa všetko, čo vlastníte. Majetok osobný, ale aj ten spoločný. Škorpión je totiž ôsmym znamením, ktorému prislúcha dom zdieľaných financií. Ďalej aj sexu, ale aj smrti. Výraz smrť netreba brať doslova, ale je to myslené ako odumretie istej časti života, ktorá už nemá zmysel, aby sa s vami ťahala ďalej. 

Nov v Škorpiónovi otvára veľa nových možností

Budete mať možnosť lepšie sa spoznať, prísť na vyriešenie dlhoročného problému, či si vylepšiť do hĺbky svoju intuíciu. Pokiaľ si dobrovoľne necháte ukradnúť drahocennú energiu zbytočnými starosťami o druhých, veľa stratíte. Treba nechať svojim blízkym priestor na sebarealizáciu tak, aby ste sa tešili na spoločne strávené chvíle.

Luna v Škorpiónovi je aj dôsledná. Takže ak sa do niečoho pustíte, asi sa vám to podarí dotiahnuť do konca. Kto má z niečoho strach, môže teraz na tom pracovať, aby ho eliminoval.

Zdravie

Po zdravotnej stránke buďte opatrní na pohlavné a vylučovacie orgány. Dbajte na pravidelnú stolicu a pitný režim. Striedmo sa stravujte, opatrne zachádzajte aj s alkoholom. Po jeho požití človek robí niekedy veci, za ktoré sa potom hanbí, alebo ich dokonca ľutuje, že ich vykonal.

Pokiaľ si chcete urobiť radosť, kúpte si nejaký vzácny kameň, ktorý vás osloví. Môže to byť mesačný kameň, korál i čierny turmalín, ktorý má veľkú ochrannú schopnosť. Dajte si ho hneď na parapet okna či do kvetináča na balkón, aby sa očistil novom Luny. O dva týždne, kedy bude spln, si ho dajte znovu nabiť.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Škorpiónovi vám zasahuje dom financií, ktoré zdieľate s niekým iným. Keďže vo vás znásobuje bojovnú baraniu energiu, treba si dať pozor na nepremyslené reakcie. Podporuje vo vás čulosť, preto ho využite aj na priaznivé ciele. Vyriešte si svoje záležitosti, ktoré vám spôsobujú stres. Skúste pritom udržať emócie na uzde. Zamerajte sa presne na cieľ a pokojne si povedzte svoj názor. Nezabúdajte aj na svojho partnera. Zlepšite si váš spoločný sexuálny život. 

Býk

Prežívate práve náročný nov, ktorý svojou opozíciou zasahuje do milostných vzťahov, ale odkrýva aj nepriateľské vzťahy i ostatné partnerské, kde treba urobiť nápravu. Zalistujte v pamäti, čo ste v minulosti pokazili svojou tvrdohlavosťou. Budú to asi vzťahy s dôležitými ľuďmi. Múdry človek sa zo svojich omylov poučí, ten druhý ich opakuje donekonečna, čo asi nebude váš prípad. 

Blíženci

Skoncentrujte sa teraz na bežnú rutinnú činnosť. Vaše vnímanie môže byť v tejto dobe veľmi dobré. Venujte trochu viac pozornosti aj detailom v práci, ktoré ste podceňovali. Nalaďte sa aj na zlepšenie svojho zdravotného stavu. Bylinky majú v dobe Škorpióna lepší účinok, preto si dajte pár dní za sebou napríklad žihľavový čaj, alebo vhodnú diétu. Dobrý bude i prerušovaný pôst, kedy počas ôsmych hodín konzumujete jedlo a potom už pijete len vodu. Telu tak dávate možnosť na regeneráciu. 

Rak

Nov v Škorpiónovi vám takto každoročne zasahuje do domu detí, tvorivosti, ľúbostných záležitostí a kreativity. Uprite svoju pozornosť na radosti života a svoje ratolesti. Hoci je možno vonku pochmúrne, vy viete vyčariť príjemnú atmosféru doma i na pracovisku. Preto si dajte záležať a potešte tých, ktorí sú na tom horšie ako vy. Budú vám vďační, čo vás určite poteší. Vymeňte si s kamarátmi vianočné recepty. 

Lev

Nov vám tentoraz zavítal do domu domova a rodiny, odkiaľ pochádzate. Ste teda aj skúšaní koľko toho vydržíte hlavne doma, ale aj v práci. Kariéra bude na vzostupe vtedy, ak ku svojej kvalifikácii pridáte dostatok rozvahy a zmierite sa s tým, že vás budú aj kritizovať, nielen chváliť. Začnite si upratovať byt, zbavte sa zbytočností, ktoré ste doteraz opatrovali. Pred Vianocami budete mať tým pádom menej roboty. 

Panna

Nov vám zasahuje všeobecne do domu komunikácie. Začal vám celkom rušný mesiac, tak sa skoncentrujte. Natoľko, aby ste dokázali vyjadriť jasne a tak, aby to ostatní aj pochopili. Z praktického hľadiska je na čase spýtať sa rodiny, ako vyriešite darčeky pod stromček. Možno by bolo vhodné, aby ste si konečne povedali, že zbytočností máte plnú zásuvku. Veľa ľudí si už dáva iba praktické darčeky, alebo si priamo povedia, čo by chceli. 

Váhy

Skúmajte, či je váš život stabilný, lebo len tak budete mať dostatok síl, aby ste ho zmenili k lepšiemu. Venujte sa hodnotám života a pestujte si kultivovanosť. Uvedomte si, čo chcete v živote dosiahnuť. Je jedno, koľko máte rokov. Ak si budete veriť, dosiahnete to, po čom túžite. Musíte však pristáť na zemi. Nov vplýva na váš druhý dom majetku a peňazí. Pokiaľ investujte do rodiny, určite neprerobíte. 

Škorpión

Máte veľkú šancu na sebe niečo zmeniť. Nov vám totiž vplýva na váš zovňajšok a osobnosť. Pokiaľ chcete zhodiť z váhy, pomôžu čistiace čaje a meditácia, aby ste sa upokojili. Môžete mať totiž sklony k posadnutosti. Vtedy človek aj rád konzumuje viac jedla ako potrebuje. Urobte tomu rázny koniec. Dostaňte sa do takej formy, o akej ste snívali! Máte to vo svojich rukách.

Strelec

Nov vám zasahuje do tajomného dvanásteho domu a vašich najvnútornejších záležitostí. O niektorých by ste možno najradšej pomlčali. Máte sklony brať veľa vecí idealisticky, preto skúste pristáť na pevnej zemi. Doprajte si viacej času pre seba, čo vôbec nie je egoistické! V práci sa asi nebude dať poľaviť, preto vašim doma vysvetlite, aby mali s vami trpezlivosť. Doprajte si chvíle osamote a meditujte. 

Kozorožec

Nov vám zasahuje do domu priateľov, moderne i do sociálnych sietí a slnených prianí. Minulý mesiac ste možno niečo nepríjemné riešili, ale výsledok asi nebo taký ako ste predpokladali. Skúste to znovu. Dôležité bude, aby ste sa dobre sústredili a presne zacielili na koreň problému. Poraďte sa aj s priateľmi, ale rozhodujte sami. 

Vodnár

Nov vám ovplyvňujte všeobecne dom kariéry a reputácie. Toto obdobie je pre vás síce náročné, ale pokiaľ sa budete snažiť byť viac chápavými aj empatickými k tým, ktorí sú iného razenia ako vy, máte vyhraté. Nebude sa vám do toho chcieť, ale naozaj treba zakopať vojnovú sekeru. Svoje kariérne ciele môžete niekedy dosiahnuť aj tak, že budete pomáhať svojim kolegom. Nemyslím vypočítavo, ale ste predsa jeden tým!

Ryby

Vám nov vstúpil do vášho domu cestovania, dobrodružstva ale i osobného rozvoja. Objavte v sebe liečiteľské schopnosti. Má ich každý, hlavne ak chce liečiť seba samého. Pozorujte napríklad, ako na vás pôsobia bylinky. V dnešnej dobe totiž ľudia zabúdajú na silu prírody. Doprajte si aj niečo exotické, napríklad si naplánujte výlet za hranice, kde ste ešte neboli. Čo človek vidí a žažije, pôsobí na neho oveľa viac, ako keby o tom len čítal.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2024
MesiacBlíženciod 11.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024