Nov Mesiaca v znamení Vodnára

Rozbor vplyvu novu Mesiaca vo februári 2024

V sobotu, hneď po polnoci, nastáva nov Mesiaca vo Vodnárovi. Slnko a Mesiac sa teda stretnú v jednom znamení. Neďaleko nich stojí tentokrát aj zvedavý zberateľ informácií, rýchly a pohyblivý Merkúr. Dúfajme teda, že bude poslom dobrých správ pre nás všetkých.

Nov Mesiaca v znamení Vodnára
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 10.02.2024 00:01

Dve súbežné vlnky v symbole znamenia Vodnára si netreba mýliť s vodou. Vyjadrujú symboly dvoch hadov: poznanie a múdrosť. Rebelant Vodnár je predposledným znamením zverokruhu. Zažil už toho veľa. Na prvý pohľad blázon, ale pritom aj génius, lebo sa vie pozrieť na svet v novom svetle. Berme si z neho príklad. Nechajme staré zaniknúť, zbavme sa prekážok, ktoré nám bránili si utvoriť svoj šťastnejší svet.

Netápte v minulosti, veď máte pred sebou budúcnosť

Nov vo februári je zakaždým spojený s veľkou očistou, aby sa získal priestor na novú tvorbu. Urobte si malú či veľkú čistku i vy doma. Vyhádžte všetko staré, rozbité, potrhané a nepotrebné nielen zo skríň, ale aj zo špajze, pivníc i kúpeľne. Nezabudnite aj na staré nepríjemné správy v mobiloch a mailových schránkach, i tých na sociálnych sieťach.

Pokiaľ človek len a len „škrečkuje“ veci a nepotrebné informácie, zapĺňa si svoj životný priestor. Fyzicky i psychicky. Až tak, že už ani nevidí nové príležitosti a možnosti rastu, ktoré prichádzajú aj k nemu. Nezabúdajme, že život je pohyb.

Tento nov je výnimočný aj tým, že podľa čínskeho kalendára ním začína čínsky nový Rok dreveného Draka. Očakávame od neho príval silnej energie, viac šťastia, múdrosti i nadhľadu.

Zdravie

Pozitívne veci spomenuté vyššie si vezmite i do oblasti starostlivosti o svoje telo i dušu. Striedajte prácu s odpočinkom.

Vodnár je citlivý na nohy od kolien dole. Obmedzte dlhé státie na jednom mieste. Niekedy sa to nedá pri práci dodržať, ale ak už ste si namáhali nohy, potom si ich doma vyložte vyššie. Urobte si sprchu, kedy si na nohy striekate raz teplú a potom studenú vodu.

Počas obdobia novu treba dodržovať očistný pôst. Komu to zdravotný stav dovolí, pije len vodu a bylinkové čaje podľa chuti i výberu. V tomto období je vhodný napríklad šalviový odvar, ktorý pomáha očistiť telo od zbytočných toxínov a dokonca pôsobí i dezinfekčne. Táto bylinka sa používa i na vykurovanie domu od negatívnych energií. Tento úkon je obzvlášť vhodný práve v čase novu.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Každý rok vám nov vo Vodnárovi žiari na dom priateľov, prianí, nádeje a snov. Spriadajte svoje plány do budúcnosti, dajte si realistické ciele, ale je dovolené aj trochu snívať. Nezabudnite na svoje okolie, s ktorým sa treba spájať, aby ste sa vedeli prípadne inšpirovať a navzájom podporovať. 

Býk

Nov vám zavítal do kariérnej oblasti, ale i reputácie a vašom postavení v spoločnosti. Zamyslite sa nad svojim osudom. Ten netreba brať tragicky, ale ani ľahkovážne. Veľa z toho, čo sa vám nedobrého dialo a deje, máte totiž v svojej réžii. Pevné nervy, veľa síl a možno i odriekania síce budete potrebovať, ale výsledok bude o to vyzretejší a kvalitnejší.

Blíženci

Blíženci môžu v tomto období zažiť konfrontáciu s rutinou života a niečím revolučným alebo nezvyčajným. Priaznivý vietor od Vodnára vám totiž duje do domu ďalekých ciest, filozofie a múdrosti, ktorú nám môžu sprostredkovať nezvyčajní ľudia. Prakticky povedané, máte veľkú šancu na štúdium cudzích jazykov a rozšírenie svojej kvalifikácie. 

Rak

Nov vo Vodnárovi vám prináša nové zvesti, ktorých sa netreba báť, hoci môžu byť zo začiatku dosť iné ako ste si predstavovali vy sami. Bude vás asi viac zaujímať majetok vašich blízkych. Prehodnoťte čo je vo vašom živote nefunkčné, odstráňte to zo svojho života, aby ste neskôr mohli postúpiť vyššie. Niektorí z vás sa budú možno zaoberať svojim novým postojom k sexu. Ten by mal byť zdravý, bez zbytočných blokov. 

Lev

Nov vo Vodnárovi vám všeobecne vstupuje na terén blízkych vzťahov, kedy sa budete identifikovať s ostatnými. Rovnosť, otvorenosť a dostatok zdravej slobody, to je návod na dlhodobé prežitie vo vzťahu. Doprajte si voľnosť, ktorú skĺbite s niečím zvláštnym, aby ste sa navzájom „neprejedli“. Kto sa cíti vo vzťahu neustále podriadeným, mal by s tým niečo robiť. Nie je to dobré! 

Panna

Dajte si pozor, aby ste neboli neustále zaneprázdnení úlohami, ktoré nemajú hlbší význam. Buďte síce dôslední a venujte sa detailom, myslite aj na seba. Nezanedbávajte svoje zdravie. Je čas na zmeny v jedálnom lístku. Oplatí sa vám držať pôst, posilníte si zdravie. Telo sa vám odvďačí za každý deň, v ktorý budete jesť zdravú stravu. Riaďte sa tým, že bohatá večera patrí nepriateľovi, nie vám. 

Váhy

Dajte zelenú radostnému prežívaniu každého dňa. Nov vám zasahuje do domu radosti, zamilovanosti, hravosti a sebavyjadrenia. Vašou prioritou by mala byť teraz tvorivosť, ale pritom aj zodpovednosť. Sledujte, či sa ešte viete zahrať a uvoľniť sa. Pokiaľ máte nejaké bloky pri činnostiach, ktoré by ste radi robili, snažte sa ich uvoľniť. 

Škorpión

Snažte sa pochopiť konanie i život svojich predkov. Tí, ktorí boli pre vás vzorom, tých nemáte asi problém pochopiť. Nepríjemní jedinci vo vašej rodine mali asi svoju úlohu, ktorú bolo treba zažiť. Pokiaľ ste sa veľmi trápili minulosťou až doteraz, boli ste asi dosť subjektívni. Teraz je však priestor, aby ste si to všetko uvedomili a šli dopredu. Všetko sa začína v mysli! Pustite svetlo aj do vašich domovov. 

Strelec

Nov vo Vodnárovi vám žiari na dom komunikácie, vášho okolia a krátkych ciest. Vnímate svet, okolie a zhromažďujete informácie, potom ich aj zdieľate. Treba dbať na to, aby ste ich neskresľovali. Pokiaľ niečo parafrázujete, uvedomte si, že do viet dávate aj niečo zo seba. Upozornite na to svojich poslucháčov. Inak vy ste zvyčajne dobrodružní a neposedíte na jednom mieste. Cestujte! Možno si urobíte výlet spoločne so súrodencami či dobrými susedmi. 

Kozorožec

Nov vám prináša potenciál na investovanie a zveľadenie majetku, lebo všeobecne vplýva práve na dom peňazí a hodnôt. V tom Kozorožci väčšinou vedia chodiť. Na čo si však treba dávať pozor, to budú nepremyslené konania. Myšlienka na zmenu môže prísť ako blesk z jasného neba! Pokiaľ vás napríklad doteraz bavila práca, nepodľahnite chvíľkovému nutkaniu z nej odísť. 

Vodnár

Zamerajte sa na jasnosť a rozhodnosť v jednaniach. Uvedomte si kým ste a čo by ste chceli na sebe zmeniť. Pre vás je tento nov veľmi dôležitý, veď je vo vašom znamení a dome osobnosti. Núka vám veľa príležitostí! Svoju silu dobre poznáte, preto nebude ťažké sa teraz presadiť. Buďte sami sebou, nenechajte sa odradiť od svojich plánov, ale ani sa nevrhajte strmhlav do dobrodružstva. 

Ryby

Skúste sa oslobodiť od svojich tieňov, možno i strachov z toho, že neuspejete v dôležitých životných etapách. Nov vám zasahuje do domu podvedomia. Všetko si však dobre premyslite, než začnete. Neprepínajte svoje sily. Po tieto dni si dajte ešte pohov od veľkých aktivít, veď váš čas už čoskoro príde. Meditujte a zapisujte si myšlienky, ktoré budú mať pre vás veľkú hodnotu. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 17.06.2024
MerkúrRakod 17.06.2024
VenušaRakod 17.06.2024
MarsBýkod 09.06.2024
JupiterBlíženciod 25.05.2024
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024