Odporúčame

Wendy

Wendy

Pomôžem vám s riešením problémov tak, aby to bolo v súlade s vaším vnútorným nastavením. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Spln Mesiaca v znamení Raka

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v januári 2023

V sobotu tesne po polnoci nastáva spln Mesiaca. Ambiciózne Slnko v Kozorožcovi stojí vtedy presne oproti citovo závislej Lune v Rakovi. Tento spln vás bude skúšať, nakoľko ste silní a schopní byť samými sebou. Nájdite predovšetkým správnu mieru medzi vašimi kariérnymi ambíciami a súkromným životom.

Spln Mesiaca v znamení Raka
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Spln Mesiaca nastane: 07.01.2023 00:10

Prvý spln v roku

Keďže je to prvý spln v tomto roku, začnite si zapisovať vaše pocity i rôzne zážitky do diára. Stačí malá poznámka, ktorú si poznamenáte okolo každého splnu i novu. O rok si potom skontrolujte, či sa vám niečo cyklicky opakuje. Budete lepšie rozumieť a vyvarovať sa nepríjemnostiam, ktoré Luna vo svojich fázach často vyvoláva.

Mesiac je v Rakovi doma, o to viac budeme vnímať jeho premenlivú povahu, protichodné pocity, odstup a blízkosť, úprimnosť i pretvárku, záujem a nezáujem. Treba zachovať nadhľad, aby tieto chvíle neskončili hádkami, či urazeným stiahnutím sa do úzadia. Neskôr by vás to mrzelo, že ste sa správali ako nevyspelí jedinci. Pokiaľ však dodržíte naše rady, využijete tú lepšiu stránku Luny v Rakovi a to pohostinnosť, nehu, pohodu, citlivý a starostlivý prístup k okoliu.

Opozícia kardinálnych znamení Kozorožca s Rakom môže u niektorých ľudí vyvolávať tvrdohlavosť, náladovosť a sklony k manipulácii ostatných.

Voľní jedinci by nemali sedieť doma. Vyjdite si do spoločnosti, za kultúrou alebo športom. Možno budete mať šťastie a niekoho zaujímavého tam stretnete. Nepite však nadmerne alkohol, aby ste sa nestrápnili.

Zdravie

Počas splnu v Rakovi je žalúdok obzvlášť citlivý. Nejedzte strukoviny, čerstvé kysnuté koláče a chlieb a vyhýbajte sa mlieku a mliečnym výrobkom. Kroťte sa v jedle, veď chcete byť zdravší.

Pokiaľ máte radi čaje, pite čaje obsahujúce sladké drievko, púpavu a myší chvostík. Pokiaľ vás niečo zabolí, nenamýšľajte si, že ste na úmor chorí.

Dajte si aj pozor na veľké prechody zo zimy do tepla a naopak. Predpíšte si pozitívne myslenie a dodržujte ho!

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Doprajte si viacej ako inokedy pobyt v autonómii, teda v tichom kútiku vášho domova. Máte kritický spln vo viacerých oblastiach života, ale hlavne bude asi všeobecne zameraný na rodinu a tam, kde ste doma. Jednajte rozvážne. Oddýchnite si v kruhu rodiny, venujte sa domácim. Snažte sa vyvarovať opakovaniu chýb z minulosti. Občas je dobre dať prednosť svojim milovaným pred kariérou. 

Býk

Dávajte si pozor na svoje písomnosti a vôbec na to, čo dáte na sociálne siete, ale aj na papier. Máte tendencie mať rýchlejšie konanie ako radí rozum i srdce. Komunikácia bude pre vás teraz dosť dôležitá. Ak ste niekomu zabudli niekomu zabudli poslať novoročné prianie, zavolajte mu alebo pošlite mail či správu. Usporiadajte si vzťahy so súrodencami a blízkym okolím. Nedoriešené veci človeka len zaťažujú. 

Blíženci

Každým rokom vám takto spln v Rakovi preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na vyššie hodnoty, a to zdravie, rodinu a partnera. Poučte sa z minulosti, ale nevŕtajte sa v nej dlho. Pokiaľ máte sny, venujte im pozornosť. Obligátna rada, zapisujte si ich hneď po prebudení, alebo si ich nahrajte do telefónu. 

Rak

Prelomový spln máte takto každým rokom, keď je Luna u vás a Slnko v Kozorožcovi. Pozrite sa spätne, čo sa dialo pred rokom. Poučte sa z chýb aby ste sa posunuli dopredu. Aj keď vy nemáte radi náhle zmeny, skúste si uvedomiť, či vás státie na jednom mieste neobmedzuje v rozvoji. Žiť len zo spomienok na minulosť vás posúva smerom dolu, nie hore. V mysli si však môžete dať do poriadku minulé vzťahy a urobiť za nimi hrubú čiaru. 

Lev

Mesiac je vo vašom dome podvedomia. Každý človek má svoje tajomstvá, ktoré skrýva, ale pritom ho aj ťažia. Odpustite preto hlavne sebe samému, ak ste niečo nekalé vykonali. Na tejto Zemi sa učíme a vyvíjame, no a bez chýb to nejde. Slnko je vo vašom dome zdravia. Doprajte si preto viac pokoja a meditujte. Neprejedajte sa. Veľa jedla by vám teraz mohlo privodiť aj rôzne alergie. Pribrať asi tiež nechcete, aby ste sa vmestili do plesových šiat. 

Panna

Pre vás je spln v Rakovi priaznivý, ale dajte si pozor, aby ste nezanedbávali tých, ktorí vám v minulosti pomohli, keď vám nebolo dobre. Je čas im to vrátiť. Môže to byť jeden z vašich úprimných priateľov. Pokiaľ sa vám ozvú tí kamaráti, na ktorých ste už zabudli, opätujte im pozdrav. Ak máte chuť sa s nimi stretnúť naplánujte si schôdzku. Nemá to však byť nasilu, chcieť musia obe strany. Splňte si nejaký sen. Všeobecne vám spln zasahuje totiž do domu priateľov a vašich prianí. 

Váhy

Spln v Rakovi je pre Váhy kritický a náročný, zasahuje do domu kariéry a profesijnej dráhy. Chcete možno dosiahnuť veľa v práci, ale aj byt a rodina si pýtajú svoje. Postupujte podľa dôležitosti. Dokonca si môžete spísať aj zoznam toho, čo chcete docieliť. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite byť v rámci možností pozorní aj na vašich doma.

Škorpión

Všeobecne sa teraz Škorpióni môžu pozrieť celistvejšie a zo širšej perspektívy na svoj život. Vodný Mesiac v Rakovi môže plne rozvinúť všetky vaše schopnosti, lebo s ním máte zhodné živly. Ak ste pod stromčekom nenašli učebnicu cudzieho jazyka, skúste si ju kúpiť sami. Je jedno, v akom ste veku. Vždy sa môžete niečo nové naučiť. Hviezdy prajú štúdiu, a to nielen jazykov!

Strelec

Spln v Rakovi vám zasahuje do domu sexu, transformácie a peňazí, ktoré s niekým zdieľate. Skontrolujte si, či ste vyplatili všetky vaše podlžnosti. Ak ste tak neurobili koncom roka, máte možnosť to napraviť teraz. Pokiaľ nechcete stáť na jednom mieste, ale napredovať a zmeniť život k lepšiemu, bude asi potrebné začať od seba. Nezabúdajte aj na sexuálne potreby, ktoré si môžete teraz riešiť tiež. Ostýchavosť dajte stranou a povedzte svojmu partnerovi o svojich túžbach. 

Kozorožec

Mesiac je v opozícii na vaše znamenie, čo je na jednej strane náročné, ale na druhej strane aj pozitívne. Vaše ego bude po tieto dni vystavené poriadnej skúške. Opatrní buďte hlavne v partnerskom vzťahu! Nekritizujte, ale radšej pomáhajte a objímajte! Je vhodné, aby ste trochu ustúpili, ak ste boli veľmi aktívni a nechali priestor i vašej polovičke. Polovička hľadá svoj doplnok do celku, ktorý je od nej rozdielny. Preto ste sa stretli, aby ste sa jeden od druhého veľa naučili. 

Vodnár

Spln Luny v Rakovi vám preveruje bežnú každodennú činnosť i vaše zdravie. Možno sa vám bude hodiť, aby ste svoje denné rituály a činnosti zmenili, alebo ich vylepšili. Napríklad, také ranné vstávanie na poslednú chvíľu vám bežné pracovné dni nespríjemní, skôr naopak. Veď aj dni sa už predĺžili o tie povestné slepačie kroky… V dobrom by ste mohli využiť zvýšenie splnovej senzitivity aj na to, aby ste si usporiadali myšlienky a zlepšili fyzickú kondíciu. 

Ryby

Spln v Rakovi vám zasahuje do vášho domu detí, kreativity a potešenia. Vaše emócie sú na dobrej vlne, ale miestami tak prekypujú, že si ich musíte vylievať von. Doprajte si preto dostatok pohybu, ale aj potešenia s deťmi. Zelenú majú i milostné zážitky, veď patria k životu. Kúpte si niečo veselé do bytu! Niektoré Rybky povolia uzdu tvorivosti a skrášlia si svoje obydlie samé. 

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024