Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v máji 2022

To, čo urobíte počas splnu, má dvojnásobný účinok - pozitívny aj negatívny. Tento spln Mesiaca na osi Býk (pod vplyvom Slnka) a Škorpión (pod vplyvom Mesiaca), prináša energiu kvalitatívneho prerodu.

Spln Mesiaca v znamení Škorpióna
Foto: isifa/thinkstockphotos

Fázy Mesiaca v apríliSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť02.04.2024 05:17Kozorožec-
Nov08.04.2024 20:23BaranNov Mesiaca apríl 2024
Prvá štvrť15.04.2024 21:15Rak-
Spln24.04.2024 01:51ŠkorpiónRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 16.05.2022 06:16

Spln v Škorpiónovi je silný a transformačný

Mesiac sa celkovo spája so ženskou energiou, ženským cyklom, s emocionalitou a nevedomou oblasťou psychiky.

Témy, ktoré vám tieto dni okolo splnu prichádzajú, môžu byť dramatické a môžu aj bolieť. Je to preto, že city a emócie prežívame v tomto čase veľmi intenzívne. Škorpión je silný, vo vnútri precitlivený, no navonok tvrdý a nekompromisný. Dokáže sa veľmi ovládať a pocity skrývať, aj keď ním lomcuje túžba a vášeň.

Za chaosom nasleduje vždy nový poriadok

Žijeme v hektických časoch, keď sa deje v nás i okolo nás veľa hlbokých a rýchlych zmien. Vnímame s tým spojený nepokoj. Dolieha na nás tlak stresu zvonka. Nátlak na nás sa stále zvyšuje. Sme nútení sa rozhodovať, čoho sa z toho, čo sme mali doteraz v živote, dobrovoľne vzdáme, čo vypustíme. Ide to ťažko, lebo zatiaľ nie je ujasnený smer.

Vzdajte sa strachu, že sa môžete pri rozhodovaní zmýliť. Strach je možné prekonať a prekročiť na vašej ceste len s jeho opakmi - dôverou a vierou.

Tento spln je v dobrom spojení s ďalšími planétami, ktoré ukazujú na možnosť rozvoja a zlepšenia našej situácie. Bude zosilnená predstavivosť, ktorá sa bude usilovať o zhmotnenie. Aj klamstvá sa však budú snažiť zaujať pevné miesto v našich životoch. Intuícia, cit, reč tela a jeho reakcia nám napovedia. Nebojte sa ísť za tým, čo vnútorne tušíte, že je správne.

Retrográdny Merkúr a Pluto

Pohyblivá planéta Merkúr vstúpila do svojej retrográdnej pozície v znamení vzdušných Blížencov. Aj preto nastane väčší komunikačný nepokoj. Energie retrográdneho Pluta je možné označiť za stlmenejšie. Je teraz totiž vo vážnom znamení Kozorožca.

Sústreďte sa na detaily, hoci by mnohé inokedy prešlo, teraz môže byť všetko inak. Budete mať podvedomý pocit, že idú všetci proti vám.

Môžete urobiť rozhodnutie aj symbolický krok k tomu, aby ste si vrátili svoju silu a stabilitu. Zotrvajte s ľuďmi, ktorí vás vedia podporiť slovami i činmi. Skúste isť na neznáme miesta, z ktorých cítite dobrodružstvo, či prísľub splnenia snov.

Zdravie

Otvorte sa liečivým energiám. Odpustite. Prehodnoťte si, čo všetko ste už vo svojom živote dokázali, veď nebolo toho málo. Už len to, že žijete, je obrovský úspech. Uvedomte si svoju moc. Máte kľúč k svojej spokojnosti.

Každý spln predstavuje akési vyhrotenie. Ste najcitlivejší voči konkrétnym zdravotným problémom, či už fyzickým alebo psychickým.

Dajte si pozor, aby jazyk nepredbehol myšlienku. Vaše zdravie je ovplyvnené aj vašimi citmi a pocitmi. Okrem zhoršeného spánku vás môže potrápiť aj depresia, či nervozita.

Mesiac pôsobí aj na spaľovanie tukov. Po splne sa chudne ľahšie, pretože vám v tom pomáhajú aj prírodné sily. Pozor na zápaly močových ciest a mechúra. Budete náchylní viac ako inokedy.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Tento spln Mesiaca vám ukazuje možnú porážku, ale i víťazstvo. Obe tieto možnosti musíte uvážiť pri hodnotení svojho terajšieho postavenia. Budete prežívať svoje emócie intenzívnejšie, ako obvykle, čo by vás mohlo viesť k pocitu, že je čas čosi zaťažujúce ukončiť.

Uvedomíte si, že potrebuje svoj vlastný priestor a viac slobody. Nechce mať niekoho stále za chrbtom. Mnohí naopak podľahnete jednostrannej predstave. Je nutné obozretnejšie zhodnocovať situácie.

Hrozia migrény a problémy so zubami. Ak čakáte na nejaký zubársky zákrok, naplánujte si ho na inokedy.

Býk

Svet pocitov, aj vašich, je iracionálny. Pri splne Mesiaca sa to prejavuje výraznejšie, zvlášť u žien. Ak sa vám niečo bude zdať podozrivé, nemusíte to hneď odsúdiť.

Zvýši sa vám impulzívnosť. Tento vplyv Mesiaca bude dosť prínosný. Duševne sa zblížite so svojím partnerom. Je potrebné uvedomiť si, ale aj naozaj prijať hranice a obmedzenia, aby ste mohli pokračovať v ceste dopredu. K dosiahnutiu cieľa je potrebná aj osobná odvaha a sebadisciplína.

Teraz hrozia problémy s krkom, či už to je zablokovaná chrbtica, angína alebo strata hlasu, a pohlavie, ale všetko zvládnete.

Blíženci

Každý boj si vyžaduje nielen fyzickú, ale aj vnútornú statočnosť a odhodlanie. Obmedzenie a zákazy, strach zo zmeny, prepletenie a nehybnosť vás môže teraz dezorientovať. Nepríjemnosti, neoprávnené výčitky a napäté vzťahy si teraz veľmi k srdcu nepripúšťajte. Je možná aj odluka, ale nie až taká dlhodobá. Nerozhodnosť a neistota je zavinená nielen vami. Ak strach prekonáte a začnete jednať, všetko sa môže obrátiť k lepšiemu.

S mesačným splnom si uvedomujete, že je čas vykonať vážnejšie zmeny v každodennom živote. Činnosti, ktoré podniknete, aby ste sa cítili viac pokojní a vyvážení, vás môžu dostať do silnejšej profesionálnej pozície.

Rak

Tento spln Mesiaca naznačuje, že potrebujete nové intelektuálne impulzy. Naštartujte pocit znovuzrodenia a schopnosti duše vzlietnuť. Premyslite si smer. Obdobie úzkosti a neistoty sa prekoná len s nádejou a vierou. Tento, pre vás výhodný spln Mesiaca, vám prináša aj nádejné vyhliadky. Optimizmus a očakávania, vám pomôžu prekonať ťažkosti. Keď priložíte ruku k dielu, bude efekt dobrý.

Tento spln sa tiež spája s Marsom. Môžete sa cítiť pripravení urobiť skok, ktorý bude naozaj odvážny a vyskúša vašu vôľu a vieru. Nájdete veľa sily na plnenie svojich najsrdečnejších potrieb a porozprávanie sa vašou rodinou.

Lev

Tento spln vám zaťažuje hlavne srdce a cievny systém Pozor na fyzické napätie, i nadmerný stres, či zlosť. Vzbudzuje sklony k sebectvu a k väčšiemu míňaniu.

Vaše nové nápady, ktoré tento spln Mesiaca prináša, predstavte ľuďom až v definitívnej podobe. Dajte im čas, aby si na ne zvykli. Vaša snaha bude úspešná, ale nie hneď tak rýchlo, ako by ste chceli. Nutné bude pozrieť sa na okolnosti, zvlášť v rodine, nestranným pohľadom. Nastal čas, rozumne premýšľať a dôkladne sa zamyslieť nad situáciou. Skúste sa teraz nad všetkým zamyslieť logickejšie.

Spln rozdúcha množstvo pocitov. S Marsom bude treba opatrnejšie všetko prehodnocovať a začať viac liečebných akcií.

Panna

Tento spln Mesiaca vám osvetlí komunikáciu. Pocítite i silu Marsu. Váš spoločenský život bude teraz pravdepodobne ešte rušnejší ako obvykle. Môže sa vám zdať, že nemáte ani šancu vydýchnuť, že ste tak zavalení záväzkami. To bude aj vplyv vášho retrográdneho Merkúra. Budete to vnímať ako znamenie, že je čas predefinovať svoje hranice pre svoje vlastné blaho.

Dajte si pozor na tráviaci systém, najmä črevá. Odľahčite jedálniček a neexperimentujte. Zvyšuje sa tiež psychický tlak na vašu dokonalosť a výkonnosť. Najlepšie je naordinovať si voľnejší deň.

Váhy

Tento spln Mesiaca vás podporí v najrôznejších estetických úpravách zovňajšku. Začnete ráznejšie rozmýšľať, že ak si vás nevážia za to, čo prinášate, že je možno čas ísť ďalej. Že si želáte, aby vaše vzťahy boli opäť srdečné a bezprostrednejšie. Schopnosť prispôsobiť sa bude veľmi dôležitá. Ak v prítomnosti urobíte malé obete, v budúcnosti vám prinesú ovocie. Chytíte druhý dych. Vďaka svojej trpezlivosti a profesionalite dosiahnete dlhodobú domácu, ale aj ekonomickú stabilitu.

S splnom je čas premýšľať o tom, ako môžete uprednostniť svoje šťastie a celkovú pohodu pred peňažným nátlakom.

V tejto dobe hrozí ochorenie obličiek aj močového mechúra, pite veľa prečisťujúcich tekutín.

Škorpión

Tento spln Mesiaca vám prináša aj zber plodov vlastnej práce, úspech dosiahnutý úsilím. Naznačuje fyzické a materiálne uspokojenie, prinášajúce pokoj a istotu. Kým sa vaše úsilie prejaví, budete si musieť prejsť obdobím skepsy a otázok, prečo ste sa do toho vlastne púšťali. 
So splnom Mesiaca spracovávate ťažké emócie, bojujete so starými zraneniami a premýšľate o tom, ako by mohlo vaše znovuobjavenie vyzerať v nadchádzajúcich týždňoch.

Spln v Škorpiónovi nepraje pohlavným orgánom, Objavujú sa rôzne bizarné úrazy, a u žien silná menštruácia. Stupňuje sa ale aj sexuálne vzrušenie.

Strelec

Pozor na kĺby a na chrbticu. Nepúšťajte sa do ničoho, čo vyžaduje ohybnosť. Skôr než na fyzično a pohyb sa zamerajte na utužovanie priateľských vzťahov. Vyhnite sa alkoholu, alebo ho aspoň konzumujte v rozumnej miere,

So splnom Mesiaca, aj keď nie je všetko tak úplne dokonalé, uprednostnite svoj vnútorný život pred spoločenským To by vám teraz mohlo lepšie poslúžiť.

Niečo, čo sa skončilo, má tiež svoj význam. Je to čas začať znovu, a inak.  Začiatky vždy sprevádza pocit prísľubov a vzrušenia, zároveň ale tiež neistota, či sa to vydarí. Cítite napätie. Je možný rodinný, zvrat.

Kozorožec

Tento spln Mesiaca je vhodná doba pre dotiahnutie rozrobených projektov. Kozorožia tvrdohlavosť pomôže. Aby mohli byť prekonané starosti, hnev a zlé obdobie. Treba si ujasniť, čo vlastne chcete.

Spln Mesiaca vám pripomína, aké dôležité je pestovať svoj zmysel pre komunitu a spolupatričnosť.

Pocítite v mysli predvídavosť, city, elán a zvládnutie životných prekážok, ktoré na začiatku vyzerali rozpoltene. Zaslúžené víťazstvo je na obzore. Končí sa obdobie problémov. Vďaka vytrvalosti príde úspech. Na nevedomej úrovni je potlačovaná sexualita a túžba. Teraz máte väčšiu šancu urovnať čokoľvek.

Vodnár

Tento spln Mesiaca by vás mohol donútiť pozrieť sa aj na emocionálne rany, ktoré stále vyžadujú liečenie. Je to tiež príležitosť, ako zladiť svoje verejné ambície s túžbou byť prítomný s blízkymi a urobiť si na všetko, i všetkých, viac času.

V tomto jarnom období, počas tohto splnu, budete musieť zapojiť viac intuície a vcítenia. Príde však príjemná odmena po období všestrannej usilovnej práce. Dôležité je chvíľu odpočívať, oceniť vyvinuté úsilie a dosiahnuté úspechy, a až potom prikročiť k ďalšej fáze. Sami si uvedomíte, že svoju rodinu naozaj zanedbávate, ale aj milujete a potrebujete. Preto začnete plánovať nové spoločné akcie.

Ryby

Tento spln Mesiaca v živle Vody, ktorá je i vaša, vám prináša aj zber plodov vašej práce, úspech dosiahnutý námahou.

Už aj týmto splnom sa vám začína obdobie, kedy by vaše úsilie mohlo byť konečne korunované úspechom. Vesmírne energie vyjadrujú nutnosť poznávať a chápať aj svet vašich pocitov. Môže vás to lepšie prepojiť s blízkymi.

Spln Mesiaca podnieti vás k prehodnoteniu vašich dlhodobých cieľov, perspektív a životnej filozofie. Môže to byť zaujímavé aj vďaka spojeniu Mesiaca s Marsom. Môžete všetko spracovať tak, že si ujasníte, čo vás najviac baví, a potom sa vydáte tým smerom.

Téma dňa Rituál na odstránenie citových problémov vo vzťahu a obnovenie stratenej lásky

Prečistite vás vzťah od negatívnych nánosov a vdýchnite mu novú energiu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBaranod 20.03.2024
MesiacLevod 16.04.2024
MerkúrBaranod 10.03.2024
VenušaBaranod 05.04.2024
MarsRybyod 23.03.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024