Odporúčame

Diana

Diana

Mám dar, s ktorým môžem pomôcť aj vám v ťažkej životnej situácii. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Výklad na 5 kariet a kríže

Znovu vítam tých, ktorí sa rozhodli aj cez tento minikurz preniknúť do tajov budúcnosti, na základe činov a aktivít v súčastnosti - cez karty chcieť lepšie spoznať seba, svoje okolie a možný budúci vývoj.

Výklad na 5 kariet a kríže

S vykladaním kariet do budúcnosti naozaj veľmi opatrne. Čím sa na viac mesiacov, či rokov predpovedá, tým je odpoveď menej presná. Každý jeden deň môžu prísť rôzne zmeny, objavia sa iné faktory a už je výsledok zmenený. Môžete si vyložiť aj rok dopredu, no nakoniec sa rozhodnete niečo zmeniť, nastanú iné situácie a už sa váš život uberá iným smerom.

Najjednoduchšie je, keď si ich vyložíte na jednoduchú a presne sformulovanú otázku.

Správny výber kariet

S každými kartami sa nedá spolupracovať. Buď vám padnú do oka alebo nie. Môžu sa vám páčiť, môžu byť pekné, no nemusia byť pre vás konkrétne tie pravé. Občas sa niekomu môže sťať i to, že po čase im už nebudete rozumieť, aj keď ste predtým tento problém nemali.

Každá kartárka prejde týmto obdobím zneistenia. Niekedy stačí dostať darom nové karty. Zorientujte sa v sebe. Majte k nim láskavý vzťah a pocit, že karty pre vás vždy budú mať svoje čaro.

Karty vám poradia aj to, čo by sa stalo, keby ste zvolili jednu alebo inú možnosť. Odhalia vám skryté záujmy ľudí vo vzťahoch rodinných, či milostných, príčiny problémov i šance, ako sa z nich dostať. Nepýtajte sa ich na čas smrti, nebolo by to fér. Karty sú sprostredkovateľ a vy ste prijímateľ. S informáciou naložte tak, ako uznáte za vhodné, ako to budete chcieť zvládnuť, čoho sa vyvarovať alebo na čo si dať dopredu pozor.

Význam a spôsoby vykladania kariet

Každá jedna kartárka je jedinečná - jej karty, systém výkladu, pohľad, príbeh i zásady. Preto sa od nich učte, ale nestresujte sa, že vám to tak nejde.

Vykladanie kariet nie je bezduché opísanie budúcnosti, ale rada, ako na nej pracovať, meniť dané energie, pocity, situácie, meniť seba k podobe, ktorá vás bude povznášať.

Výklad kariet nie je o tom, že si dáte vyveštiť, alebo si vyveštíte a počkáte, čo sa bude diať. Urobte všetko pre to, aby sa dobré splnilo a zlé zmiernilo, alebo dokonca nestalo.

Nič v živote nie je zadarmo. Aj šťastná veštba potrebuje, aby ste porozmýšľali, čo vy môžte urobiť, aby sa to splnilo. Majte na mysli plynutie času. Nenechajte, aby vaša šanca pominula, aby uplynul čas, ktorý bol na to vhodný.

Náhody možno neexistujú, osud je možno z časti daný, ale vy rozhodujete o tom, ako sa k čomu postavíte. Vždy máte na výber, akí budete a čo spravíte. Máte slobodnú vôľu.

Hoci sú karty len namaľované obrázky na tvrdý papier, občas vám môžu zmeniť život. O kartách sa dá hovoriť naozaj veľa a v rôznych súvislostiach. Môžu byť prostriedkom, ale aj vaším sprievodcom na ceste životom. Ak si s nimi porozumiete, neopustíte ich, potom ani oni vás. Možno časom budete meniť druhy kariet podľa toho, v akom období sa práve nachádzate. Počkajú si na vaše ruky, myseľ i túžbu znova si ich vyložiť.

Základný výklad na 5 kariet

Najjednoduchší výklad na 5 kariet je:

Výklad na 5 kariet

 1. Ďaleká minulosť, prípadne detstvo
 2. Blízka minulosť a energie, ktoré viedli k tejto situácii
 3. Prítomnosť, situácia, na ktorú sa pýtate
 4. Blízka budúcnosť (do mesiaca)
 5. Vzdialenejšia budúcnosť (nie dlhšie ako do 2-3 rokov)

Výklad na 5 kariet - Kríž

Výklad na 5 kariet - Kríž

Výklad na 5 kariet je veľmi rozšírený a má veľmi veľa variant. Najbežnejším výkladom je tzv. Kríž.

 1. Podpora cieľa z minulosti
 2. Možná prekážka na ceste v budúcnosti
 3. Možnosti zharmonizovania pozitívnych a negatívnych aspektov
 4. Upozornenie
 5. Výsledok, odpoveď

Výklad na 5 kariet - Kríž

Ďalšia verzia výkladu tzv. Kríža

 1. Čo je základ otázky
 2. To, čo si uvedomujete
 3. To, čo si neuvedomujete, čo sa skrýva pod povrchom
 4. Cesta, čiže priebeh udalostí
 5. Výsledok, odpoveď

Výklad pri bezmocnosti

Výklad na 5 karietA aby som vás veľmi netrápila, v dnešnej lekcii pridávam poslednú verziu výkladu na 5 kariet. Je zvlášť vhodná, keď sa cítite bezmocní z akýchkoľvek dôvodov, i tých nedefinovateľných.

Niekedy máte pocit, že sa všetko zaseklo a nedá sa s tým pohnúť. Pomocou tohto výkladu možno prídete na to, aká je to prekážka. Miešajte ich tak dlho, kým sa vám pod rukami ”nezohrejú”, nepreberú vašu energiu a nebudete mať pocit, že stačí.

Potom ich rozprestrite do vejárika, postupne si vyberte 5 kariet a uložte ich do pozícií podľa obrázku.

 1. Toto je základ problému
 2. Toto vám bráni, prekážka
 3. Vaše povedomie, nezadefinované pocity
 4. Vaša vedomá úroveň
 5. Krok, ktorý znamená riešenie

Zvláštne, magické postavenie v kategórii symbolov má 5-cípa hviezda, tzv. pentagram. Ak je jediným špicom hore, pokladá sa za znak energie, úspechu a šťastia. Žiaľ, tento symbol prebrala hlavne armáda a komunizmus. 5-cípa hviezda s hrotmi nahor je symbol diabla, ale o tom zas nabudúce…