Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Mágia dní 12.12.2012 a 21.12.2012

Mnohí sa dívajú s obavami k magickému dňu 21.12.2012 na základe informácií, ktoré sa objavili v súvislosti s mayským kalendárom a premnohými informáciami o konci sveta. Ale ani dátum 12.12.2012 nezaostáva za ním v magičnosti.

Mágia dní 12.12.2012 a 21.12.2012

Vidíme sami, že súčasné bežné ľudské starosti sa spájajú s každodennosťou. Väčšina ľudí neprepadla panike. Prežívame advent, ktorý je tmavý, a preto sa každý týždeň pridáva do adventného venca, ktorý symbolizuje nekonečný kruh, nová svieca. Symbol pribúdajúceho svetla, ktorý sa má rozhorieť v nás. Má nás očistiť od tmavej minulosti a zažať to krásne svetlo lásky a nového zrodu, ktoré symbolizuje slnovrat a Vianoce, čiže narodenie nového života, dieťaťa, Ježiša.

Analýza magických dátumov

Číslo 12 je magickým číslom. Je to jednotka, čiže jedinec a dvojka, čiže dvojica. V tarotových kartách symbolizuje obeť, obesenca - človeka, ktorý visí za nohu dolu hlavou, niečo, čo donúti nájsť silu k obratu späť. I na vlajke Európskej únie je 12 zlatých hviezd, ktoré prebrali od zobrazenia pri Panne, Matke Márii.

I v rozprávkach je bežná trojstupňová gradácia. Tu sa 3x opakuje číslo 12, čo predstavuje trojnásobné zosilnenie konca. Bežne sa hovorieva, že dvanásť do tucta, kde tucet určuje uzavretú jednotu. Po 12.12. nasleduje dátum 13.12., kedy je deň Lucie. Tá predstavuje so svojimi družkami s vencom sviec na hlave, očistenie od starého, vymetanie čiernych kútov v obydliach i mysliach ľudí. Bielymi husími krídlami vymetali zlo. Biela farba a krídla predstavujú vzlet a čistú harmonickú jednotu. Tieto tradície na Slovensku postupne zanikajú. Viac sú cenené v severských krajinách, kde je svetla ešte menej, ako u nás.

Číslo 21 predstavuje opačný postup, keď dvojka, dvojica prechádza do múdrosti a sily jednotky. V Tarote je to karta Svet. Má nás naučiť pochopiť a využiť i širšie poznanie. V Tarote je to záverečná karta, kedy by sme k poznaniu mali nielen dozrieť, pochopiť, ale mali mať aj snahu, silu a odvahu vykročiť do svojho nového cyklu, ktorý predstavuje karta Blázon. Ak sme sa nepoučili, musíme začať od začiatku a dávať si pozor, aby sme nerobili staré a zbytočné chyby.

Vyššia spravodlivosť

Na internete je mnoho článkov strašiacich koncom sveta. Je však aj veľa článkov, ktoré poukazujú na celkovú zmenu v duševnej, či fyzickej kvalite človeka. Každého z nás raz čaká osobný koniec účinkovania na tomto svete. Nikto ale nevie deň ani hodinu, kedy mu nastane jeho posledná hodinka. Preto sa náboženské ideológie celého sveta snažia, aby ľudia na to nezabúdali. Poukazujú na to, že existuje aj vyššia, ako táto svetská spravodlivosť. V starom Egypte vážili ľudskú dušu pri prechode z tohto sveta a len keď bola ľahšia ako pierko, mohla pokračovať ďalej. Snažme sa i my v tomto svete, v ktorom je tak zosilnená negativita, závisť, nenávisť, preklínanie natoľko, že mnohí majú pocit prekliatia a strach z toho, že sa im už nebude dariť len kvôli tomu. Zabúdajú na svoju zlú energiu, ktorá hoci bola vyslaná dávno, a možno i nechtiac, sa teraz vrátila zosilnená. V tomto tmavom zimnom čase nám uniká energia od nášho živiteľa, Slnka. Možno i preto, aby sa nám svet rozjasnil a obelel, padá sneh. Všetko sa dá nejako po svojom vysvetliť. Výsledok však vždy závisí od nášho uhla pohľadu, hĺbke poznania a ochoty žiť z energie porozumenia a lásky.

Možno naozaj nastane zmena, ktorá je dávno prorokovaná, že ľudstvo si zničí samo seba. Možno sa nám udejú i zmeny na fyzickom tele zmenou kvality DNA. Možno. Tých “možno” však máme stále dosť, ale to máme celý život. To, čo môžme, riešme. Nemôžeme ovplyvniť vesmírne sily, energie planét, len sa im prispôsobiť. Mnoho toho jednotlivec na tejto planéte nemôže. Je však ešte viac toho, čo každý ovplyvniť a vylepšiť môže - a to je jeho mikrosvet.

Za celý kolektív redakcie Moneo.sk vám do dní budúcich želám viac šťastia, zdravia a predovšetkým lásky, lebo bez nej to ide všetko ťažšie. A bez nej by sa naozaj mohol zničiť svet - ten veľký, i ten náš rodinný a vnútorný a to bez ohľadu na to, aký je dátum.