Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Hantyl

Hantyl

Osobný kód 305

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Desať stupňov k trvalej láske (6. časť)

Jedno telo a jedna duša... Dá sa toto udržať v dnešnej uponáhľanej dobe, kedy mnohým ľuďom „vládne“ práca, televízia a internetové virtuálne tzv. priateľstvá? Ak človek chce a naozaj túži po láske, verím, že áno. V súčasnosti, možno práve oveľa viac ako inokedy, ľudská duša volá po spriaznení s iným človekom.

Desať stupňov k trvalej láske (6. časť)

Umenie vytvoriť si príležitosť na intimitu a partnerskú blízkosť

Keďže žijeme vo fyzickom tele, patrí k tomu aj telesná láska a spojenie dvoch ľudí do jedného celku aj týmto spôsobom. Intimitou nazývame nielen fyzické zblíženie partnerov. Tá pravá, ktorá je dlhodobá, začína v srdci. Venujeme sa partnerským vzťahom a námetom, ako si udržať pekný vzťah, alebo dospieť k tomu, aby dvaja ľudia po období veľkej zamilovanosti, ktorá skôr či neskôr príde, vykročili k tej láske, ktorá trvá „veky“. Pre tento ideálny model zväzku je potrebné aj niečo urobiť, a to z obidvoch strán.

Kvitnúcu ružu vzťahu je potrebné polievať tak, aby nevyschla, alebo na druhej strane nevyhnila od prílišnej naviazanosti, hraničiacej s majetníckym postojom k partnerovi.

Ďalším medzníkom, ktorý zmení vzťah, môže byť príchod detí do rodiny. Nemyslím tým, že deti sú na prekážku, len rodičia pri starostlivosti a bežnom hektickom chode v rodine, zabúdajú na chvíle, kedy mali svoju kvetinu vzťahu poliať! Poliať intimitou, sedením v dvojici, napr. pri šálke čaju, kde deti nemajú prístup. Čudovali by ste sa, ale deti majú pochopenie, ak sa im vysvetlí, že sa ocko s maminou chcú porozprávať (tu myslím naozaj rozhovor v dvojici). Deťom sa to dá vysvetliť, veď ak k nim prídu kamaráti na návštevu, rodičia ich tiež nechajú, aby si porozprávali svoje tajomstvá.

Vytvoriť si „intímčo“ a zaplatiť si raz za čas študentku na stráženie detí, kedy si vyjdete do kina či na nákupy a posedíte si v kaviarni, nie je rozhodne plytvaním peňazí. Vrátia sa vám mnohonásobne. Kto má na blízku starých rodičov, tí iste občas radi postrážia vaše ratolesti a sami sa budú tešiť, že ste si spolu niekam vyšli ako slobodný pár. Naplánujte si intímne stretnutia len vy dvaja hneď od začiatku, ako začnete spolu existovať, aj pred príchodom detí do vášho života. Tvorte, zapojte do svojho spolužitia fantáziu. Možno budete namietať, že by to malo byť viac spontánne a nie akési povinné plánovanie. Áno, aj, ale pri dnešnom spôsobe života, je potrebné, aby ten druhý záväzne rátal s hodinkou, ktorú iste rád obetuje len pre vás.

Záväznosť a plánovanie intímnych chvíľ by nemalo byť povinnosťou, ale prejavom, že si partnera vysoko vážite.

Ak ste doteraz nepripisovali plánovaniu vašich intímnych chvíľok dosť pozornosti, bude to vyžadovať viac námahy, pokiaľ nabehnete do tých správnych koľají, ale možno to vytrhne váš vzťah z rutiny, kedy sa cítite skriňou alebo iným kusom nábytku. Samozrejme, musia sa snažiť obaja partneri, i keď sa väčšinou stáva, že jeden sa snaží viac ako ten druhý.

Spracované veľmi voľne podľa knihy Hansa Jellouscheka - Desatoro trvalej lásky