Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Komunikácia vo vzťahoch (1. časť)

Keď chceme hovoriť o komunikácii, máme tým na mysli slová. Kresťanstvo uctieva hovoriaceho Boha a nie nemé sošky bôžikov. Preto i my sa musíme naučiť správne komunikovať v rôznych situáciách. Pretože sa zaoberáme vzťahmi, budeme rozoberať vzťahovú, partnerskú komunikáciu.

Komunikácia vo vzťahoch (1. časť)

Slovo, to je dar. Dokážeme ním pohladiť, ale aj ublížiť. Keď však chceme mať kvalitný a láskavý vzťah, musíme sa vyhýbať urážlivým slovám, musíme hľadať v sebe lásku. Partnerstvo sa uzatvára v mene lásky a porozumenia. Je dokázané, že muži rozprávajú menej ako ženy. Snažia sa byť „mužmi“ už od detstva a sú tak aj v rodinách vychovávaní. Rodičia ich učia od malička upozorneniami: „Si chlap a chlapi neplačú… Pozbieraj sa, no čo si baba?“ a iné prirovnania.  Preto už v detskom veku sa snažia byť väčšími a lepšími ako je jemnejšie ženské pohlavie. Naučili sa uzatvárať svoje city do seba a radšej sa snažia prebrať tú veliacu pozíciu. Myslia si, že keď zvýšia hlas, alebo ukážu svoju silu, niekedy aj hrubú silu, sú dôležitejší, a tak si udržia všetko pod kontrolou.

Podľa štatistiky ženy počas dňa vyslovia 23 000 slov, kým muži len 12 000 slov. Toto naznačuje, že by sa muži mali naučiť vo svojom živote viac komunikovať. Musia sa naučiť používať viac uznanlivých slov, tie im dodajú odvahu. Komunikácia je život.

Ženy tým, že viac rozprávajú a hovoria aj o svojich citoch, dokážu rýchlejšie vytušiť, čo sa vo vzťahu deje. Stačí im náznak a sú „v obraze“, mužom môžete naznačovať do smrti a nič nepochopia. Preto je nesmierne dôležité povedať všetko na rovinu a priamo. Nie vždy musíme povedať všetko naraz, ale je dobré trochu zaobaliť, aby ste neublížili tomu druhému pohlaviu. Ale vždy to musí byť pravda. Nepoužívajte urážky, škaredé pohľady, prípadne „rev leva“, ale použite slová. Pre muža nie je nič horšie ako vytušiť, čo si žena praje. Muži a ženy premýšľajú odlišne. Keď chce žena niečo oznámiť mužovi, musí sa mu prispôsobiť, ale muž to nikdy neurobí. Samozrejme platí, že výnimky potvrdzujú pravidlo.

Milé dámy, ak vám niečo vadí na vašej polovičke, je nutné mu to povedať!

V partnerstve alebo manželstve komunikácia prebieha v troch úrovniach:

  • Myšlienková komunikácia - naše priania, myšlienky a modlitby
  • Duševná komunikácia - spoločná konverzácia
  • Telesná komunikácia - nežnosti a dotyky

V týchto bodoch sa nachádza verbálna, ale aj neverbálna komunikácia. Neverbálna komunikácia je odovzdávanie si myšlienok svojimi pohľadmi. Určite ste boli veľmi zamilovaní, kedy vám stačilo iba sa na seba pozrieť a už ste obaja vedeli, čo si ten druhý myslí. Láska vám otvorila kanál podvedomia a vtedy mohla táto komunikácia prebiehať bez slov. Poznáme vetu: Láska hory prenáša. Preto je dobré si udržiavať lásku na dlhé veky, ona totiž aj lieči - aj telesne, aj duševne.