Odporúčame

Petra

Petra

Tisíce ľudí snívajú o budúcnosti, minulom živote, majú veľa otázok a chcú poznať odpovede - od toho som tu, aby som vás nimi previedla. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Adrianalin

Adrianalin

Osobný kód 153

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janka

Janka

Osobný kód 174

Láska vo vzťahoch (1. časť)

V dnešnej dobe nás sprevádza obrovská povrchnosť a zabudli sme náš život prežívať celým srdcom. Zabudli sme, že my nie sme len nejaké telo, ale že v nás sa nachádza aj duch. Náš duch - to sú naše túžby a krásne city, ktoré nám náš rozum zatlačil kdesi do úzadia.

Láska vo vzťahoch (1. časť)

Stratili sme dôveru prežívať všetko srdcom, zabudli sme na nežnosti a prekrásny naozaj láskyplný vzťah dvoch skutočne milujúcich sa ľudí. Všetci sa naháňame za mylnou predstavou, že žijeme len raz a treba si všetko užiť teraz a hlavne vo veľkom množstve. Toto všetko sa deje na úkor kvality.

Lásku treba pestovať

Pravá, čistá láska kvitne pomaly, ale intenzívne. Musíme si ju pestovať ako najvzácnejší kvet, pretože je krehká. Musíme do nej vložiť mimoriadne veľa citu, potom sa nám to v takej istej forme vráti.

Keď mladé dievča dospeje, túži sa stať pravou ženou, s obrovskou túžbou a láskou sa snaží zvládnuť úlohu partnerky, či manželky, vtedy vyžaruje zo seba energiu lásky. Jemné vibrácie priťahujú opačné pohlavie. Dokáže obmäkčiť aj to tzv. silnejšie, mužské pohlavie. Vibrácie vnikajú do srdca mužovi. Je celý obalený hrejivou energiou a cíti potrebu ochraňovať tento jemný púčik v podobe jeho partnerky. Teraz začína rozkvitať čistý dar lásky, ktorý vyvoláva potrebu byť neustále v jej blízkosti. Ak obaja vložia do tohto vzťahu nehu a budú ho opatrovať ako oko v hlave, vtedy tento vzťah bude naberať sa intenzite.

Všimnite si zaľúbených ľudí - z nich srší plameň lásky do širokého okolia. Majú úsmev na tvári, v srdci radosť, smejú sa im oči a v ich prítomnosti sa i my cítime lepšie. Ich energia lásky je krásne hrejivá.

V dnešnej dobe sa mnoho mladých ľudí ženie len za pudovou stránkou do vzťahu, potrebujú veľmi rýchlo dosiahnuť svoj cieľ. Tým ich vzťah veľmi rýchlo vyprchá, vyčerpá sa a stráca zmysel. Cieľ bol dosiahnutý, ani jeden sa nesnaží ho oživiť, tak sa pomaly a iste rozpadá. Nastalo ochabnutie vzťahu a spoločný nezáujem. Jeden, či druhý hľadá vzrušenie a rozptýlenie niekde inde. Takéto partnerské nevery sa stali aj v našich bulvároch akýmsi novým trendom, či niektorí to považujú za svojho koníčka, verejne zbierajú trofeje. Stránky bulvárnych novín sú preplnené takýmito „pikoškami“. Dokonca i naši odborníci sa už vyjadrujú, že nevera dokáže utužiť partnerský vzťah, samozrejme, pokiaľ sa na to nepríde. Mladé slobodné dievčence rozbíjajú manželstvá, naletia na sladké reči svojim nápadníkom, ktorí si neustále sťažujú, aké sú ich manželky neschopné a ako ich nevedia pochopiť. A z druhej strany: vedia muži pochopiť svoje manželky? Snažia sa o to vôbec niekedy?

Existuje vôbec láskyplný vzťah?

Netreba rezignovať, neveriť, že by láskyplný vzťah nemohol existovať. Môže. Oživme našu vnútornú silu, počúvajme náš vnútorný hlas, nášho ducha a naše city. Všetko, čo robíme, by malo byť naplnené citmi. Hľadajme vo všetkom krásu a tešme sa z maličkostí. Ľudský duch je predsa len na vyššej úrovní ako sú zvieracie pudy. Práve prostredníctvom silného ducha, silného prežívania lásky môže byť človek šťastný. Toto šťastie nenahradíme zbieraním hmotných statkov, či rivalitou s druhými v snahe zvíťaziť, či prekonať kohosi, kto je schopnejší.

Krásnu, pravú lásku môžeme prežívať i dnes a môžeme urobiť veľmi veľa pre to, aby sa láska rozoznela medzi všetkými ľuďmi. Nezáleží na temperamente, ani na farbe pleti, ba ani na pohlaví. Žena a muž môžu splynúť v jeden celok so svojou čistou láskou, len sa musia trochu snažiť.

Menej temperamentný muž potrebuje vedľa seba o čosi aktívnejšiu polovičku a naopak aktívnejší muž zase má mať miernejšiu ženu. V harmonickom spolunažívaní môžu existovať ako jeden celok. Vôbec to neznamená, že si musia prerozdeľovať svoje úlohy v partnerstve, len všetko musí mať svoje hranice. Na niektoré veci je uspôsobená lepšie žena, na iné zase muž. Keď to budeme v živote rešpektovať, vzťahy sa budú vždy vyvíjať pozitívnym spôsobom. Žena do vzťahu má vnášať krásu a harmóniu. Nikdy by sama nemala pred inými mužmi vyzerať lepšie než pred vlastným. Mala by dbať na svoje správanie i na svoj vzhľad. Pre svojho muža musí byť vždy tou najperfektnejšou ženou na svete. Platí to ale i naopak.  Predstavte si, že doma pred manželom beháte neupravená, vo vyťahaných, ušmudlaných teplákoch. Alebo muž leží v spodnom prádle nevkusne na pohovke, sleduje televízor a pije pivo. Ani v jednom prípade sa nejedná o pekný a vkusný pohľad. Deje sa to skoro v každej domácnosti, ale i tak na tom má väčší podiel žena, lebo neudržala vo svojom súkromí harmóniu. Práve ona by mala byť príkladom. Tu ak sa chce žena pohoršovať nad správaním svojho muža, musí sa najskôr pozrieť na seba a zamyslieť sa nad svojim konaním…