Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Partnerská zhoda a vôňa domova

Nikto z nás nie je typickým predstaviteľom znamenia, v ktorom sa narodil. Prvú dekádu ovplyvňujú energie predchádzajúceho znamenia, poslednú, tretiu energie nasledujúceho. Vo veľkej miere nás ovplyvňuje detstvo a energie rodičov, nielen kým sme malí a mladí, ale celkovo, po celý život.

Partnerská zhoda a vôňa domova

Častokrát sa nám snívajú sny, v ktorých sme znovu deti. Niekedy svoju túžbu po rozmaznávaní si nesieme aj celým životom. Mladé dvojice sú na začiatku očarené nežnosťami partnera. Mnohé dievčatá sa práve silou mocou chcú dostať spod vplyvu rodičov, ktorý pociťujú ako zaťažujúci. Vrhnú sa prirýchlo do partnerstva s niekým, ktorý je ešte nedozretý. Partnerská zhoda nie je daná, tá sa buduje celý partnerský život. Niekedy pomôže zmeniť partnera, ale poväčšine treba skôr upustiť od našich vlastných vrtochov, ktoré pripomínajú správanie trucovitého a rozmaznaného dieťaťa.

Dlhé zimné večeri sú zaťažkávajúcou skúškou nejedného partnerského vzťahu. Vonku je tma a zima. Výlety do prírody veľmi nelákajú a plávať sa chodiť nedá. Samozrejme existujú aj plavárne, kiná a reštaurácie, ale tie situáciu až tak veľmi nezachránia.

Energie Luny prenášajú svoju silu i za múry domovov. Staré mamy sa snažili v prenesenom zmysle udržovať teplo rodinného ”kozuba”. Vtedy bol muž živiteľ rodiny a všestranne sa mu preto vychádzalo v ústrety. Aj keď manželka a deti si dopriali minimum, on musel mať dostatok. Aj generácia vojnových detí sa snažila udržať teplo a vôňu domova cez vôňu jedál a koláčov. Sexualita neznamenala pre nich až toľko, ako pre súčasnú generáciu. Manželstvá si preto plnili hlavne úlohu spoločných vychovávateľov potomstva.

Vôňa a jej vnímanie

Vôňa je dôležitá hlavne pre vzdušné znamenia, čiže Blížencov, Váhy a Vodnárov. Tí viac uprednostňujú voňavky, spreje, aromolampy, či vonné sviečky. Príjemná vôňa pre zemské znamenia (Býk, Panna, Kozorožec) je vôňa navareného jedla, či napečených koláčov, alebo vôňa vyupratovaného bytu. Energiu ohnivého živlu (Barana, Leva a Strelca) treba skôr schladiť. Najideálnejšia je pre nich voda. Tú uprednostňujú predovšetkým vodné znamenia: Rak, Škorpión a Ryby. Tu je najschodnejšia cesta riešenia domácich hádok, či hádočiek, pre dva tak kontroverzné živly, ako je oheň a voda. Teraz, keď cez dlhé zimné večeri sa páry zbytočne dlho zdržujú pred televízormi, počítačovými hrami, či internetom. Tam podvedome nasakujú cudzie energie, ktoré ich vedome, či nevedome ešte viac znervózňujú. Následne potom môžu na seba vykríknuť aj bez vážneho dôvodu. Prevoňajte si kúpeľňu vôňou kúpeľovej peny a soli, či harmančekového výluhu. Okúpte sa spolu. Umyte si vzájomne chrbát, dotýkajte sa a uvidíte, ako sa zharmonizujete.

Vôňa a jej vnímanie dosť súvisí aj so stavom ľudskej pečene. Pečeň oslabená liekmi, alkoholom, zlou funkciou žlčníka, alebo inými negatívami viac ovplyvňuje aj ľudské správanie. Podvedome im mnohé veci smrdia viac, ako iným. Aj na pachy v rodine, hlavne partnera, môžu reagovať podráždenejšie. Často to potom súvisí s alergiami, kde sú nezistiteľné príčiny v zdravotných testoch. Nechuť k niektorému z rodičov, ale aj kolegov, či detí sa prejavuje alergiami na pokožke. Pokožka súvisí s pohladením. Všetko psychické sa prenáša do zdravotného stavu tela. Nič si nemôžeme idealizovať. Naozaj nám musí vadiť nevhodné správanie trucovitých potomkov a všetko, čo sa ospravedlňuje pubertou. Ľuďom stredného veku prekážajú vrtochy ich starnúcich rodičov, čo si mnohé choroby hýčkajú preto, aby si vynucovali zvýšenú pozornosť svojich, často prepracovaných detí. Sebectvo človeka sa vie schovať za všeličo, čo je v tejto spoločnosti ospravedlniteľné. Alkoholizmus a následný domáci teror manželov je ospravedlňovaný celou bližšou i širšou rodinou a aj samotnou týranou manželkou, že to nie je každý deň, len keď si vypije. Ťažko sa potom môže uplatniť vôňa domova, po ktorej túžime na vedomej i podvedomej úrovni.

Mnohí, hlavne mnohé, sa aj po dvoch-troch skrachovaných manželstvách stále pýtajú, kedy už stretnú toho pravého. Samé majú takú povahu, že už pár minút telefonovania vycucne vešticu z energie. Rozprávajú sa s ňou takým hádavým tónom, akoby to bola predavačka s regálmi plnými úžasných manželov a nechce jej ich dať. Nejdem nikomu vstupovať do svedomia, to si musí každý sám. Povedzme, že aj príde nový partner. Po roku sa už každý vzťah unaví, zhodia sa zidealizované peknučké masky a je po partnerskej zhode a hádanie sa začne odznova.

Využite všetko, čo vám len príde na rozum, aby ste si vytvorili a udržali vôňu domova a tým aj vytvorili a udržiavali partnerskú zhodu až do smrti. Akákoľvek zhoda a predovšetkým tá partnerská sa musí dennodenne udržovať, ako dakedy oheň v ohnisku. Pod oheň sa prikladajú polienka. Vatra lásky potrebuje, blčí a žije zo vzájomných pekných, teplých a chápavých ľudských slov a dotykov. Keď na tie zabudnete, z vatry bude stále menší a menší plamienok, ktorý nakoniec zhasne. Žiadny múdrejší recept na partnerskú zhodu sa za tie tisícročia ľudskej existencie nevymyslel.