Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Casanova tarot, história, charakteristika a výklad

Giacomo Girolamo Casanova sa narodil v Benátkach 2.4.1725. Mal však viac rozumu, ako by sa zdalo, lebo sa rozhodol, že vo svojom živote nebude nikdy robiť, ale žiť. Nepatril k ľuďom, ktorí by si užívali svoj majetok a hýrili, a mali tak život podľa svojich predstáv.

Casanova tarot, história, charakteristika a výklad

Kto bol Casanova?

Povrávalo sa, že okrem obleku, a vraj aj ten dostal od jednej zo svojich početných mileniek, nemal vôbec nič. Pretĺkal sa životom, ako sa len dalo, veľa cestoval, ale vždy bez peňazí.

V Benátkach skončil v Olovených komorách, kam ho dali zavrieť inkvizítori za jeho voľnomyšlienkárske názory. Po úteku z tohto väzenia, z ktorého sa nikdy nikomu nepodarilo ujsť, sa dostal na kráľovský dvor, kde sa začalo jeho najslávnejšie obdobie.

Nielenže sa delil s kráľom o jeho milenku, ale zhýralého kráľa dokonca naviedol, aby dal zaviesť štátnu lotériu. Francúzsko sa tak stalo zásluhou tohto muža prvou krajinou na svete, kde začal štát zarábať na ľudskej hlúposti a túžbe po rýchlom zbohatnutí. Lotéria prosperovala a nebolo by sa nič stalo, keby Casanova aj s výťažkom z posledných kôl “nezdúchol” do Ruska.

Jeho pobyt v Rusku je známy tým, že cárovnej Kataríne radil, aby dala zaviesť gregoriánsky kalendár, ktorý sa používal po celej Európe. Cárovná ho však nepočúvla, a tak vďaka jej zaťatosti bola októbrová revolúcia vlastne v novembri.

Kedže si Casanova pohneval všetkých mocných tohto sveta, musel sa nedobrovoľne uchýliť do vyhnanstva na český zámok Duchcov, kde písal aj svoje pamäti. Jeho srdce prestalo biť dňa 4.6.1798.

Charakteristika základných kariet

Dnes by sa nejedna žena rada ocitla v období, keď žil Casanova. Tráviť čas prechádzkami v spletitých uličkách Benátok okolo Dóžacieho paláca, Ponte Rialto a hľadieť na baziliku San Marco, alebo sa plaviť na gondole na Canale Grande a počúvať spev gondoliéra a to všetko v spoločnosti muža, pre ktorého bije jej srdce.

Možno vás bude inšpirovať Casanova tarot nielen k návšteve Benátok, ale aj k spestreniu svojho ľúbostného života.

Zamilovaní

Kedže Casanova znamenite ovládal umenie zvádzania, vedel, po čom ženy túžia. Nebolo ľahké odolať jeho šarmu, a preto sa aj rozširoval okruh jeho mileniek. Karta Milencov poukazuje väčšinou na obdobie zamilovanosti, prvých splanutí a začiatok milostného vzťahu. Keď prekypujeme radosťou a nadšením už len z toho, že máme pri sebe milovanú bytosť.

Koleso osudu

Zmeny sa v našom živote odohrávajú aj bez toho, že by sme sa o ne pričinili my sami, o čom hovorí karta Kolo šťastia. Raz sa nám darí, inokedy menej. Táto karta znamená neočakávanú zmenu v našom živote.

Diabol

Karta Diabol zase hovorí o závislosti, ale aj o našich skrytých túžbach a vášnivosti. Niekedy sa aj na prvý pohľad nevinná a krásna žena môže pod dotykmi partnera premeniť na uhrančivú čerticu, ktorá partnerovi doslova počaruje svojím šarmom a prebudí v sebe démona zmyselnosti. Ani zrkadlo nedokáže ukázať naše tienisté stránky a to, čo skrývame.

6 kalichov

Karta Šesť kalichov hovorí o spomienkach na minulosť, a pretože ľúbostný život Casanovu bol nezvyčajne pestrý, mal na čo spomínať nielen on, ale aj jeho milenky. Dokonca aj jedna z jeho mileniek Zaira, mladé ruské sedliacke dievča, vyčítala jeho neveru z kariet, ktoré mu neskôr ukázala a v presnom poradí zachytila všetky jeho hriechy, s ktorými sa voči nej previnil. Odhalenie všetkých jeho nevier viedlo k rozchodu dvojice a odniesli si to aj karty, ktoré skončili v ohni.

Luna

Karta Luny nám môže prinášať do života nielen ilúzie, citovú nestálosť, depresie, ale aj sny, tušenia a veľkú citlivosť voči iným. Počas noci sme citlivejší a vnímavejší a všetko sa nám zdá byť iné, než počas dňa. Mesiac má mnoho tvári, tak ako má noc veľa tieňov, ktoré sa rozplynú do neznáma, keď sa na oblohe objaví slnko.