Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Gotický tarot, výklad a význam

Dnes existuje na svete nespočetné množstvo tarotových kartových sád, každý si môže vybrať podľa svojho vkusu. Bývajú inšpirované históriou, mytológiou, umením, ale aj rozprávkami. Dovolím si vám predstaviť tie, ktoré už pri prvom pohľade upútali moju pozornosť.

Gotický tarot, výklad a význam

Ide o Gotický Tarot. Pozostáva zo 78 kariet a je inšpirovaný nielen gotikou, ale dýcha z nich neopakovateľná atmosféra dávnych čias.

V mysli sa nám vynára myšlienka na pominuteľnosť času a aj na to, že tu nič nezostáva naveky. Dôležitý je okamih, ktorý prežívame práve teraz. Na týchto kartách sa môžeme stretnúť s vampírmi, vlkodlakmi, ale aj fantómami noci, ktorí nás môžu často prenasledovať v nočných morách.

Gotický tarot vie poskytnúť odpovede

Mnohokrát máme práve v tme väčšie obavy a strach, pretože sa obávame, že pod závojom tmy sa skrýva niečo neznáme a to, čo často nepoznáme alebo tomu nerozumieme, v nás vyvoláva pocity strachu, obáv a nevysvetliteľnú úzkosť. Záhadou sú často pre nás veci neznáme a tajuplné, ale tajomstvom býva aj to, čo vlastne pripútava k sebe dvoch ľudí a spája ich láskou.

Karty tarotu nám môžu našu osudovú cestu životom ukázať, alebo poodhaliť. Konečné rozhodnutie a zodpovednosť za naše konanie a činy máme iba my sami.

Racionálnym rozumom to môže byť niekedy len veľmi ťažko pochopiteľné, ale karty, ktoré sú vlastne prepojené s naším podvedomím, nám vedia poskytnúť odpovede.

Strašidiel sa však báť nemusíme, usilujme sa pochopiť seba samých a zmysel nášho života. Svoj osud máme pevne vo svojich rukách a sme to práve my sami, kto môže zmeniť náš život na taký, po akom túžime.

Význam základných kariet Gotického tarotu

Vitajte v krajine tieňov a temnej krásy tohto nádherne tajuplného a záhadného tarotu.

Karta Koleso šťastia

Tmavé a nejasné môžu byť mnohokrát aj naše myšlienky a problémy, z ktorých hľadáme východisko nielen v súčasnosti, ale i v minulosti túžili ľudia poznať budúcnosť, ktorá ich očakáva.

V tarote býva tradične Kolo šťastia zobrazené ako točiace sa kolo s tromi otáčajúcimi sa bytosťami, ktoré symbolizuje ľudský osud ako neustálu zmenu a premenu situácií.

V tomto tarote je na karte Kolo šťastia žena, ktorá sa ocitla na životnej križovatke a hľadá pomoc a radu od niekoho múdrejšieho a skúsenejšieho - obrátila sa na vešticu. Občas je pre nás ľahšie zdôveriť sa so svojím trápením niekomu neznámemu, ako to povedať svojim najbližším.

Karta Diabol

Ďalšia karta, ktorá je odlišná od zvyčajného ponímania, je karta Diabla. Teraz na nej nemáme Diabla v podobe Satana alebo Lucifera, ale dve ženy.

Podstatou tejto karty je dualita, Diabol symbolizuje divoké a necivilizované aspekty našej duše, ktoré sa usilujeme potláčať. Týka sa to pokušenia vo všetkých možných podobách, v závislosti a prejavoch našich slabostí od zmyselnosti až po požívačnosť.

Karta 6 kalichov

Pri pohľade na šestku kalichov sa mi v mysli vynára nostalgická spomienka na bezstarostný čas detských hier a radosť z poznávania nových vecí, ktorú nedokázali zastaviť ani obavy a strach rodičov, aby sa mi ako večne zvedavému a neposednému dieťaťu nič nestalo.

V každom z nás sa po celý život skrýva kúsok dieťaťa, kam sa ale stratila tá ohromná sila, ktorá nás hnala vpred? Vieme sa ešte tešiť ako deti z drobných radostí, ktoré nám život ponúka?

Karta Zaľúbenci

Kto z nás netúži po nehynúcej a opätovanej láske? Zastaviť čas, aby sa okamih v blízkosti milovanej osoby nikdy neskončil a vrúcna láska nám vydržala na veky vekov.

Práve tieto myšlienky a pocity vyvoláva vo mne karta mileneckej dvojice, kde jediným a nemým svedkom ich vzájomnej lásky je svit Luny predierajúci sa cez tmavé mraky na nočnej oblohe.

Karta Mesiac

Karta Luny odráža atmosféru počas bezsenných nocí, keď sa zmietame v pochybnostiach, fantazírujeme a snívame s otvorenými očami, a tichú sonátu mesačného svitu preruší len občasné vytie psov na Mesiac.

Karta Slnko

Keď sa po dlhej noci plnej tieňov a chladu na oblohe ukáže Slnko, jeho žiara a teplo vnesú do našej duše pokoj a vyrovnanosť, ale aj šťastie a vieru v lepšiu budúcnosť.

Gotický tarot je jeden z mnohých druhov tarotu, ktorý ma zaujal a dúfam, že oslovil aj vás. Pre mňa je niečím jedinečným a neopakovateľným a veľmi rada s ním pracujem, lebo mi pomáha odhaliť tajomstvá ľudských osudov a vyžaruje z neho nielen tajomno, ale najmä láska, ktorá je pre nás všetkých zázrakom života.

Článok bol inšpirovaný kartami ”The Bohemian Gothic Tarot”.