Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Úvod do veštenia z tarotu

Veľká arkána Tarotu je návod na ideálnu cestu človeka jeho ľudským životom. Tarot odzadu je TORA, staré židovské učenie. Pôvod Tarotu sa ale stráca v hlbinách minulosti. Najstaršia zmienka pochádza zo starovekého Egypta. Tarot, ako ho poznáme dnes, predstavuje súhrn západnej ezoterickej tradície a obsahuje astrologickú, kabalistickú i alchymistickú symboliku.

Úvod do veštenia z tarotu

Tak ako zrkadlo slúži na skúmanie zovňajšku, Tarot je zrkadlom našich duší. Otvára nám cestu k nášmu skutočnému Ja. Často si nahovárame, že sami seba veľmi dobre poznáme, avšak v skutočnosti vynakladáme množstvo energie na to, aby sme si udržali naše vlastné iluzórne svety ako obranu pred pravdivou realitou, pred ktorou máme strach. Otázky, ktoré si kladieme, sú obrazom nášho podvedomia a tarotové karty nám vždy hovoria len to, čo už niekde vo vnútri vieme.

Pri rozložení Tarotu sa nejedná ani tak o výklad budúcnosti (na to sú vhodnejšie iné, jednoduchšie typy kariet), ako o cestu, ktorá zdokonaľuje intuitívne vnímanie. Môžeme znovu nájsť zmysel života a odhaliť naše poslanie a pôvodný zámer, ktorý väčšina z nás zatiaľ nechápe. Cestu života si každý z nás volí sám. Tarot je pomocným prostriedkom pri rozhodovaní, či ujasňovaní si vzťahov.

Tarotové karty

Tarot má 78 kariet, rozdelených na 22 kariet Veľkej arkány (0-XXI) a 56 kariet Malej arkány. V stredoveku bolo v malej arkáne 56 symbolov rozdelených symbolicky na základe spoločenských stavov:

  • Meče - rytieri, živel vzduchu, t. j. myslenia,
  • Kalichy (poháre) - duchovenstvo, živel vody, t.j. lásky, pocitov,
  • Mince - obchodníci, živel zeme, t.j. materiálno, peniaze,
  • Žezlá (palice) - roľníci, živel ohňa, t.j. aktivita, nátlak, realita

Pri kanastových (žolíkových) kartách sú to žezlá - kríže, mince - kára, kalichy - srdce, meče - piky.

Tento článok je len úvodný a nebude jediný. Podrobnejšie o Tarote budú písať aj iní prispievatelia. Je to téma takmer nevyčerpateľná. Tarotových kariet bolo vydaných mnoho rôznych druhov. Mnoho veľkých maliarov stvárnilo svoje pocity z tarotovej vVeľkej arkány (veľkého tajomstva). I teraz v ezoterických predajniach nájdete mnoho rôznych sád.

Pre začiatok a vlastný dialóg s Tarotom si kúpte len Veľkú arkánu (22 kariet), ktorá sa zaoberá duchovným poznaním. Zvyšných 56 kariet, aj keď ich je viac, sa volá malá arkána. Vytiahnite si jednu, kartu dňa. Vnímajte ju, čo vám chce povedať. Ak spoznáte seba, cesta do budúcnosti bude schodnejšia.