Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Archetyp Kňažka

Nasávanie vedomostí môžeme považovať za jednu z najdôležitejších vecí. Všetko je dôležité, v hlave sa zrodí istá databanka - múdrosť, ktorá je však skrytá za „závojom“. Majiteľ si všetko necháva pre seba, veď čo keby sa múdre veci dozvedel nehodný človek?!

Archetyp Kňažka

Arkánum: Kňažka, Izis, strážkyňa múdrosti
Archetyp: Poznanie / umocnená moc
Matrica archetypu:
Pozitívum: Všetko súvisí so všetkým.
Negatívum: Bohovia a nesmrteľní niekedy strácajú svoje meče.

Pozitívny význam arkána:
Zmysel poznania, štúdium, dobrá intuícia, odhalenie nových právd, ženský princíp, harmónia, hľadanie.

Negatívne vplyvy:
Intrigy, dvojitý život, dvojitá tvár, zmyselná radosť.

Život je večné učenie.
Muž zistí, že bez ženy
nie je ničím:
Dieťa zas neodhadne rodičov,
lebo tí ho chcú mať
na obraz svoj
a za závesom čaká Boh.
Lež Jeho neuvidíš,
hoci sa budeš celý život pokúšať
i proti všetkým zákonom
nesmrteľnej prírody…

Zmysel arkána

Nasávanie vedomostí môžeme považovať za jednu z najdôležitejších vecí. Všetko je dôležité, v hlave sa zrodí istá databanka. Múdrosť, ktorá je však skrytá za „závojom“. Majiteľ si všetko necháva pre seba, veď čo keby sa múdre veci dozvedel nehodný človek!? Preto radšej nič netreba dať najavo, len pasívne bude čakať na to, aby niekto naozaj preukázal, že si pomoc zaslúži, zbaví ho pochybností, neistoty a pasivity. Vedomosti si možno zaslúžiť sebadôverou, trpezlivosťou, charakterom, odvahou a statočnosťou. Okrem toho si „kňažka“ vyžiada zrkadlo našej duše, teda je čo robiť. Bude nanajvýš potrebné zamyslieť sa nad hodnotami.

Archetyp

„Všetko súvisí so všetkým“ dôrazne upozorňuje, že ak si veríš, hýbeš sa a tvoríš, dosiahneš svoj cieľ a čokoľvek budeš chcieť. Ak pôjdeš proti sebe, budeš sa spochybňovať a zbytočne hádzať flintu do žita, napĺňa sa celkom záporná podoba, „bohovia a nesmrteľní niekedy strácajú svoje meče“. Tvojím mečom sú vedomosti, telo (zdravé či choré), cit, schopnosť vhľadu i nadhľadu, teda TY SÁM.

Východisko

Východisko vidíme v zodpovednom prístupe voči svojej vnútornej harmónii, v správnom usmernení svojej predstavivosti, v odolávaní strachu, pochybnostiam, bude nevyhnutné odstránenie prehnanej analýzy bežných záležitostí, nastúpenie cesty pohybu, tvorenia. Treba sa vyhnúť paralyzujúcemu strachu, ktorý by vážne mohol poškodiť organizmus, ohroziť psychiku a tráviaci trakt.

Cvičenie

Vo faraónovom sede sa najprv niekoľkokrát pokojne, hlboko nadýchneme. Môžeme si zopakovať aj známu Mágovu formulku, že s nádychom prijímame pokoj a s výdychom sa zbavujeme nepokoja.

Potom sa sústredíme na perliacu červeň ohňa, ale tak, aby nás nespálila, ale dodala silu, príjemné a prijateľné teplo, oheň múdrosti, energiu na cestu poznania, ktorá vôbec nebude ľahká.
Zhlboka sa nadýchneme a jediným výdychom vyhodíme von všetko, čo odnáša oheň.

Teraz sa skoncentrujeme na chladivú, zelenomodrú, priezračnú vodu. Tá by nám mala veľa povedať svojimi zelenkavými perličkami, ktoré príjemne chladia to, čo prípadne popálila sila ohňa. Mala by nám doplniť mieru triezvych úvah a pripomenúť, že hmotný život je neutíchajúci kolobeh, ktorý slúži na to, aby sme sa naučili zvládnuť čokoľvek, čo nám vojde do cesty… Zhlboka sa nadýchneme a jediným výdychom sa zbavíme toho, čo odnáša voda.

Skoncentrujeme sa na silu modrého vzduchu. Správna je vtedy, ak nás nadľahčí a pomôže odstrániť bremená ostatných živlov. Jej perličky sú nádherne modré, priesvitné, napĺňajú ťa životom a ľahkosťou. Neskúšajme silu vzduchu znásobiť do najsilnejšej intenzity, jeho smršť by nás zahubila, ale zároveň by nám pripomenula, že nič prehnané nie je dobré.
Zhlboka sa nadýchneme a jediným výdychom sa zbavíme toho, čo odnáša vzduch.

Živel zlatohnedej zeme je zlatohnedej, žiarivej farby. Je zo živlov najmladší a tu, na Zemi, najpolapiteľnejší. Prináša ťažobu a nemotornosť. Prestupuje nás lenivosťou a pokojom. Na druhej strane - nás zaťažuje formou, ktorá nás často svojou príťažlivosťou vystrčí von z podstaty. Na doplnenie tetragramatonu je však nevyhnutný. Zhlboka sa nadýchneme a jediným výdychom sa zbavíme všetkého, čo odnáša zem.

Niekoľkokrát sa pomaly, pokojne nadýchneme a vydýchneme, pocvičíme rukami, natiahneme nohy a môžeme pokračovať v ďalšom programe.