Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Veštica Dala

Dala

Osobný kód 161

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Archetyp Mág

Ak chceme skutočne poznať svoju božskosť, potom musíme akceptovať seba takých, akí sme. Každý problém bude dôležité pochopiť, nájsť riešenie, postaviť sa na nohy. Zlo plodí zlo, nuž kto ohovára, nami nebude ohovorený. „Trestom“ nebude odveta, ale nevšímavosť.

Archetyp Mág

Arkánum: Mág, Oziris, čarodejník, Merlin, Najvyšší, JA
Archetyp: Diamant / kto vyrýva (magnetit)
Matrica archetypu:
Pozitívum: Boh je nekonečne jednoduchý, a všetkým prenikajúci.

Pozitívny význam arkána:
Tvorivá energia, diplomatické správanie sa, začiatok dobrej veci, mužský princíp, duchovné uvedomovanie sa, jednota.

Negatívne vplyvy:
Nedocenenie vlastných energetických zdrojov, zneužitie schopností.

Veľký Oziris
oslovil kňažku Izidinu,
aby mu povila Horusa.
No Horus - Človek -
dostal do vienka
slobodnú vôľu,
preto sa toľko lopotí
cez všetky protichodné životy.
Lenže: nemýľte sa;
mág to takto chcel,
či na to prídeš?
- to aby si Vesmír
obletel…

Zmysel arkána

Som kus Boha, preto nemôžem plytvať svojou božskosťou. Všetko, čo urobím, sa môže priamo úmerne mojej uvedomelosti, že som kus Boha, otočiť proti mne, aby zastavilo to, čo Božie nie je. Preto nenávisť likviduje kosti, cievy a bunkové steny, obrátená do seba spôsobuje bujnenie a rast tumorov. Hnev, arogancia, to všetko páli, ak to včas nezastavíme… Na druhej strane všetko na svete dokážem, lebo všetko viem. A spomeniem si na to vďaka dynamicky červenej energii tohto arkána.

Archetyp

„Boh je nekonečne jednoduchý a všetkým prenikajúci“ dodáva energiu nášmu „JA“, posilňuje naše sebavedomie, odvahu, pohyb dopredu, zdravé napätie a nasledovanie svojho cieľa za podmienky, že sú všetky potrebné atribúty pre vnútornú rovnováhu splnené.

Východisko

Ak chceme skutočne poznať svoju božskosť, potom musíme akceptovať seba takých, akí sme. Každý problém bude dôležité pochopiť, nájsť riešenie, postaviť sa na nohy. Zlo plodí zlo, nuž kto ohovára, nami nebude ohovorený. „Trestom“ nebude odveta, ale nevšímavosť. Ak „dokonalosť mága“ obrátime proti sebe, môžeme ochorieť na reumu, artrózu, začnú bujnieť nádory, prepadnú nás srdcové ťažkosti… teda začiatok takzvaného „osudu“.

Cvičenie

Ráno vstaneme, sadneme si hoci na stoličku a zahľadíme sa do diaľky tak, aby sme svoj zrak nezamerali na niečo konkrétne.

Potom začneme ovládať svoje myšlienky touto formulkou:

Najvyšší, Všemohúci, Vševedúci, dopraj mi malý krôčik smerom k Tebe. Najprv sa budú moje nohy triasť neistotou a slabosťou, ale presne tak, ako je to pri prvých krôčikoch malého dieťaťa, i ja zmocniem. Dokážem to - s Tvojou milostivou pomocou.

Stále majme na vedomí, že z Boha sme povstali, k nemu sa musíme navrátiť. Sme jeho dobrými a zlými deťmi. Biele a čierne. Od všetkého sa odosobnime a pomyslime si na každý detail dňa, ktorý máme pred sebou. Zamyslime sa nad svojimi povinnosťami, nad úskaliami a nad čierňavou, ktorá sa môže proti nám pozdvihnúť v nečakanom momente. Zhlboka sa nadýchnime a vyhoďme zo seba všetko, čo zaváňa roztrieštenosťou a nemilosrdnosťou. S nádychom prijmeme pokoj, s výdychom sa zbavíme nepokoja.

Napokon si uvedomíme, že Najvyšší je Nekonečne jednoduchý a všetkým prenikajúci, čo nás zaväzuje, lebo jeho dôležitou SÚČASŤOU sme aj MY, JA i TY. Správajme sa preto podľa obrazu MÁGA nielen dnes, ale každý deň až do skonania tejto životnej úsečky.

Trikrát sa zhlboka nadýchneme, s nádychom prijmeme pokoj, s výdychom sa zbavíme nepokoja a pokračujeme v ďalšom programe.