Odporúčame

Alžbeta

Alžbeta

Nič nie je náhoda – všetko okolo nás sa deje za určitým cieľom, všetko má svoj dôvod a správny čas. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Ascendent, descendent, medium coeli, immum coeli

Ascendent (ASC), Descendent (DSC), Medium Coeli (MC) a Immum Coeli (IC) alebo tiež štyri základné body horoskopu, ktoré dokopy tvoria dve jeho hlavné osi.

Ascendent, descendent, medium coeli, immum coeli

Hlavné osi horoskopu:

  • Os ASC - DSC je priesečníkom ekliptiky z východu na západ a rozdeľuje tak zodiak (zverokruh) na spodnú a vrchnú časť
  • Os IC - MC pretína ekliptiku z “dola nahor” a rozdeľuje tak zodiak na západnú a východnú polovicu

Ascendent

Ascendent (z lat. vzostupný) alebo tiež východný bod v horoskope, kde sa ekliptika pretína s obzorom (kde ráno vychádza Slnko). Poukazuje na naše typické prejavy, na veci, ktoré nás charakterizujú. Znamenie, v ktorom sa Ascendent nachádza, nám svojou kvalitou prepožičiava určitý výraz, vďaka ktorému sme schopní spoznávať a správne hodnotiť sami seba. Postavenie Ascendentu je v horoskope rovnako významné ako postavenie Slnka v znamení, i keď vlastnosti znamenia, v ktorom je postavený, sa začnú naplno prejavovať až neskôr – približne okolo dvadsiateho ôsmeho až tridsiateho roku života.

Descendent

Descendent (z lat. zostupný) alebo tiež západný bod v horoskope (tam, kde zapadá Slnko). Je naším symbolickým zrkadlom. Vypovedá o ľuďoch, s ktorými sa počas života stretávame, k akým ľuďom inklinujeme a o tom, čo podvedome u iných hľadáme. Znamenie, v ktorom sa DSC nachádza, poukazuje tiež na spôsob, akým sa zapájame do kolektívu a na to, ako zvykneme nadväzovať vzťahy. Vlastnosti tohto znamenia charakterizujú častokrát nášho životného partnera. Tiež však hovoria o skrytej túžbe, predstavách o nás samých (akými by sme chceli byť, príp. ako sa skreslene vnímame).

Immum Coeli

Immum Coeli (z lat. hlbina nebies) je najhlbším miestom v horoskope. Je to bod nachádzajúci sa pod obzorom a tvoriaci protiľahlú stranu s MC. Inými slovami: Nadir, podnožník. Predstavuje naše korene, domov, to, odkiaľ pochádzame (niektorí astrológovia ho spájaju s karmou), predstavuje tiež spôsob, akým dosahujeme v živote istoty. Je to miesto “ODKIAĽ KRÁČAME”.

Medium Coeli

Medium Coeli (z lat. stred nebies) je priesečníkom ekliptiky a miestneho poludníka nad obzorom (tam, kde sa na pravé poludnie nachádza Slnko). Je to zároveň najvyššie postavený bod v horoskope. Inými slovami: Zenit, nadhlavník. Predstavuje bod našej spoločenskej integrácie, naše ciele a postavenie v spoločnosti, príp. kariéru (začiatok 10.domu). Je to miesto “KAM DOKRÁČAME”.

Nabudúce si podrobnejšie rozoberieme Ascendent jednotlivých znamení zverokruhu.