Veštica Eliška

Eliška

Osobný kód 311

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Retrográdna Venuša obnovuje narušenú rovnováhu

Venuša je planétou lásky, krásy, harmónie, umenia, estetického cítenia a hodnôt. 13. mája začína z pohľadu Zeme Venuša cúvať, čiže sa stáva retrográdnou.

Retrográdna Venuša obnovuje narušenú rovnováhu

V pozitívnom postavení obnovuje narušenú rovnováhu u človeka, veď je protipólom bojovného Marsu. Má funkciu stabilizovať u človeka emocionálne putá, aby sa cítil komfortne.

Retrogradita nie je javom ojedinelým. Deje sa tak približne raz za rok a pol, dokonca niekedy až raz dva a pol roka. Tento rok bude Venuša retrográdna do 25. júna. Za pozornosť stojí informácia, že účinky či vlastnosti Venuše sú posilnené v deň začiatku retrogradity, čiže v tomto roku 13. mája a na jej konci cúvania, a to 25. júna.

Šanca na vyliečenie vzťahu

4. júna bude Venuša v konjunkcii so Slnkom, vtedy jej sila bude tiež dosť veľká. Zvlášť opatrní by mali byť v tom čase Strelci, Ryby a Panny! Ostatné znamenia pri retrográdnej Venuši by mali byť tiež opatrné. Tieto informácie sa týkajú hlavne vzťahov, nakupovania drahých i umeleckých predmetov, luxusných áut, prerábania bytu, módnych salónov, investovania financií do nehnuteľného majetku a podobne.

Pokiaľ nemusíte, tak nerozbiehajte obchody, mohli by ste tratiť financie, lebo tovar počas retrogradity rýchlejšie stráca svoju hodnotu.

Nové vzťahy, ktoré si začnete v období retrográdnej Venuše zvyčajne nemajú dlhé trvanie. Naopak, trvalé vzťahy môžete rozumným a citlivým spôsobom vyliečiť. Otvoria sa totiž staré rany, ktoré máte šancu konečne zaceliť. Bolestivo, ale pokiaľ do toho vložíte úprimnú lásku, tak navždy!

Svadby sa v tomto období neodporúčajú, manželstvo totiž nemá dobrý počiatočný štart! Predstavte si auto, ktoré musí ísť na križovatke dopredu, a namiesto toho začne cúvať… Vznikne havária, pri ktorej môžu trpieť aj nevinní.

S retrograditou sa ľuďom začínajú aj ozývať lásky z mladosti. Stáva sa to hlavne tým bývalým vzťahom, ktoré si niečo nedoriešili. Dávajte si pozor, aby ste sa neunáhlili a nevstúpili znovu do podobného problému, na ktorom stroskotal váš vzťah. Hoci ste obaja práve voľní, nerobte vážne kroky, ani nový fyzický kontakt so starou láskou sa neodporúča. Počkajte si, pokým sa Venuša nedostane do normálu! Vtedy je tu väčšia šanca zažiť pravú lásku na druhý pokus.

Možné nástrahy v bežnom živote

Retrográdna Venuša môže vyvolávať u niektorých jedincov ostýchavosť, zvláštne reakcie pri jednaní s príslušníkmi opačného pohlavia. Môžeme mať dojem, že nevieme byť dobrými partnermi a byť smutní z toho, že nám náš milovaný nerozumie.

Venuša pôsobí aj na poli majetku a vôbec hodnôt. Môže sa vám stať, že budete utrácať peniaze aj tam, kde by ste nemuseli. Preto s nimi narábajte počas týchto vyše štyridsiatich dní veľmi opatrne a premyslite si poriadne, do čoho vrazíte svoje úspory.

Keďže všetko zlé je na niečo dobré, je tu aj potešujúca správa pre umeleckú sféru. Retrográdna Venuša má pozitíva v tom, že v určitom zmysle podporuje kreativitu a vynaliezavosť. Tvoriví ľudia, ktorí sa v období retrogradity vedome nenechajú manipulovať, môžu mať v tomto období zaujímavé nápady a inšpirácie, ktoré neskôr zrealizujú, čo im prinesie nakoniec úspech.