Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Retrográdna Venuša

V piatok, 5. októbra večer, začína z pohľadu Zeme Venuša cúvať, čiže sa stáva retrográdnou. Tento jav nie je ojedinelý, deje sa tak približne raz za rok a pol. Retrogradita Venuše zvyčajne trvá štyridsať dní.

Retrográdna Venuša

Tento rok bude Venuša retrográdna do 16. novembra.  Za pozornosť stojí informácia, že vlastnosti či účinky Venuše sú posilnené v dňoch začiatku retrogradity 5. až 6. októbra. Taktiež na konci cúvania 16. novembra, kedy Venuša naberá na svojej sile.

26. októbra bude Venuša v konjunkcii so Slnkom. Príťažlivá energia Venuše vám môže priniesť nielen nových priateľov, ale aj majetok. Keďže je vtedy planéta lásky ale retrográdna, treba si dať pozor, aby vaše zisky vzápätí nezhoreli. Príčinou môže byť preháňanie, striedané s ľahostajnosťou, lenivosťou a márnivosťou. Treba sa poučiť na chybách iných, a možno i na tých svojich z minulosti. Takéto šance sú nám totiž ponúknuté viackrát za život.

Hľadajte kompromisy

Do 1. novembra 2018 bude Venuša v Škorpiónovi. Zvlášť opatrní by mali byť v tom čase Býci, Vodnári a Levovia. Udalosti budeme prežívať priam osudovo, ale netreba za každú cenu podliehať emocionálnym dojmom.

Následne Venuša vchádza do predchádzajúceho znamenia Váh, kde bude aj na konci svojej cúvajúcej dráhy. V tom čase to budú mať horšie Barani, Raci a Kozorožci. Hľadajte kompromisy, spoliehajte sa na klasické hodnoty života. Ostatné znamenia si však nemusia s nadšením hladkať brucho. Pri retrográdnej Venuši by sme mali byť totiž opatrní všetci!

Tieto informácie sa týkajú hlavne vzťahov, investovania do drahých i umeleckých predmetov, luxusných áut, prerábania bytu, módnych salónov, obchodov s kozmetikou a pod. Pokiaľ nemusíte, nerozbiehajte žiadne obchody. Mohli by ste tratiť financie, lebo tovar počas retrogradity rýchlejšie stráca svoju hodnotu.

Nové vzťahy, ktoré si začnete v období retrográdnej Venuše zvyčajne nemajú dlhé trvanie. Naopak, trvalé vzťahy môžete rozumným a citlivým spôsobom vyliečiť. Otvoria sa totiž staré rany, ktoré máte šancu konečne zaceliť. Bolestivo, ale pokiaľ do toho vložíte úprimnú lásku, tak navždy!

Svadby sa v tomto období neodporúčajú, manželstvo totiž nemá dobrý počiatočný štart! Predstavte si auto, ktoré musí ísť na križovatke dopredu, a namiesto toho začne cúvať… Vznikne havária, pri ktorej môžu trpieť aj nevinní.

S retrograditou Venuše sa ľuďom začínajú ozývať lásky z mladosti. Stáva sa to hlavne tým bývalým vzťahom, ktoré si niečo nedoriešili. Dávajte si pozor, aby ste sa neunáhlili a nevstúpili znovu do podobného problému, na ktorom stroskotal váš vzťah. Nerobte vážne kroky, hoci ste obaja bez záväzkov. Neodporúča sa vtedy ani nový fyzický, respektíve intímny kontakt s vašou starou láskou. Počkajte si, pokým sa Venuša nedostane do normálu! Vtedy je tu väčšia šanca zažiť tú pravú lásku na druhý pokus.

Možné nástrahy v bežnom živote

Retrográdna Venuša môže vyvolávať u niektorých jedincov ostýchavosť, zvláštne reakcie pri jednaní s príslušníkmi opačného pohlavia. Môžeme mať dojem, že nevieme byť dobrými partnermi a byť smutní z toho, že nám náš milovaný nerozumie.

Keďže Venuša pôsobí aj na poli majetku a vôbec hodnôt, môže sa vám stať, že budete utrácať peniaze aj tam, kde by ste nemuseli. Preto s nimi narábajte počas týchto štyridsiatich dní veľmi opatrne. Premyslite si poriadne, do čoho vrazíte svoje úspory!

Keďže všetko zlé, je na niečo dobré, je tu aj potešujúca správa pre umeleckú sféru. Retrográdna Venuša má pozitíva v tom, že v určitom zmysle podporuje kreativitu a vynaliezavosť. Tvoriví ľudia, ktorí sa v období retrogradity vedome nenechajú manipulovať druhými, môžu mať v tomto období zaujímavé nápady a inšpirácie. Neskôr ich zrealizujú, čo im prinesie úspech.