Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Zatmenie Krvavého Mesiaca môže spôsobiť katastrofy vo vzťahoch

Piatkové lunárne zatmenie bude najdlhšie v tomto storočí. Fázu úplného zatmenia Mesiaca bude možné pozorovať takmer 104 minút. Pozor však na vaše emócie, zvlášť teraz sa ich oplatí mať pod kontrolou.

Zatmenie Krvavého Mesiaca môže spôsobiť katastrofy vo vzťahoch

Planéty sa pohybujú po svojej dráhe a riadia sa zákonitosťami vesmíru. Keď sa človek nad tým zamyslí, čuduje sa, ako to všetko môže fungovať, veď my ľudia máme často problém zvládnuť niektoré jednoduchšie situácie na cestách i doma.

Úplné zatmenie Mesiaca začína v piatok 27. júla 2018 o 21:30 h, maximálnu fázu dosiahne o 22:23 h a koniec úplného zatmenia nastane o 23:13 h. Slnko bude počas úplného zatmenia Mesiaca presne na opačnej strane Zeme a práve jej tieň zatemní Mesiac.

Hviezdy môžete pozorovať už skôr, aby ste mali zážitok z toho, ako sa bude obloha aj Mesiac meniť.

Krvavý Mesiac

Červený alebo Krvavý Mesiac súvisí v tomto prípade so zatmením a splnom, kedy sa Slnko, Zem a Mesiac dostanú do jednej priamky. Mesiac má najskôr červené sfarbenie, ale postupne bledne a opticky sa zmenšuje do svojej bežnej veľkosti a farby.

V minulosti sa ľudia zatmení báli. Očakávali koniec sveta, katastrofy alebo osobnú smrť. Dnes už vieme, že zatmenia Mesiaca sa môžu vyskytnúť aj viackrát do roka. Keďže nás však planéty ovplyvňujú, môže byť zaujímavé spomenúť si, čo sa vám dialo počas minulých zatmení.

Berte toto zatmenie ako krásny vesmírny úkaz, kedy môžete uvoľniť svoje nervózne emócie a prežívať to ako dialóg vyšších síl s vami, ako dar, ako vzácnu krásu, či útechu vesmíru, prírody, či anjelov, ak to tak cítite.

Vplyv planét počas zatmenia

Pozrime sa, ako budú postavené aj ostatné planéty a čo sa dá očakávať od ich spoločnej konštelácie práve počas tohto zatmenia Mesiaca.

Luna bude v konjunkcii s Marsom, čo môže spôsobovať, že budete pozerať na mnohé veci subjektívnejšie a podráždene. To by nemusela byť taká veľká tragédia. Nezabúdajme však, že je zatmenie a spln Mesiaca, ktoré všetky aspekty umocňuje skôr k horšiemu ako lepšiemu.

To ale nie je všetko. Slnko navyše vrhá kvadrát na Urán. Počítačové, internetové a rozvodové siete môžu vypovedať poslušnosť. V dnešnom svete sme, bohužiaľ, už závislí na týchto výdobytkoch modernej doby, čo nám môže narobiť veľa nepríjemností a škôd. Aj náš mozog pracuje ako počítač. Pozor teda, aby sa vám doslova nezatemnila myseľ, lebo by ste jednali príliš bojovne, bez rozmýšľania a šli by ste si za tým svojim hlava - nehlava! Nastali by katastrofy vo vzťahoch, nehody na cestách a podobne.

Dajte si pozor aj na svoje zdravie, možné je totiž nečakané zvýšenie tlaku a problémy so srdcom.

Radšej neriskujte a hlavne v piatok večer už necestujte. Užite si spoločný večer s priateľmi či rodinou. Pozerajte spolu na oblohu. Zaujímavý úkaz na nej vám pomôže prekonať možné úskalia, ktoré sa počas zatmenia môžu prejaviť.