Veštica Petra

Petra

Osobný kód 310

Veštica Večernica

Večernica

Osobný kód 304

Venuša s Jupiterom v Blížencoch

V tomto období sa v znamení Blížencov nachádzajú pri sebe dve planéty, ktoré sú pre náš život zaujímavé a dá sa povedať, že nám väčšinou do života prinášajú potešenie a radosť. Venušu nazývame planétou lásky, krásy i umenia a Jupitera planétou šťastia, ale i expanzie. Nečudo, veď Jupiter je veľká planéta a ešte k tomu ohnivého živlu.

Venuša s Jupiterom v Blížencoch

Jupiter sa ale dobre znáša so všetkými planétami, ktoré idú okolo neho. Nenadarmo ho nazývajú niektorí astrológovia Dobroprajcom. S Venušou si vyjde vynikajúco, práve tak aj s Merkúrom, Lunou, Marsom i Slnkom. Na ostatné planéty, ak sú v jeho blízkosti, nepôsobí nikdy zničujúco, ale neutrálne. Ak sa stretli dve sympatické planéty spolu v pohyblivých Blížencoch, môže to pre väčšinu z nás spôsobovať veľa dobrých vecí, ktoré stoja za pozornosť. Znamenie, v ktorom teraz prebývajú, môže však tieto veci niekedy bagatelizovať, či pozerať na nich ako z rýchlika. Život rýchlejším tempom ako inokedy - netreba to podceňovať.

Ak sme si vedomí tohto faktu, môžeme pomôcť sebe aj druhým tým, že sa zameriame na pozitíva, ktoré Venuša a Jupiter prinášajú.

Žiarlivosť, ktorá spôsobovala problémy v medziľudských vzťahoch, môže mať ľahšie tendencie, preto si navzájom odpustite. Žiarlime totiž nielen na svojho druha, ale i v práci si všímame, komu šéf viac drží stranu. Niekedy aj neprávom, lebo sa nevieme pozrieť na seba pravdivo. Podobne je to i medzi súrodencami. Skúste sa viac stretávať v spoločnosti ľudí, ktorí sú vám milí, ale podajte si ruky aj s nepriateľmi.

Rovnováha medzi láskou a slobodou ide ruka v ruke so spomenutým odpustením. Do iného človeka aj tak nevidíte… V podstate je tu každý sám za seba. Načo viazať nasilu k sebe iného človeka? Nevyvolávajú sa tak často konflikty kvôli nepodstatným veciam. Povzneste sa teda nad malichernosti! Venujte sa zmyslu života, medzi ktorý patrí iste spokojná rodina, pomoc druhým a zmysluplná práca.

Treba si viac všímať krásy života a pokúsiť sa to aj užiť, ale v zmysle takom, aby netrpel niekto iný. Pohľad na západ Slnka je zadarmo! Oplatí sa za ním prejsť pár desiatok metrov, ak ho z domu nevidíte, alebo dokonca cestovať. Urobiť šťastným iného človeka tým, že budete múdro tolerantní k jeho chybám, alebo mu ich s láskou či vtipne (nie sarkasticky či až tyransky) vysvetlíte, stojí len to chcenie! Zvládnete to?

Umelci môžu byť inšpirovaní týmto obdobím a vytvoria väčšie diela, napríklad obrazy a veľkolepé skladby. Ostatní sa aspoň ochladia v galériách, kde budú obdivovať aj veľké plátna známych majstrov.

Dobrá nálada by mala byť na dennom programe. Život teda prebieha v rýchlejšom tempe, ale k prospechu. Cítia to tí, ktorí potrebovali poháňať a teraz sa sami púšťajú do aktivít. Milostné vzťahy prekvitajú. Čo nemalo zmysel, odchádza bez veľkého žiaľu. Zábavné a spoločenské udalosti sú v plnom prúde. Zapojte sa do nich! Stačí sa len poobzerať po okolí. Komunikácia medzi ľuďmi je s nádychom hravosti a šantenia. Toto príjemné obdobie u niektorých jedincov môže predsa len spôsobovať nadmerné kupovanie drahých a luxusných vecí, aj nad svoje konto. Preto ak sa poznáte, že ste mali k tomu tendencie aj v minulosti, vedome sa kroťte. Pozor však aj na nestriedmosť v jedle, aby ste na jeseň zapli svoje kabáty.