Odporúčame

Veštica Somezeda

Veštica Somezeda

Pomáham riešiť náročné problémy a nájsť orientáciu v živote. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Som dostupná, zavolajte mi

Veštica Sadia

Sadia

Som dostupná, zavolajte mi

Veštec Krištof

Krištof

Som dostupný, zavolajte mi

Veštica Reja

Reja

Obsadená, zavolajte neskôr

Venuša s Jupiterom v Blížencoch

V tomto období sa v znamení Blížencov nachádzajú pri sebe dve planéty, ktoré sú pre náš život zaujímavé a dá sa povedať, že nám väčšinou do života prinášajú potešenie a radosť. Venušu nazývame planétou lásky, krásy i umenia a Jupitera planétou šťastia, ale i expanzie. Nečudo, veď Jupiter je veľká planéta a ešte k tomu ohnivého živlu.

Venuša s Jupiterom v Blížencoch

Jupiter sa ale dobre znáša so všetkými planétami, ktoré idú okolo neho. Nenadarmo ho nazývajú niektorí astrológovia Dobroprajcom. S Venušou si vyjde vynikajúco, práve tak aj s Merkúrom, Lunou, Marsom i Slnkom. Na ostatné planéty, ak sú v jeho blízkosti, nepôsobí nikdy zničujúco, ale neutrálne. Ak sa stretli dve sympatické planéty spolu v pohyblivých Blížencoch, môže to pre väčšinu z nás spôsobovať veľa dobrých vecí, ktoré stoja za pozornosť. Znamenie, v ktorom teraz prebývajú, môže však tieto veci niekedy bagatelizovať, či pozerať na nich ako z rýchlika. Život rýchlejším tempom ako inokedy - netreba to podceňovať.

Ak sme si vedomí tohto faktu, môžeme pomôcť sebe aj druhým tým, že sa zameriame na pozitíva, ktoré Venuša a Jupiter prinášajú.

Žiarlivosť, ktorá spôsobovala problémy v medziľudských vzťahoch, môže mať ľahšie tendencie, preto si navzájom odpustite. Žiarlime totiž nielen na svojho druha, ale i v práci si všímame, komu šéf viac drží stranu. Niekedy aj neprávom, lebo sa nevieme pozrieť na seba pravdivo. Podobne je to i medzi súrodencami. Skúste sa viac stretávať v spoločnosti ľudí, ktorí sú vám milí, ale podajte si ruky aj s nepriateľmi.

Rovnováha medzi láskou a slobodou ide ruka v ruke so spomenutým odpustením. Do iného človeka aj tak nevidíte… V podstate je tu každý sám za seba. Načo viazať nasilu k sebe iného človeka? Nevyvolávajú sa tak často konflikty kvôli nepodstatným veciam. Povzneste sa teda nad malichernosti! Venujte sa zmyslu života, medzi ktorý patrí iste spokojná rodina, pomoc druhým a zmysluplná práca.

Treba si viac všímať krásy života a pokúsiť sa to aj užiť, ale v zmysle takom, aby netrpel niekto iný. Pohľad na západ Slnka je zadarmo! Oplatí sa za ním prejsť pár desiatok metrov, ak ho z domu nevidíte, alebo dokonca cestovať. Urobiť šťastným iného človeka tým, že budete múdro tolerantní k jeho chybám, alebo mu ich s láskou či vtipne (nie sarkasticky či až tyransky) vysvetlíte, stojí len to chcenie! Zvládnete to?

Umelci môžu byť inšpirovaní týmto obdobím a vytvoria väčšie diela, napríklad obrazy a veľkolepé skladby. Ostatní sa aspoň ochladia v galériách, kde budú obdivovať aj veľké plátna známych majstrov.

Dobrá nálada by mala byť na dennom programe. Život teda prebieha v rýchlejšom tempe, ale k prospechu. Cítia to tí, ktorí potrebovali poháňať a teraz sa sami púšťajú do aktivít. Milostné vzťahy prekvitajú. Čo nemalo zmysel, odchádza bez veľkého žiaľu. Zábavné a spoločenské udalosti sú v plnom prúde. Zapojte sa do nich! Stačí sa len poobzerať po okolí. Komunikácia medzi ľuďmi je s nádychom hravosti a šantenia. Toto príjemné obdobie u niektorých jedincov môže predsa len spôsobovať nadmerné kupovanie drahých a luxusných vecí, aj nad svoje konto. Preto ak sa poznáte, že ste mali k tomu tendencie aj v minulosti, vedome sa kroťte. Pozor však aj na nestriedmosť v jedle, aby ste na jeseň zapli svoje kabáty.