Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Veštec Mirek

Mirek

Osobný kód 181

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Čakry a ich liečenie farbou

Akákoľvek nerovnováha v tele sa dá liečiť aj cez čakry, energetické centrá tela. Každá čakra je spájaná s určitou farbou, pomocou ktorej sa dá liečiť.

Čakry a ich liečenie farbou

Teplé lúče

Červená

ElementZem
Zmyslová funkciaČuch
ZónaRozhodnutie

Patrí k prvej čakre, ktorá podnecuje našu životaschopnosť a je rovnako dôležitá pri sile, vôli a odvahe. Zodpovednosť sám za seba - za svoj život, osud, zdravie a okolie.

Oranžová

ElementVoda
Zmyslová funkciaChuť
ZónaVytrvalosť, poznanie

Patrí k druhej čakre, ktorá povzbudzuje tráviaci pochod v organizme. S dostatkom farby sú ľudia čulí a zdravotne dobre zmýšľajúci. Nové zážitky a dojmy, máme svoj život stále objavovať a prežívať.

Žltá

ElementOheň
Zmyslová funkciaZrak
ZónaPosudzovanie, myslenie

Patrí k tretej čakre - je umiestnená na solár plexus, dôležitým centrom nervového systému, spojenie s inteligenciou, racionalitou a schopnosťou sa sústrediť. Videnia, city a pocity - spojuje rozum a intelekt. Spôsobuje jasnosť toho, čo vidíme, emócie, pud a využitie kreatívnej energie.

Zelená

ElementVzduch
Zmyslová funkciaHmat
ZónaCity

Patrí k štvrtej čakre - nachádza sa v strede spektra a súvisí so srdečnou čakrou. Je to lúč súladu, rovnováhy, harmónie, súcitu a oddanosti. Vitalita, radosť zo života a chuť žiť, harmónia, vyrovnanosť, srdečnosť, veľkorysosť.

Chladné lúče

Modrá

ElementVesmír
Zmyslová funkciaHlas, sluch
ZónaPocit, vnuknutie

Je prvá farba zo studených, ktorá pôsobí proti teplým farbám a spomaľuje ich účinky. Sústreďuje našu pozornosť do vnútra a vynáša nás hore, preč z telesného sveta do duchovného sveta. Čakra je spojením ako most medzi myslením a cítením a medzi impulzom a reakciou. Pocity a city ku vlastnej duši. Komunikácia so svetom a zmysel tela a duše. Energické centrum múdrosti, inšpirácie, poznania a nezávislosti. Modrá patrí k piatej čakre, je centrom reči a jej vlastnosťami sú pravda, úprimnosť a hĺbka.

Indigová

ElementIntuitívne videnie
Zmyslová funkciaMimozmyslové vnemy
ZónaVôľa, predstavivosť

Patrí k šiestej čakre. Umožňuje nám vidieť veci duchovne a rozoznávať aj to, čo ostatnými zmyslami nevnímame. Vlastnosťami tohto lúča je vízia, budúcnosť, inšpirácia a služba ľudstvu.

Fialová

ElementPreniknutie božím svetlom
Zmyslová funkciaMimozmyslové vnemy
ZónaSpiritualita, viera

Patrí ku korunnej čakre, ktorá sa nachádza na temene hlavy, je na vysokej úrovni vedomia. Vlastnosťami sú duchovnosť, mysticizmus a vyjadrenie vyššieho Ja.

V spektre farieb sa nachádza ešte farba purpurová - je to vyššie duchovno anjelské a farba biela - najvyššie duchovno (božské), ktorá sa delí na škálu celého spektra farieb.

Farebné žiarenie drahých kameňov

Červenérubín, branat, hematit, achát, krvavý jaspis, červený koral, rhodonit, sarder
Oranžovékarneol, ohnivý opál, oranžový jaspis, hyacint, heliodor, koral
Žltécitrin, topás, jantár, tigrie oko, žltý jaspis, rutil, kremeň
Zelenénefrit, smaragd, malachit, chrysopras, amazonit, aventurin, turmalin
Modrélapislazuli, zafír, sodalit, tyrkys, akvamarín, chrysokol, topás
Indigovéindigový zafír, azurit, sodalit
Fialovéametyst, fluorit , tansanit, chalcedón, fialovy kremeň
Ružovéružový kremeň, rhodochrosit, thulit, turmalín, rubelit
Celé farebné spektrumdiamant, krištáľ, zirkon, opál, mesačný kameň, biely zafír, perla

Tieto kamene majú veľkú liečivu kapacitu a hodia sa hneď na liečenie svojím sfarbením, sú cennou pomocou a svetlom energie, ktorú nám dáva príroda. Drahokamy sú pridelené svojím farebným prevedením k čakrám, pretože majú chvenie s jemnolátkovým energickým potencionálom vyrovnať harmóniu v organizme. Drahokamy berú silu energií z farebného spektra a tie dodávajú liečivú silu na príslušné orgány a harmonizáciu čakier energických centier v tele. Charakter vibrovania, chvenia okolitého sveta sa odráža v každej bunke nášho tela. Farebné energie umožnia docieliť pozitívne zmeny na telesnej úrovni, ale aj na psychickej a môžu zlepšiť vyváženie harmonického energického potencionálu.

Tak v nás pôsobí tajomne sedem farieb lúčov, dúhy, ktoré sa nachádzajú v každej telesnej bunke a tam vyvíjajú liečebné pôsobenie na duchovnej aj telesnej úrovni. Sú to farby a svetlo, ktoré potrebujeme k nášmu životu a ktoré nás neustále ovplyvňujú vibráciami, hoci si ich nemôžeme uvedomiť našimi zmyslami. Farby a svetlo nás neustále povzbudzujú a harmonizujú. Regenerujú sily, vitálnu energiu, ovplyvňujú nervy, žľazy, orgány a majú veľký vplyv na naše duševné sily. Táto zákonitosť je absolútne platná pre makrokozmos aj pre mikrokozmos, to znamená, že energia obklopuje náš každodenný život, preniká ním a ovplyvňuje ho.