Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Wanda

Wanda

Osobný kód 154

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Farby a osobnosť

Obľúbené farby, ktoré si vyberáme, hovoria o nás, akí sme a čo máme radi. Každý z nás má obľúbené farby, ktoré o nás mnoho prezradia a to aj z psychologického a fyziologického hľadiska. Na základe preferencie farieb sa rozdeľujú osobnosti podľa typov.

Farby  a osobnosť

Keď si zvolíte za najobľúbenejšiu farbu:

  • Červenú - silná vôľa, sebavedomie, smelosť a rozhodnosť
  • Modrú - kľudnejšie a pomalšie charakterové vlastnosti (opak červenej) - nesmelosť, strnulosť

Ak má človek vysoký krvný tlak alebo prudkú povahu, mal by sa vyhnúť červenej farbe a ukľudniť s modrou farbou. Ak sa vám páči istá farba v danom momente, môžete si byť istý, že vaše telo (organizmus) inštiktívne cíti, že potrebuje doplniť svoje emócie, ambície, pokoj, kľud alebo zvýšiť svoje ego. Farba je osobná pre každého. Oblečenie, bývanie, zariadenie, dokonca aj auto hovorí o našej osobnosti.

Keď sa rozhodneme naše obľúbené farby vymeniť, oživiť, spestriť alebo zmeniť na tmavšie, vymaľovať byt, nosiť iné oblečenie, hovorí to o nás, že sa niečo deje v našom tele. Bioenergia sa mení a to je dobre. Je dôležité, aby to malo na nás kladný vplyv. Niektoré farby sa nám veľmi páčia preto, lebo nám dávajú spomienky z nášho detstva alebo rôznych príležitostí, a tak nám obnovujú farebné spektrum. Ako deti sme žili napr. na dedine, a teraz v meste - chýbajú nám lúky, stromy, kvety, prechádzka zelenou krajinou, ktorá nás upokojuje a pomôže nabrať nové sily do nášho života a odbúrať stresy veľkomesta. Potrebujeme spokojnosť harmóniu a kľud.

Vyváženosť farieb

Byť zdravý, znamená vyvážiť farebne energie rôznych častí tela - sedem lúčov (farieb spektra) - červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, indigová a fialová. Týmto farbám sú pridelené aj farby čakier - energické centrá na našom tele, fyzickom aj mentálnom, a na duchovnej rovine symbolizujú kozmické sily.

Vlastnosti, ktoré máme všetci, sú stotožňované so spektrom lúčov:

FarbaKladnéZáporné
Červenásilasurovosť
Oranžovápríjemľahostajnosť
Žltározumchlad
Zelenácitlivosťzahľadenie do seba
Modráspravodlivosťneznášanlivosť
Indigovázbožnosťsebaklam
Fialovámysticizmusdomýšľavosť