Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Farby v našom živote

Oči sú jedným z najúžasnejších orgánov v našom tele. Vidia, vnímajú a absorbujú krásu okolo seba. Celý svet je plný nádherných farieb a my ich očami vstrebávame do nášho tela.

Farby v našom živote

Každá farba má určitú vibračnú silu. Takto nás dokážu posilniť, posmeliť, ale i zabrzdiť. Preto by sme mali účelovo využívať silu farieb, ktorými sa obklopujeme v bývaní, obliekaní, či v rôznych dekoráciách. Môžeme nimi pridať napríklad na sile nášho konania, sebavedomia, na liečení, alebo použiť určitú farbu k lepšej komunikácií.

 • Biela - obsahuje spektrum všetkých farieb, znamená čistotu, nevinnosť, jasnosť myslenia, perfekcionalizmus a opticky zväčšuje a očisťuje priestory, napomáha pri myslení. Biele kvety znamenajú tiež čistotu a nevinnosť. Kamene: kryštál, zirkón, diamant.

 • Čierna - kontrast bielej, značí záhadu, tajomno, mystérium, úzkosť, smútok, niekedy až stiesnenosť. Túto farbu majú v obľube ľudia, ktorí potrebujú v sebe čosi skrývať. Kameň: onyx, gagát, turmalín, hematit.

 • Červená - jedná sa o farbu, ktorú priraďujeme k zemskej, prvej čakre. Dodáva ľuďom mohutnú silu a vitalitu . Je to veľmi teplá farba. Znamená srdečnosť, vrelosť, túžbu po spravodlivosti a dokáže dodávať odvahu. Veľa červenej farby vyvoláva túžbu po vášnivej láske, ale i agresivitu. S touto farbou je treba pracovať opatrne. Kvety v červenej farbe dodávajú odvahu a jedná sa o prejav silnej lásky. Kameň: rubín.

 • Oranžová - je teplá farba, priraďuje sa k druhej čakre. Silné vibračné účinky tejto farby dodávajú na mladosti a sviežosti ľudí. Posilňuje chuť do života, ale i jedla.  Moletnejší ľudia, ktorým veľmi chutí papať, by mali túto farbu obmedzovať. Oranžová kvetinka vždy poteší. Kameň: karneol, jaspis a jantár.

 • Žltá - táto jasná farba sa priraďuje k tretej čakre, solar plexus, a jedná sa o najjasnejšiu a najteplejšiu farbu, je farbou slniečka. Podporuje myslenie, inteligenciu, napomáha slobode a slobodnému rozhodovaniu. Žlté kvety rozjasňujú okolie. Kameň: citrín.

 • Zelená - je farbou srdcovej čakry, čiže štvrtej čakry. Je farbou prírody, stromov, trávy, má liečivé účinky, napomáha pri regenerácií, dodáva na sile rovnováhy. Pridáva na optimizme. Zeleň je všade okolo nás, vidíme ju denne a ani si to neuvedomujeme. V našich príbytkoch by nemali chýbať kvety a veľa zelene. Kameň: malachit, smaragd, jadeit.

 • Modrá - je priradená k piatej čakre - komunikačnej. Radí sa k chladným farbám, pri tom má blahodárne účinky kľudu, napomáha pri sústredení sa a dáva pocit voľnosti. V prírode je nebo a voda modrá. Modré kvety sú netradičné a trochu chladné. Kameň: tyrkys, zafír, azuromalachit.

 • Bledomodrá - je priradená k šiestej čakre, tretiemu oku - nachádza sa presne v strede nad našim obočím. Díva sa priamo na bledomodrú oblohu. Kameň: zafír.

 • Fialová - je mystická, duchovná, spirituálna farba, prislúcha ku korunnej, siedmej čakre. Pomáha pri meditáciách a má aj hypnotické účinky. Kameň: ametyst a fluorit.

 • Hnedá - je farbou zeme a stability. Obľubujú ju ľudia, ktorí sa snažia byť pevne na vlastných nohách. Pridáva na kľude a rozvážnosti. Kameň: záhneda, tygrie oko, hezonit a púštna ruža.

 • Ružová - je kombináciou červenej a bielej. Momentálne je to veľmi preferovaná farba, pôsobí láskavo a romanticky. Otvára naše srdiečka a zjemňuje auru. Dodáva radosť na duši a úsmev na tvári. Kameň: ruženín a korál.

 • Zlatá - pri tejto krásnej farbe máme pociť šťastia, hojnosti, bohatstva a ťahá nás k šľachetnosti a vyšším ideálom. Pôsobí na všetkých ľudí kľudne a honosne. Kameň: jantár, topas, citrín.

 • Strieborná - pôsobí honosne, romanticky, ale i smutne. Človek, ktorý obľubuje farbu striebornú, je plný ideálov, ale dokáže veľmi rýchlo o ne stratiť záujem. Kameň: mesačný kameň, kryštál, perly.

 • Tyrkysová - je kombináciou modrej a zelenej, pri nej sa cítime sebavedomo a iste. Kameň: tyrkys.