Kamienky lásky

Láska je korením života, bez nej by bol svet nudný a veľmi všedný. Tento ušľachtilý cit ide priamo zo srdca, no niekedy nie je opätovaný, alebo jednoducho k človeku Amor neprichádza.

Kamienky lásky

Polodrahokamy majú svoju magickú a ochrannú moc, vedia očistiť vaše okolie, v ktorom sa nachádzate, poskytnúť vám ochranu, ale aj privolať lásku. 

Kamienok lásky je dobrým námetom na darček, a to nielen na Valentína. Kúpte ho drahej osobe ako kamienok do ruky alebo vrecka. Pri neistote, alebo nervozite či strachu si ho treba chytiť do ruky. Kameň vezme negatívnu energiu a dodá svoju liečivú silu.

Výber magického kameňa

Aký kameň kúpiť? Rozhodujte sa hlavne srdcom, ale možno vám pomôžu aj naše rady.

Kamene svetlomodrej až tyrkysovej farby

Chryzokol

Pokiaľ sa cítite finančne na tom lepšie, kúpte milovanej či milovanému náhrdelník. Ten sa nosí na krku, kde je piata čakra. Podporuje komunikáciu, ktorá je vo vzťahu veľmi dôležitá, lebo ako vieme, nemému dieťaťu často ani vlastná matka nerozumie.

Vhodné sú tyrkys, chryzokol, modrý fluorit a lazurit.

Kamene zelenej a ružovej farby

Chryzopras

Dlhší náhrdelník z polodrahokamov a drahokamov prechádza aj k srdečnej čakre, kde chráni naše srdce, fyzické i to duchovné, aby sa neuzatváralo pred svetom, ale aj aby lepšie vnímalo nástrahy sveta a rozpoznalo úprimný cit od falošného.

Vhodné sú olivín, smaragd, jadeit, chryzopras a ruženín, kunzit a rodochrozit.

Kamene oranžovej farby

Karneol

V láske je dôležité aj fyzično, hoci ju cítime najprv v srdci. Treba preto vo vzťahu podporiť druhú čakru, ktorá je centrom pohlavného ústrojenstva, sexuálnej energie a vitality.

Vhodné sú karneol a opál.

Kúpte si ich a môžete ich použiť ako dekoráciu v spálni, alebo si ich očistené budete prikladať na podbrušie.

Kamene červenej a zemitých farieb

Hematit

Prvá čakra je centrom pozemského života, ovplyvňuje konečník, vonkajšie pohlavné orgány a dolné končatiny.

Vhodné sú rubín a hematit.

Na ochranu a očistenie lásky i vášho príbytku sú vhodné kamene turmalín, krištáľ a ametyst.

Špeciálna rada

Pre osamelých je vhodné kúpiť si kamienok alebo šperk, ktorý bude obsahovať kameň akvamarín. Vraví sa, že vám privolá pravú lásku, vašu duálnu dušu či polovičku.

Jednajte vedome čestne, lebo ak ste len falošným špekulantom, privoláte si takého istého človeka k sebe. Nebudete síce sami, ale budete sa navzájom trápiť.