Runy, symboly, znaky

Runy sú mocným nástrojom, preto k nim pristupujte opatrne. Sú to starobylé formy písania, ktoré boli používané široko-ďaleko po tisíce rokov v severnej Európe okolo 3. storočia germanskými národmi. Ich meno je odvodené od slova runy - tajomstvo.

Runy, symboly, znaky

Podľa Vikingov slovo runa znamená šepot tajomstva. Podľa mytológie boli objavené bohom Odinom, ktorý ich dal ako posvätné runy a preto sa môžu používať pre divinátorské účely. Germánska abeceda je nazývaná futhark a skladá sa z 24 písmen - symbolov a jednej prázdnej runy, ktorá reprezentuje neprozreteľnosť, božskosť a ukazuje každú časť života. Históriou sa pohybujú runy aj v zložení 16 rún a 33 rún s rôznymi spoločnosťami, ktoré majú rôzne potreby, vibrácie, myšlienky.

Runy ako staroveká forma boli použité vo veštení prostredníctvom univerzálnej energie, ktorú zastupujú. Pomáhajú poskytnúť návod a smer vo všetkých aspektoch života s cieľom odhaliť tajomstvá a osvetlené skryté možnosti. Pre porozumenie runám je dôležité vedieť, že sú odvodené od prírodných síl. Sú na pomedzí povahy a symbolizujú sily prírody a rôzne prvky - Slnko, vietor, ľad a dážď. 

Vedomosti, ktoré dodávajú, sú všade okolo nás, ak máte oči, aby ste videli a myseľ, aby ste pochopili. Právomoci rún sú založené pevne v prírodnom svete. Rovnako ako príroda sama, sú pragmatické a dole na zemi.  Aby ste pochopili runy, mali by ste sa pozrieť na každý symbol a na zodpovedajúci výklad. Potom si nechajte svojou mysľou prejsť symboly, slová a ich význam odhalíte v správnom čase. To môže znieť veľmi jednoducho, ale pochopenie je proces meditácie - umenie, ktoré vyžaduje koncentráciu, úsilie, prax, trpezlivosť a sústredenosť na runy.