Veštenie a spirituálne poradenstvo

Veštica Viktória

Viktória

Osobný kód 172

Veštica Stázia

Stázia

Osobný kód 175

Čínsky horoskop na január 2022

Mesačný horoskop

Horoskop vás upozorní na to, ako prebiehajúce dni mesiaca vplývajú na podvedomie ľudí, ktorí sú zaradení v jednotlivých znameniach čínskeho zverokruhu. Vykreslí vám vplyv slnečného znamenia a jeho vládnucej planéty.

Foto: Adobe Stock

Tip na január

Január prinesie určité pozitívne zmeny. Vplýva na to energia roku i mesiaca Byvola, ale aj Kozorožca. Je náročné obdobie, stále sa budete trochu trápiť, ale menej ako v minulom mesiaci. Za väčšinu chorôb je zodpovedný aj odklon od prirodzeného stravovania.

V januári má čínske znamenie Byvola svoje druhé ja v solídnom Kozorožcovi. Čínsky rok Byvola končí 31. januára 2022. Nový rok 2022 čierneho vodného Tigra sa začne 1. februára 2022 a skončí 21. januára 2023.

Toto obdobie je vhodné na doriešenie problémov, ktoré strpčovali život a spôsobili starosti. Musíte byť ale aktívni. Snažte sa maximálnou vôľou prepracovať na miesta, ktoré sú pre vás predurčené. Môžete dosiahnuť úspech v práci, alebo nechať vyniknú vaše tvorivé schopnosti. Neplytvať je bezpečná istota.

Vplyv Byvola

Má vodcovské prednosti, je autoritatívny a rád sa drží starých zvyklostí. Je usilovný, spoľahlivý a veľký pracant. Spolieha sa na vedomosti, energiu, pevné zdravie a optimizmus.

Má dobrú kompatibilitu s čínskymi znameniami Had, Potkan, Kohút, Býk, Zajac a Opica. Preto sa im v januári, zosilnenom období Byvola, bude viac dariť. Horšie na tom budú čínske znamenia Kôň, Tiger a Pes. S nimi Znamenie Byvola neladí.

Emócie ako hlavné príčiny chorôb

Emócie sú v tradičnej čínskej medicíne považované za hlavné vnútorné príčiny chorôb. Široká škála emočnej aktivity je bežnou súčasťou nášho každodenného života. V rozumných medziach nespôsobujú emócie telu chorobu, ani slabosť, pretože ide o prirodzenú reakciu mozgu na podnety z okolitého prostredia. Extrémy však poškodzujú a oslabujú telo.

Tradičná čínska medicína varuje. Aj keď sa vám podarí cez prehnanú emóciu preniesť, stále po nej môžu ostať vo vašom tele stopy. Dajú sa opraviť pokojom i správnou stravou.

Zdravie

V chladných ročných obdobiach jin by ste mali jesť viac obilnín, zeleniny a rýb. Tak udržíte zdravú rovnováhu a podporíte optimálne prispôsobenie organizmu momentálnej vonkajšej teplote. Každé chemické spracovanie má za následok znehodnocovanie potravín a má nepriaznivé účinky na organizmus.

Potraviny, ktoré konzumujete, by mali pochádzať z prostredia, v ktorom žijete, pretože tak sa najlepšie udržiava rovnováha jin - jang. Jesť by ste mali v pokoji a pomaly prežuť každé sústo. V priebehu požívania jedla by ste nemali piť žiadne nápoje, lebo žalúdočné sekréty sa takto riedia a narušuje sa ich činnosť pri trávení.

Horoskop pre orientálny vek podľa rokov

 • Prvý život - Kohút (dieťa)
 • Druhý život - Opica (1-3 roky)
 • Tretí život - Koza (3-7 rokov)
 • Štvrtý život - Kôň (7-12 rokov)
 • Piaty život - Byvol (12-17 rokov)
 • Šiesty život - Potkan (17-24 rokov)
 • Siedmy život - Prasa (24-31 rokov)
 • Ôsmy život - Pes (31-42 rokov)
 • Deviaty život - Had (42-54 rokov)
 • Desiaty život - Drak (55-70 rokov)
 • Jedenásty život - Zajac (70-85 rokov)
 • Dvanásty život - Tiger (smrť)

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobraziť horoskop na január pre znamenie: