Čínsky horoskop na júl 2023

Mesačný horoskop

Horoskop vás upozorní na to, ako prebiehajúce dni mesiaca vplývajú na podvedomie ľudí, ktorí sú zaradení v jednotlivých znameniach čínskeho zverokruhu. Vykreslí vám vplyv slnečného znamenia a jeho vládnucej planéty.

Foto: Adobe Stock

Tip na júl

Vstupujeme do ďalšieho mesiaca Roku vodného Zajaca. Do 22. júla bude mesačným zvieracím vládcom Koza. Niekde sa môžete stretnúť aj s názvom Ovca. Toto zviera vie dobre hospodáriť s peniazmi, len k svojmu životu potrebuje harmóniu. Treba sa však realisticky pozrieť na svet. Nežijeme v pokojnej dobe. Svojou nervozitou až hystériou si môžeme len pohoršiť. Zachovajte preto pokoj a zdravý sedliacky rozum.

V spojení Kozy so Zajacom tu nastane otázka, či si budete vedieť požiadať o pomoc, ak sa vám nebude niečoho dostávať. Nenechávajte celú ťažobu povinností i problémov na svojich bedrách, ale rozdeľte ich na všetkých členov rodiny.  Sú možné väčšie finančné náklady, preto pozorne sledujte svoje nákupy a výdavky na dovolenkách.

Potom vládu preberá Opica, ktorá je iného razenia ako Koza. Prinesie viac neviazanosti a humoru do života ľudí. Pozor si však treba dať na faloš a prefíkanosť. Kto jedná čestne a neobohacuje sa na úkor druhých, bude mať celkom úspešný mesiac. Nemyslím tým len financie, ale aj drahocennú energiu.

Veríme, že platí dávna múdra veta: Božie mlyny melú pomaly, ale spravodlivo!

Zdravie

Koza má rada pokoj. Ľudia, ktorí dosť prepínajú svoje sily, často na sklonku dňa nestačia s dychom a cítia sa veľmi unavení.

Všeobecne podľa čínskej medicíny je v júli najviac namáhaný krvný obeh. Naše srdce sa stará, že nám krv neúnavne obieha celým telom. Preto si treba dopriať aj odpočinok, sledovať svoje pocity a krvný tlak. Pokiaľ máte ráno pri vstávaní závraty, studené nohy, pôjde asi o nízky krvný tlak. Ten je síce menej nebezpečný ako vysoký, ale treba si sledovať, či sa nestrieda s vysokým. Pri tom sú tiež závraty, ale aj hučanie v ušiach a bolesti hlavy. O tom všetkom však treba porozprávať s lekárom, ak máte spomínané príznaky.

Prechádzky lesom, kúpanie, pobyty mimo domu a pravidelné cvičenie však nikomu neublížia. Pri vysokých horúčavách sa zdržiavajte v chládku a pite dosť čistej vody. Pokiaľ ste však rozhorúčení, nepite veľa úplne ľadovej vody, aby pľúca i celý organizmus nedostali šok.

Malá rada podľa feng šuej

Snažte sa mať stredy miestností a stoly bez zbytočností, aby nimi prúdila energia a vám tak zabezpečila dostatok všetkého, čo potrebujete.

Ak neviete, v akom znamení ste sa narodili, zistite si svoje čínske znamenie podľa dátumu narodenia.

Zobraziť horoskop na júl pre znamenie: