Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Nov Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v apríli 2018

Nov nastáva, keď je Mesiac skoro presne medzi Zemou a Slnkom. Je to obdobie rastových impulzov, najpriaznivejšie sa odstraňujú staré problémy a je ideálne na začatie všetkého nového, pretože energia aj prírody výrazne narastá.

Nov Mesiaca v znamení Barana
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v augusteSplny a novy Mesiaca 2022

Prvá štvrť05.08.2022 13:09Škorpión-
Spln12.08.2022 03:38VodnárSpln Mesiaca august 2022
Posledná štvrť19.08.2022 06:39Býk-
Nov27.08.2022 10:19PannaRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 16.04.2018 03:59

Mesiac ubúdal a nastal nov v znamení Barana. Baran praje zmenám a novým začiatkom. Rozhodnite sa, urobte prvé kroky. Začína nov Mesiaca v duchu energického znamenia Barana, ktorý je v živle Ohňa. Budete bojovať hlavne so svojou, ale aj cudzou nedočkavosťou. Na to najdôležitejšie v živote musíme prísť sami, a často až veľmi zdĺhavo. Ak teraz zaberiete, máte šancu na úspech. Zveste sa na vlne baranieho odhodlania a tvrdohlavosti. Buďte však mimoriadne diplomatickí a konajte čo najústretovejšie. Využite všetko len pre dobro veci.

Energia Luny prechádza do znamenia Býka

Od 10:50 h však Luna prechádza do živlu Zeme do znamenia Býka. Zvýrazňuje sa čas a sila planéty Venuše. Je teraz výhodnejšie posunúť situácie, ktoré sa už dlho vlečú. Je dobrý čas na mágiu krásy, priateľstva a všetkého, čo k vám môže prilákať väčšiu radosť. Budete bližšie k tomu, po čom túžite. Energia planéty Venuše je však rozmarná. Stávka na jednu kartu sa nemusí vyplatiť.

Upozornenie

Negatívne energie, zvlášť nenávisť, sú skutočné zlo. Odčerpávajú vám energiu a ochudobňujú vás o to najpodstatnejšie - o skutočnú radosť zo života. A tú by ste nemali vymeniť za žiadnu negatívnu emóciu. Aby ste vedeli porozumieť ostatným, je dôležité, aby ste sa vedeli vyznať sami v sebe. Ak sa spoznáte, skôr budete vedieť pomôcť sebe, aj ostatným.

Zdravie

Teraz je ideálny čas na detoxikáciu tela aj duše, odstraňovanie všetkého zlého a nepotrebného. Dajte si pozor na dodržiavanie životosprávy, aby vás nezačala bolieť hlava. Urobte niečo dobré pre svoje oči, hlavu a tvár. Je dobrý čas na kozmetické ošetrenie tváre. Nevyužité energie v tomto období, pod vplyvom Luny v znamení Barana a následne aj Býka, môžu spôsobovať zmätky, podráždenosť, bolesť hlavy, sklon k nepozornosti a následným úrazom, zvlášť tým s ohňom a elektrinou.

Znamenie Barana ovplyvňuje hlavu, mozog, tvár a životnú energiu. Znamenie Býka ovplyvňuje oblasť hrdla, mandle, chuť, čuch, činnosť štítnej žľazy, zátylok.

Mali by ste svoje telo doplniť vitamínmi a minerálmi v akejkoľvek podobe. Buďte štedrí, vyvarujte sa agresivity a lakomosti. Možno dostanete dôležitú informáciu, ktorá ovplyvní celý ďalší mesiac. Zuby, čeľuste, uši, hltan, hrtan, mandle a štítna žľaza sú ovplyvňované Mesiacom. Či už pozitívne, ak sa staráte, alebo negatívne, ak ich zanedbávate. Každý človek, keď je zdravý, je aj krásny!

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Dnes zaznamenáte úspech už na začiatku, neskôr rátajte s postupným útlmom. Usilujte sa, aby vaši spolupracovníci nemali pocit, že pracujete len pre seba. Inak by atmosféra v zamestnaní vďaka tomu mohla zhustnúť. Pozor na ľudí, ktorí si toho nabrali na seba veľa. Môžu vám hodiť na krk svoje nedorobky. Dnešný nov Mesiaca vo vašom znamení a v živle Ohňa, zosilňuje i nečakanú výbušnosť. Pozor, aby ste sa zbytočne nepohádali. 

Býk

Potvrdí sa to, o čom sa už dlho šepkalo. Dnes sa dokážete presadiť len vtedy, keď ohúrite.  Dajte si do poriadku veci, na ktoré ste nemali čas. Je na to vhodné obdobie. Vaše okolie bude chcieť všetko riešiť rýchlo a rázne. Lenže vy môžete mať pocit, že na to nie ste pripravení. Skúste sa s tým nejako vyrovnať. V apríli, zvlášť dnes, bude vaša psychika a zdravie v plnom zaťažení. Vyzerať a cítiť sa dobre je základom zdravia. 

Blíženci

Vo všetkom, i vo financiách, si nechajte rozumnú rezervu. Dnes si zachovajte dôstojnosť, nech sa deje hocičo. Svoje pocity si rozoberiete neskôr. Tolerujte ľudské chyby, inak hrozia hádky. Sú témy, ktoré by ste zatiaľ nemali otvárať, niektorí ľudia môžu na ne citlivo reagovať. Zbytočne by ste sa pohádali s niekým, na koho sa zvyčajne usmievate. Výbušnosť by neprospela nikomu, ale dnes bude výrazná. 

Rak

Zvoľnenie tempa vám pomôže zvládnuť ukryté, negatívne emócie. Potrebujete sa dať do poriadku, aj po psychickej stránke. Prehodnoťte svoje zámery tak, aby ste reagovali na zmeny, ktoré dnešný nov Mesiaca v znamení ohnivého Barana provokuje. Nie ste na tom tak dobre, aby ste mohli hovoriť na všetko nie, ale ani tak zle, aby ste vzali všetko, čo vám chcú hodiť na krk. Ľudskú aktivitu sa snažte opatrne využiť vo svoj prospech.

Lev

Levi väčšinou dokážu dosiahnuť akékoľvek svoje ciele, a tento nov Mesiaca v živle Ohňa vám pomôže. Ak túžite po zmene, alebo úspechu, máte otvorené šance. Nečakajte. Nemáte na čo čakať. V ekonomike sa na chvíľu stratíte v spleti paragrafov, ale nakoniec nájdete cestu von. V zdravom tele je zdravý duch. Keď si dáte do poriadku svoju kondíciu, pookreje aj vaša duša a psychika. Neurobte nič, čo by mohlo poškodiť vašu povesť.

Panna

V niečom budú vaše plány zastarané, inovujte niečo. Dnes však ani jednoduché veci nebudú pre vás ľahké. Musíte zaťať zuby, a snažiť sa prekonať momentálnu nervozitu. Sústreďte sa na prácu, potom sa vám nik nevyrovná. Ak sa budete rozptyľovať, rátajte s chybami. Objavia sa však nečakané nápady a možnosti. Nenechajte odradiť počiatočnými podmienkami, zlepší sa to. Aj v partnerstve máte čo ponúknuť, nemáte sa čoho báť, zvlášť nie inovácií.

Váhy

Niektorí ľudia okolo vás očakávajú vaše rozhodnutie. Nemali by ste s ním otáľať. Tento deň pod vplyvom novu Mesiaca bude pre mnohých ľudí, čo majú radi istoty, veľmi zložitý. Skúste sa vyhnúť ľuďom, s ktorými by ste sa mohli dostať do zbytočného konfliktu. Dnes sa vám zíde nekonečná trpezlivosť. Mesiac nemusí na vás dobre pôsobiť. Neanalyzujte detaily. Nešpekulujte nad tým, kto čo povedal. Rozhodujúce sú fakty. 

Škorpión

Teraz, keď je Luna v nove, v ohnivom živle znamenia Barana, sa môžu prejaviť vaše sklony k výbušnosti a netrpezlivosti. Niektoré veci budú jasné už na začiatku, nemusíte sa zdržovať vysvetľovaním. Vo všetkom sa zamerajte hlavne na to, čo vám funguje. Môžete uspieť tam, kde sa vám predtým nedarilo. V zložitých situáciách si nechajte nejaký čas na rozmyslenie. I vy dnes môžete cítiť zvýšené napätie v očiach, aj v brušnej dutine.

Strelec

Využite priaznivú atmosféru, ktorá bude panovať okolo vás počas tohto novu Mesiaca vo vašom živle Ohňa. Strelci bývajú zodpovední k sebe, svojmu zdraviu a telu, takže sa vám bude chcieť aj si zacvičiť. Ľudia, s ktorými sa stýkate, vás teraz môžu považovať za náladových a popudlivých. Mnohým odvážnym dnes naozaj šťastie praje. Budete však mať proti sebe silných protivníkov, mali by ste sa na nich pripraviť. 

Kozorožec

To, čo vám teraz nebude chýbať, je väčšia odvaha ísť do rizika. Dnešný nov Mesiaca v živle Ohňa vás práve k tomu bude provokovať. Pristupujte ku každému bez predsudkov. Zaujímavé myšlienky môžu mať aj tí, s ktorými ste sa nepohodli. Hlavnou chybou by bolo, keby ste sa začali hádať. Každá ponuka má výhody, aj nevýhody. Rozhodovanie budete mať väčšinou spontánne. Najskôr riešte to, čo chcete vy, potom dajte priestor aj iným.

Vodnár

Nov Mesiaca v živle Ohňa má dnes veľkú silu. Je pre vás náročný deň, ale potom vám energie a chuti do práce začne pribúdať. Dnes siahnite po riešeniach, ktoré nezaťažia vašu psychiku. Budete konať impulzívne, a pretože ste videli všade prekážky, možno ukončíte niečo, čo by ste ukončiť nemali. Pomáhať vám nebude ani vnútorný tlak, s ktorým si nebudete vedieť rady. Jediným rozumným riešením je situáciu nevyhrocovať a vydržať. 

Ryby

Dnes bude mať partner pre vás zopár celkom ohnivých slov. Teraz je veľmi silný nepokojný nov Mesiaca v znamení Barana, vás však bude aktivovať. Pomôžte aspoň niekomu, ostatní si musia pomôcť sami. Nemajte pre to výčitky svedomia. Rozum vám dnes môže našepkávať rôzne nápady, ale to neznamená, že sa nimi máte riadiť a splniť ich. Sily splnu Mesiaca môžete pociťovať ešte aj zajtra, prípadne pozajtra.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoLevod 22.07.2022
MesiacBýkod 17.08.2022
MerkúrPannaod 04.08.2022
VenušaLevod 11.08.2022
MarsBýkod 05.07.2022
JupiterBaranod 10.05.2022
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2022

JarJarná rovnodennosť20.03.2022
LetoLetný slnovrat21.06.2022
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2022
ZimaZimný slnovrat21.12.2022