Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Nov Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v apríli 2019

Nov Mesiaca v znamení Barana je vždy prelomový. Všetko budete prežívať oveľa intenzívnejšie. Pozor na hlavu, jej možné úrazy i komplikované myšlienky v nej.

Nov Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.03.2024 16:26Strelec-
Nov10.03.2024 10:02RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť17.03.2024 05:13Blíženci-
Spln25.03.2024 08:03VáhyRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 05.04.2019 10:53

Nový ročný cyklus

Tento nov je dôležitý hlavne pre osoby narodené v znamení Barana, ale aj v živle Ohňa, čiže aj Levov a Strelcov. Znamením Barana všetko začína a znamením Rýb končí. Začína sa nový ročný cyklus. Dostaneme priaznivú, aktívnu energiu.

Čaká nás jar v pohybe. Nielen Luna, ale aj Slnko je v znamení Barana. Môžeme sa s chuťou pustiť do práce, riešiť dopravné prostriedky, cestovať, komunikovať.

Kombinácia energií Slnka a Luny v nove, v znamení jarného Barana, prebúdza veľa silnej energie. Môže sa prejaviť v hneve, alebo veľkej tvorivej výkonnosti. Nebuďte netrpezliví a dávajte pozor, aby ste druhým zbytočne nespôsobili nejakú ujmu. Často môžete konať aj v momentálnom afekte.

Energia novu

Nechajte prísť inšpiráciu. Nebuďte však príliš bezohľadní, pretože zákon rovnováhy pracuje neustále. Myšlienky potrebujú priestor, pokoj a harmóniu. Dovoľte si zmeniť to, čo vám už neslúži.

Vzťahy

Všetko v tomto svete má svoj rub a líc. S energiou tohto novu Mesiaca sa do mnohých situácií budú dostávať hlboké a zložité emócie, ktoré môžu komplikovať určité vzťahy.

Snažte sa o čo najväčšiu jasnosť vo vyjadrovaní. Zosilní sa vnútorná túžba ísť hlavou proti múru. Pozor na pocit spútania, či už v práci alebo vzťahoch. Myšlienky budú veľmi znepokojujúce.

Všetko začína nanovo. Priama, úprimná cesta je teraz tá najlepšia. Oživte aj svoj intímny život o niečo nové.

Zdravie

Luna v znamení Barana intenzívne pôsobí na hlavu, mozog, tvár a oči. Je dobré robiť očnú gymnastiku, premasírovať si rukami hlavu a následne ruky opláchnuť pod studenou tečúcou vodou.

Ak ste citlivejší na bolesť hlavy, zachovávajte pitný režim. Nedostatok tekutín totiž veľmi často spôsobuje úpornú bolesť hlavy, predchádzajte jej. Už ráno vypite čaj, či vlažnú vodu, s niekoľkými kvapkami citrónu.

Ak vám chýba energia, vezmite si na seba niečo červené. Ak však cítite napätie, tak sa jej vyhýbajte. Červená totiž vyvoláva aj veľmi silné emócie.

Sny si zapamätajte. Môžu upozorniť na dôležité okamihy vášho každodenného života.

Starostlivosť o záhradu

Nov je fáza, počas ktorej Mesiac pomaly vyťahuje svojím gravitačným vplyvom vlhkosť z pôdy do jej vrchných vrstiev. Stromy a kry ošetrené v tejto fáze, ideálne tesne pred ňou, sa rýchlo zotavujú.

Obdobie po nove je vhodné na klíčenie semien a prvotný rast koreňov a listov. V tejto fáze sa oplatí sadiť najmä nadzemné jednoročné plodiny ako sú šalát, brokolica, špenát, obilniny a listová zelenina.

Nov MesiacaTÉMA DŇA:

Nov Mesiaca a jeho vplyv na váš citový a osobný život

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Otvoria sa pre vás všeobecne nové možnosti života v mnohých oblastiach. Dnes vstúpila aj Luna do vášho znamenia. Rozbehnete sa, i pod týmto aktívnym vplyvom, do nových aktivít. Pozor si dajte na vaše unáhlené kroky a výroky. Preverte si zázemie a tzv. zákulisie tých, ktorí vám ponúknu spoluprácu. Viac sa budete pohybovať v spoločnosti, a tam o rôzne zápletky nebude núdza. Nie všetky budú pre vás úplne výhodné a vyhovujúce. 

Býk

Silnejšie pocítite energie Mesiaca v ohnivom živle. Môžete byť podráždenejší. Môže sa vám ozvať niekto, od ktorého ste to nečakali. I pod tou aktivitou začnete pomaly zisťovať, že ľudia, ktorých ste už dávno odpísali, vám môžu naozaj pomôcť. Spontánnosť týchto dní vás môže v mnohom posunúť ďalej. Inokedy sa vyhýbajte sa aj príjmu energeticky bohatej stravy. Terajšia aktivita vám pomôže prebytočnú energiu spáliť.

Blíženci

Bude to náročný deň, ale vy ho zvládnete hravo. Ponuky ktoré sa pred vami teraz objavia starostlivo prehodnoťte. Vyberte si nie tie, ktoré budú finančne najvýhodnejšie, ale tie ktoré sú v súlade s vaším charakterom a záujmami. Inak sa budete trápiť. Dnešok bude pracovne dosť namáhavý. Budete premýšľať, či to čo už máte, je pre vaše šťastie dosť dobré. Vyššie sily počujú vaše priania a modlitby, a chcú pomôcť. Sú vám nablízku.

Rak

Nič nie je ideálne. Definujte svoje vízie detailnejšie. Vaša Luna vytvára pod týmto splnom veľmi bojovnú náladu. Nezabúdajte na zadné kolieska. Čakajte jednu dobrú správu. Zbytočne aromatické a dráždivé jedlá by mohli zvýrazňovať vašu bojovnosť a nespútanosť. Ak sa dá, vyhnite sa tieto dva dni očkovaniu, trhaniu zubov, operáciám, a akýmkoľvek zásahom na telo reznými nástrojmi, či elektrinou.

Lev

Je načase začať hodnotiť, a robiť si plány, čo bude ďalej. Ak je vaše srdce voľné, situácia sa môže zmeniť. Šťastiu je nutné len trochu ísť naproti. Váš život, či niečo v ňom, sa začína meniť k lepšiemu. Kooperujte s druhými a hľadajte v nich to najlepšie, a potom im ponúknite spoluprácu. Buďte flexibilní, ale zároveň pevní vo svojich názoroch. Váš organizmus dokáže spotrebovať takmer všetko, čo mu predložíte.

Panna

Objavia sa nové úlohy, ktorým sa veľmi nepotešíte. Neprenáhlite sa. Spontánnych nápadov pod vplyvom Luny v ohnivom živle Barana budete mať dosť. Ich realizáciu si ale v pokoji premyslite. Nedohadujte sa o tom, kto má pravdu. Naučte sa používať výhody, ktoré vám ponúka aj súčasná technológia. V dnešnej dobe môžete vďaka internetu nájsť veľa výhod, ktoré vám môžu ušetriť nielen čas, ale aj peniaze. Každý extrém človeku škodí.

Váhy

Vašu spokojnosť môžu narušiť určité správy. Vaša forma bude teraz lepšia, ale to nie je dôvod na preceňovanie vlastných síl. Za všetkým objavujte ohnivé nadšenie z čistej existencie, zo všetkého, čo sa ponúka. Luna preferuje tieto dva dni práve takéto pocity. Tento nov Mesiaca poukazuje aj na dôležitosť poučenia sa z minulých chýb. Zrekapitulujte si dôležité vízie a myšlienky, ktoré ste zastávali. 

Škorpión

Pod vplyvom tohto ohnivého novu Mesiaca veľmi rýchlo môžete zistiť, že všetko dokážete premyslieť rýchlejšie, a získate viac času z nových aktivít. Budete mať chuť všetko hodiť za hlavu, tak to, aspoň na chvíľu, urobte. Zrekapitulujte si skúsenosti s ľuďmi, ktorých ste nazývali svojimi priateľmi. Pamätajte, že v ťažších časoch môžete prejaviť vaše najlepšie vlastnosti, a tak sa nezľaknite žiadnych výziev.

Strelec

Preniknite hlboko do svojej mysle. Dávajte si pozor na unáhlenosť a zbytočnú impulzívnosť. Dnes sme už pod živlom Ohňa, ktorým prechádza teraz Luna. Vám, čo tiež v živle Ohňa ste, sa podarí mnohé. Plánov máte nadostač. Uvedomte si svoje životné ciele, bez ktorých dosiahnutia by ste nechceli zomrieť. Urobte hneď konkrétne, alebo aspoň symbolické kroky, aby ste svoje myšlienky spečatili rozumnými, a potrebnými činmi.

Kozorožec

Nedajte sa vyviesť z miery. Pod vplyvom tohto novu Mesiaca v znamení impulzívneho Barana, bude veľmi silný deň, v ktorom môžete urobiť mnoho dôležitých rozhodnutí.
Energie týchto dní signalizujú znovuzrodenie a sebaprijatie. Pokračujte v dobrom diele, ste na správnej ceste svojím životom. Pozorujte svoje myšlienky a sústreďte sa na svoje túžby. Dajte prednosť všetkému pozitívnemu pred svojím strachom a napätím.

Vodnár

Majte vieru a odvahu, ktorej sa držte. Nebojte sa nových nápadov, najmä ak vidíte, že by vám mohli priniesť nejaký zisk, hoci i nefinančný. Niektorí z vás môžu cítiť uzavretie v imaginárnym väzení, budú túžiť po oslobodení, a možno si ho aj dovolia. To, čím ste teraz, z vás urobila vaša minulosť. Sily teraz účinkujúce, spôsobujú v celkovom zdravotnom stave nepokoj. Zdržujte sa viac v bezpečí domova.

Ryby

Osloboďte sa od vašich vnútorných problémov, a opakujúcich sa zaťažujúcich myšlienok. Zamerajte sa na vytrvalosť. Vyššie sily žiadajú o pozornosť a riadenie sa ich radami. Deň bude plný aktivít. Vyjasní sa vám mienka o jednom človeku. Dozviete sa na čom ste. Radšej sa nepúšťajte do debát, lebo by sa mohli skončiť hádkou. Aj súčasná ohnivá energia Luny by mohla vyostriť nejaký rozhovor až k nepríjemným hraniciach. 

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacŠkorpiónod 29.02.2024
MerkúrRybyod 23.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024