Odporúčame

Janita

Janita

Odpovede, ktoré vám doteraz nikto nedal, vám odhalí karmická numerológia. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Nov Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v júni 2024

Vo štvrtok popoludní nastáva nov v Blížencoch. Toto pohyblivé znamenie je všestranné, rozumie sa skoro do všetkého, ale je ako živé striebro a chce toho veľa stihnúť. Preto je aj energia tohto splnu skákavá.

Nov Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v júniSplny a novy Mesiaca 2024

Nov06.06.2024 14:41BlíženciNov Mesiaca jún 2024
Prvá štvrť14.06.2024 07:21Panna-
Spln22.06.2024 03:10KozorožecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť28.06.2024 23:56Baran-

Nov Mesiaca nastane: 06.06.2024 14:41

Človek sa cíti, že raz je hore a potom dole - usmieva sa na svet, potom sa mračí a väčšinou nedotiahne veci do úplného konca. Nerobte preto vážne rozhodnutia! Dôležité veci si nechajte tiež na inokedy.

Nov v júni je tiež vhodný na lásku a jej vylepšenia. Otvorte svoje srdce najprv sebe. Pýtajte sa ho, čo potrebujete vo vzťahu. Netreba sa hanbiť za svoje túžby! Pokiaľ máte partnera, povedzte mu o nich, ale nezabudnite sa ho spýtať, po čom túži on vo vašom partnerstve.

Voľní by sa mali začať správať tak, aby si pritiahli partnera, ak ho teda chcú. Doma je potrebné uvoľniť miesto v skriniach, aby si mal nádejný partner kde uložiť veci, ak príde na návštevu. Skontrolujte si, či nemáte v spálni ostré predmety, kaktusy na okne a samé tmavé farby. Oranžová a žltá farba je veľmi vhodná do tejto miestnosti.

Nielen láskou si spríjemňujte život

Skúste zájsť do spoločnosti, k susedom či súrodencom. Iste sa niečomu priučíte a vypočujete si rôzne novinky. No a to najlepšie, spoznáte nových ľudí! Čítajte a komunikujte. Hľadajte doma knihy, ktoré ste si s radosťou kúpili a nakoniec nečítali. Dajte si ich na viditeľné miesto a po troche si ich čítajte. Ak vás niečo hnevá alebo trápi, treba to eliminovať, aby ste sa dostali k svojmu cieľu - spokojnému, ale aj zaujímavejšiemu životu. 

V dňoch Blížencoch je človek roztržitejší. Dajte pozor, aby ste si neodložili telefón na miesto, kde by ste ho ozaj nehľadali. Skontrolujte pred odchodom z domu, či si beriete so sebou potrebné veci, ako sú kľúče, mobil, doklady a peňaženka.

Zdravie

Blíženci sú citliví na plecia, horné končatiny, ruky a sčasti i pľúca. Preto sa po tieto dni zamerajte na správne dýchanie a cviky na ramená i ruky. Práve teraz budú tieto úkony veľmi účinné, lebo ich Mesiac posilňuje. Na druhej strane, netreba spomínané časti tela vysiľovať napríklad náhodným nosením ťažkých bremien. Kto je však zvyknutý cvičiť v posilňovni s ťažkými činkami, to je iné. Tomu budú cviky prospievať.

Kto už má boľavé ramená, ten si môže pomôcť bylinkovými masťami, ktoré si bude natierať na danú časť tela.

V dňoch Blížencov a teda aj počas novu v tomto znamení, ľuďom väčšinou nechutí nadmerne jesť, lebo sú plne zaujatí inými záujmami, ako je len konzumácia jedla. Pokiaľ to nie je váš prípad, zdržte sa predsa len ťažších jedál a dajte si ľahký obed a ozaj slabú večeru. Doprajte si počas doobedia jahody a čerešne, ktoré narástli vo vašom okolí.

Tí z vás, ktorí si to môžu dovoliť, môžu držať hladovku a piť len čistú vodu.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Novom v Blížencoch vám začína komunikačný mesiac. Nebude len o rozprávaní, ale aj o načúvaní druhým. Veru netreba len zdieľať svoje myšlienky, ale nechať rozprávať tých, ktorí sú súčasťou vášho okolia. Netreba zabúdať i na kolegov v práci.  Zhodnoťte, ako ste pokročili v realizácii cieľov, ktoré ste si vytýčili počas narodenín. Práve teraz vás môže napadnúť nejaký zlepšovák, aby ste si svoj cieľ vedeli splniť. 

Býk

Slnko a Mesiac sa týmto novom stretli vo vašom dome hodnôt, ktorý je vašim prioritným domom. Keďže Blíženci sú prelietaví, po tieto dni len plánujte. Konajte až po odznení novu, aby všetko vyšlo tak, ako má. Možno porozmýšľate nad novým sporiacim účtom, alebo vás napadne, ako by ste mohli lepšie zhodnotiť vaše peniaze a tým aj majetok. 

Blíženci

Nov vo vašom znamení mávate len raz do roka. Týka sa vás samých, vášho image, osobnosti a vlastného ja. Preto je veľmi dôležitý pre vás. Hoci ste vy skoro „neulapiteľní“, premôžte sa a trochu sa zastavte! Zamyslite sa, čo sa dialo takto pred rokom, aby ste sa poučili zo svojich chýb. Pokiaľ chcete zmeniť účes, odfoťte si obrázok modelky či modela, alebo si ho nakreslite. O pár dní, kedy bude Luna v Levovi alebo v Panne sa podľa neho dajte ostrihať. 

Rak

Nov vám teraz všeobecne zasahuje do tajomného dvanásteho domu. O mesiac vás čaká dôležitý nov, preto si teraz dovoľte viac oddychovať. Inak budúcnosť môžete plánovať, ale nič vážne nerozbiehajte. Pokiaľ máte niečo na srdci, čo vás ťaží, urobte si odpúšťací rituál. Áno, aj sebe treba odpustiť, nielen ostatným! O svojich tajných neduhoch nemusíte rozprávať druhým, ale jednoducho za nimi urobte hrubú čiaru!

Lev

Nov v Blížencoch je pre vás celkom priaznivý. Všeobecne je vo vašom dome priateľstva, skupín, nádejí a prianí. Nenechajte sa preto ničím znechutiť a urobte si radosť! Buďte originálni. Ak sa vám zapáči nejaký klub či spolok zaujímavých ľudí, pridajte sa k nim. Potešte sa niečím príjemným. Verte, že sa vám splnia vaše priania. Dajte si však pozor, aby ste neboli chladní na vašich kamarátov. 

Panna

Keď je nov v Blížencoch, začínajú náročné dni pre Panny. Mesiac vám totiž vchádza do domu kariéry a ambícií. Človek tieto veci berie vážne, lebo ide o jeho reputáciu. Hoci to niektorí podceňujú, záleží na tom, ako pôsobíme na okolie. My všetci totiž tvoríme tento svet. Každý jedinec! V týchto dňoch vás môže viacej zaujímať aj politika, dokonca sa môžete kvôli nej aj pohádať s niekým, kto má na ňu iný názor. Nenechajte si však narušiť svoju rodinnú atmosféru.

Váhy

Nov v Blížencoch vám zasahuje do domu spirituality, zahraničia a rozvoja. Viac ako inokedy vás bude zaujímať sloboda a nezávislosť aj také rozhodovanie. Svoj duchovný rozvoj si doplňte vhodnou literatúrou, počúvajte prednášky a besedy z internetu. Doprajte si malý výlet, alebo sa potešte plánovaním letnej dovolenky v zahraničí. Kto má rád zvieratá, možno dá prednosť tuzemskému pobytu a zaplatí si kurz jazdenia na koni. 

Škorpión

Tentoraz vám nov zasahuje do domu sexu, spojenia, ale aj odlúčenia a zdieľaných financií. Človek má rôzne potreby, ktoré niečo aj stoja a preto sa treba vedieť dohodnúť s partnerom o výdavkoch. Vaše spolužitie možno potrebuje zmenu, aby ste sa navzájom neodcudzili. Tento ôsmy dom je aj o služobných financiách a aj o daniach. Skontrolujte si, či ste zaplatili daň z nehnuteľnosti. 

Strelec

Nov v Blížencov vám zasahuje všeobecne do oblasti partnerských vzťahov, ale aj vzťahov obchodných a všetkých, ktoré sú vám blízke. Nemyslím tým len tie milé, ale patria tu aj tí ľudia, s ktorými ste niekedy aj „na nože“ – nepriatelia. Treba zachovať objektívny pohľad na skutočnosť. Pokiaľ sa teraz neviete na tých vašich neprajníkov pozrieť nestranne, poraďte sa s niekým kompetentným. Strelci majú dosť ohnivý naturel, preto sa treba počas tejto silnej opozície Luny a Slnka na vaše znamenie držať na uzde! 

Kozorožec

Nov vám zasahuje všeobecne do domu zdravia, každodennej práce a povinností. Teda máte možnosť svoje bežné a nesprávne návyky zmeniť tak, aby vám to prospievalo lepšie ako doteraz.  Predplaťte si hodiny cvičenia, kde sa naučíte aj správne dýchať. Nepodceňujte príznaky chorôb, ale na druhej strane nesledujte každé jedno kýchnutie so strachom. Toto obdobie nám dáva možnosť ľahšej stravy na báze zeleniny a ovocia. Dbajte na svoju telesnú kondíciu, ktorú si môžete udržiavať pravidelnými prechádzkami. 

Vodnár

Príjemný nov pre Vodnárov, lebo je v priateľských Blížencoch! Zasahuje do vášho domu detí, radosti, tvorivosti a voľného času. Tam patria aj koníčky. Viac ako inokedy máte šancu byť sami sebou. Vám sa to väčšinou darí, ale občas to aj hráte, že je všetko v poriadku. Vaši blízki vás radi uvidia, keď budete úprimne žiariť šťastím. Nezabúdajte, že sa do cudzej záhrady nemá chodiť pre mladé jahôdky, hlavne ak máte trvalý vzťah. 

Ryby

Pre Ryby nastal kritickejší nov. Takto každoročne vám vplýva svojim kvadrátom na dom rodiny a vášho domova i vašich predkov. Minulosť si treba vyriešiť, aby nás neovládala. Dajte si do poriadku v sebe vzťah s rodičmi. Nepríjemné zážitky sa nemajú za vami ťahať po celý život. Pokiaľ si ich neviete už dlhé roky spracovať, choďte k terapeutovi. Inou možnosťou je vyhľadať dobrého odborníka na rodinné konštelácie.