Odporúčame

Magdaléna

Magdaléna

Empatickým spôsobom vám sprostredkujem odkazy, ktoré sú pre vás dôležité. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zuzana

Zuzana

Osobný kód 163

Veštica Lucia

Lucia

Osobný kód 158

Veštica Stázia

Stázia

Osobný kód 175

Klára

Osobný kód 174

Nov Mesiaca v znamení Blížencov

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2017

Vo štvrtok, štvrťhodinu pred desiatou večer, nastáva nov vo vzdušných Blížencoch.

Nov Mesiaca v znamení Blížencov
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť03.05.2021 21:53Vodnár-
Nov11.05.2021 21:02BýkNov Mesiaca máj 2021
Prvá štvrť19.05.2021 21:15Lev-
Spln26.05.2021 13:16StrelecRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 25.05.2017 21:47

Nov si vyžaduje pokoj, ktorý bude dosť problematické nastoliť, veď zvedavý Blíženec je ako živé striebro. Neposedí na jednom mieste. Pokoj ho nudí. Preto si dajte pozor, aby ste neboli roztržití, nestratili napríklad mobil, skontrolujte si tašku pred odchodom z domu, či v nej máte peňaženku, potrebné kľúče atď. Inak hrozí, že sa zabuchnete a zmeškáte dôležité stretnutie.

Pokiaľ to ide, vážne veci si nechajte na nasledujúce dni. Vtipkovať je dovolené, ale nie na cudzí účet. Tento nov vám potom namiesto stresov prinesie nové myšlienky, nápady ako zrealizovať vaše sny a túžby, a to hlavné: väčšiu chuť do života.

Blíženci sú citliví na dýchanie, preto sa po tieto dni zamerajte na správne dýchanie a cviky na ramená i ruky. Vyvarujte sa dlhšiemu pobytu v znečistenom prostredí. Stravu si treba obzvlášť kontrolovať. Pokiaľ sa nechystáte držať hladovku s dovolením lekára, jedzte podľa možnosti surovú zeleninu. Ak sa však rozhodnete pre ovocné šťavy, nemiešajte ich so zeleninovými. Treba počkať aspoň hodinu, kým prejdú tráviacim traktom. Usmievajte sa na svet a prajte všetkým dobro a lásku.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Zhodnoťte, ako ste pokročili v realizácii cieľov, ktoré ste si dali na tento rok, respektíve od narodenín. Je to potrebné, aby ste si o mesiac, kedy bude nov pre vás dosť náročný, s prepáčením netrieskali hlavu o stôl. Lepšie je plánovať, ako v strese improvizovať. Ako sa vraví, zjedzte najprv nepríjemnú žabu, aby ste si mohli pochutnať na španielskom vtáčikovi. 

Býk

Kľúčové slovo Býkov je mať. Nov vám tentoraz prináša šancu na investovanie do niečoho väčšieho. Slnko a Mesiac sa totiž stretli vo vašom dome hodnôt, ktorý je vašim prioritným domom. Keďže Blíženci sú prelietaví, po tieto dni len plánujte, konajte až po odznení novu. Zmluvy si treba pozorne prečítať, hoci vás bude niekto nabádať, aby ste nezdržovali. 

Blíženci

Zamyslite sa, čo sa dialo takto pred rokom, aby ste sa poučili zo svojich chýb. Ak si nevediete denník, vy už prídete na to, ako si spomenúť. Pozrite napríklad do účtov, mailov či starého kalendára. Konajte rozumne, myslite aj na svoj osobnostný rast. Nezabúdajte aj na svoj imidž. Kto sa o seba stará, vyjadruje tým úctu k svojmu okoliu. 

Rak

Doprajte si pár chvíľ samoty. Neprepínajte ešte svoje sily. Pokojne môžete plánovať budúcnosť, ale nič vážne nerozbiehajte. Myslite na svojich blízkych, ale aj na seba. O necelý mesiac vstúpi Slnko do vášho znamenia, dodá vám energiu, aby ste mohli začať po novom. 

Lev

Pred mesiacom ste riešili nepríjemnú záležitosť. Dúfam, že ste už ochladli. Pozrite sa na to, čo vám priniesla. Prinajmenšom skúsenosť. Terajší nov je pre vás celkom inšpiratívny. Vplýva vám na dom priateľov a splnených snov. Urobte si radosť a potešte sa niečím príjemným. 

Panna

Keďže Panny milujú systém, mali by sa pozrieť do svojich denníkov či starého kalendára, čo nepríjemné zažili takto pred rokom. Pokiaľ sa to týkalo napríklad vašej kariéry, neopakujte staré chyby. Vaše heslo: menej kritiky a viac inšpiratívnych rozhovorov. Ak nie je s kým debatovať, vždy je tu literatúra. Odborná, ale máte dovolenú aj romantickú!

Váhy

Pred dvoma mesiacmi ste aj vy riešili niečo nepríjemné. Určite sa treba z toho poučiť, ale netreba sa v minulosti dlho vŕtať. K ničomu by to neviedlo a vás čaká toľko pekného! Pravdepodobne budete chcieť uniknúť z víru všedných dní. Doprajte si malý výlet, alebo sa potešte plánovaním letnej dovolenky.

Škorpión

Vaše partnerstvo potrebuje osviežiť. To najhoršie by už malo byť zažehnané, ale hrozia vám ešte hádky, hlavne ak budete spomínať manželove staré prehrešky. Odpustené by malo ostať odpusteným. Viac objatí a menej výčitiek! Skúsite to? 

Strelec

Kritický nov, vám tentoraz mieri na partnerský dom. Opozícia Mesiaca a Slnka na vaše znamenie vám dáva šancu, aby ste si priznali svoje chyby a začali po novom. Bude to ťažké, lebo sa vám asi nedarí zachovať objektívny pohľad na skutočnosť. Ste múdre znamenie, preto nešite ozaj nič horúcou ihlou! 

Kozorožec

Nov vám zasahuje všeobecne do domu zdravia, ktoré máme len jedno. Predplaťte si hodiny jógy, kde sa naučíte správne dýchať. Nepodceňujte príznaky chorôb, ale na druhej strane nepodľahnite hypochondrii. Všetkého s mierou! 

Vodnár

Viac ako inokedy máte šancu byť sami sebou. Vám sa to väčšinou darí, ale občas to aj hráte, že je všetko ok. Tešte sa zo života a doprajte to aj svojim milovaným. Radi vás uvidia keď budete úprimne žiariť šťastím. Príjemný nov, pozor však na prehnanú túžbu po milostných zážitkoch. 

Ryby

Minulosť ovláda váš život natoľko, koľko jej dovolíte. Pokiaľ to len trochu ide, doprajte si v týchto dňoch pár chvíľ samoty. Zachovajte pokojnú myseľ a odožeňte chmúrne myšlienky. Myslite na niečo príjemné, napríklad na izbu, ktorú chcete na novo zariadiť. Sami však nič nepodnikajte, poraďte sa so spolubývajúcimi.

Veštica Elizeja
Elizeja

kód 302

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2021
MesiacBlíženciod 12.05.2021
MerkúrBlíženciod 04.05.2021
VenušaBlíženciod 09.05.2021
MarsRakod 23.04.2021
JupiterVodnárod 19.12.2020
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021