Odporúčame

Večernica

Večernica

Moje karty vám ukážu, kadiaľ sa vydať, aby ste boli šťastní. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Bath

Bath

Osobný kód 167

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Nov Mesiaca v znamení Býka

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v máji 2018

V utorok popoludní nastáva nov Mesiaca. Slnko je v pevnom zopätí s Lunou. Pokojný, matersky založený Býk prináša do života stabilitu, pokojné a prívetivé dni.

Nov Mesiaca v znamení Býka
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2022

Prvá štvrť09.05.2022 01:24Lev-
Spln16.05.2022 05:16ŠkorpiónSpln Mesiaca máj 2022
Posledná štvrť22.05.2022 19:46Ryby-
Nov30.05.2022 12:33BlíženciRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 15.05.2018 13:50

Novolunie nám prináša šancu na zbavenie sa prejedania, fajčenia či iných zlozvykov. Každý zdravo uvažujúci človek si pozná tie svoje, len treba prekonať slabú vôľu, lenivosť a pohodlnosť.

S pomocou Luny v Býkovi môžeme rozvíjať zmysel pre krásu, prírodu a umenie. Je potrebné sa naladiť na dobro, posilniť trvalé hodnoty ako sú rodina, vzťahy a láska.

Postavte sa rovnými nohami na zem. Myslím to aj obrazne, ale aj fyzicky. Je už teplejší mesiac máj. Preto vám týmto jednoduchým spôsobom naša matka Zem rada vezme negatívnu energiu a následne nám dodá pozitívnu. Účinky pocítite hneď, ak ich teda budete chcieť prijať a cítiť. Netreba však zabúdať na poďakovanie a urobiť nejaký dobrý skutok, napríklad vyčistiť studničku v lese od konárov, alebo pozbierať rozhádzané plastové fľaše. 

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Nov v Býkovi vám preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Čo je teraz vašou prioritou? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnera. Strávte čo najviac času v prírode, kde môžete meditovať. Možno prídete na to, ako najlepšie zvýšite svoje príjmy. 

Býk

Veľmi dôležitý nov pre vás! Je čas na nové veci vo vašom živote. Po čom ste túžili počas posledných dvanásť mesiacov? Komunikujte so svetom, nech vás konečne spozná a zaregistruje! To si píšte, že vás budú ľudia brať na zreteľ, len tomu musíte uveriť aj vy, že ste dôležitou súčasťou celej spoločnosti.

Blíženci

Venujte sa viacej svojmu zdraviu, najmä dýchacím orgánom a rukám. Hoci pre vás tento nov nie je nebezpečný, skúste si udržať v sebe vnútorný pokoj. Inak hrozia konflikty s okolím. Opatrní buďte na peniaze. Na druhej strane, možno si začnete celkom sľubný vzťah, alebo posilníte ten svoj terajší. 

Rak

Každý nov či spln je pre vás veľmi dôležitý, lebo Mesiac je vaším patrónom. Tentokrát vám pôsobí všeobecne na dom priateľov i splnených snov. Ktorý z nich túžite uskutočniť? Ten človek, ktorý neverí svojim snom, nemá šancu, aby sa mu splnili. Do cesty vám môžu prísť noví priatelia. Jeden z nich môže byť neskôr aj vašim partnerom. 

Lev

Kritický nov prejdete bez väčších starostí, ak sa vopred stabilizujete. Doma aj v práci je totiž pravdepodobne rušno. Nenechajte sa využívať, ak treba, tak si určite mantinely. Postupujte podľa dôležitosti. Pokiaľ teraz uprednostňujte kariéru, nezabudnite na aj svojich milovaných. 

Panna

Urán spolu s Merkúrom majú počas novu priaznivý aspekt na vaše znamenie a Bod šťastia. Originálne a moderné myšlienky, ktoré k vám prichádzajú skúste zhmotniť do skutkov. Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo má spoločné s cudzinou. Nenechajte sa znechutiť konzervatívnymi ľuďmi! 

Váhy

Sľúbte si, že budete opatrní na financie a nebudete unáhlene jednať. Skontrolujte si bankové účty, napríklad to, či ste zaplatili všetky poplatky načas. Vaša vládkyňa Venuša je v Blížencoch, drží nad vami stráž, preto komunikujte s okolím. Voľní môžu hľadať lásku na internete, ale treba si dať pozor, aby ste tam nenaďabili na vášho bývalého…

Škorpión

Náročný nov, zameraný hlavne na vážne vzťahy! Venujte sa partnerovi s vedomím, že Luna so Slnkom sú voči vám v opozícii. Teda konsenzus asi bude dosť náročné dosiahnuť. Preverte si, či vám obchodní partneri hovoria pravdu. Vy na to iste prídete akým spôsobom to bude najlepšie! Nerozptyľujte sa malichernosťami, lebo vás odklonia od dôležitých vecí. 

Strelec

Nov v Býkovi vám dáva šancu, aby ste si zlepšili svoj zdravotný stav. Vy si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ale teraz aspoň trochu ovládajte svoje chuťové poháriky. Venujte sa práci a ľuďom, s ktorými bežne spolupracujete.

Kozorožec

Nov v Býkovi vám celkom praje. Zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti. Váš vládca Saturn má priaznivý aspekt na planéty Merkúra a Urán, ktoré sa v tomto čase držia za ruky. Možno práve teraz bude vhodná chvíľa, aby ste si pohovorili s ratolesťami o nepríjemných záležitostiach. Dodržiavanie noriem a pravidiel, to poznáme aj my s mladých čias…

Vodnár

Slnko s Lunou dostalo úlohu preverovať vašu kariérnu oblasť. Domáci si tiež vyžadujú svoje. Zamyslite sa nad minulosťou, svojimi chybami, možno aj nad tým, komu ste ublížili. Snažte sa vyvarovať toho, aby ste znovu opakovali staré chyby. Uvedomte si, že domov vám nikto nenahradí. Hovoríte, že kamaráti? Nie! Ešte ste na to neprišli?

Ryby

Napriek všeobecne napätým aspektom niektorých planét, vám tento nov celkom praje. Obaja vaši patróni Jupiter a Neptún tvoria spolu priaznivý aspekt. Budete mať viac smelosti. Vyjadrite svoje pocity iným. Podeľte sa nielen s tými peknými, ale povedzte svojmu okoliu aj to, čo vás trápi. Pochopia tí, ktorí vás budú mať pochopiť. Pokiaľ hľadáte prácu, je tu šanca, aby ste si ju konečne našli. 

Téma dňa Obrana pred nadvládou energetického upíra v partnerskom vzťahu

Zbavte sa strachu a chráňte sa pred odoberaním vlastnej energie.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2022
MesiacRybyod 22.05.2022
MerkúrBýkod 23.05.2022
VenušaBaranod 02.05.2022
MarsRybyod 15.04.2022
JupiterBaranod 10.05.2022
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2022

JarJarná rovnodennosť20.03.2022
LetoLetný slnovrat21.06.2022
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2022
ZimaZimný slnovrat21.12.2022