Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Veštica Magdaléna

Magdaléna

Osobný kód 303

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v januári 2024

Vo štvrtok popoludní nastáva nov Mesiaca v Kozorožcovi. Luna je medzi Zemou a Slnkom, preto ju v deň novu nevidíme. Januárový mesiac nazývame aj vlčím, čo má svoje opodstatnenie. Mrazivé obdobie nás totiž núti byť viac doma. Na druhej strane potrebujeme cítiť, že aj v čase našej dobrovoľne vyvolenej samoty chceme patriť k nejakej "svorke".

Nov Mesiaca v znamení Kozorožca
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.02.2024 00:21Škorpión-
Nov10.02.2024 00:01VodnárNov Mesiaca február 2024
Prvá štvrť16.02.2024 16:03Býk-
Spln24.02.2024 13:33PannaRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 11.01.2024 13:00

Tieto vlastnosti má aj znamenie Kozorožca, v ktorom je teraz nielen Luna, Slnko, ale aj Mars.

Kozorožec má priradený dom kariéry, postavenia v spoločnosti a osudu. Je to dosť na to, aby sme sa zamysleli nad tým, kam chceme kráčať ďalej. Tento nov nám ponúka možnosť, aby sme rázne odsekli všetko, čo nám bráni k tomu, aby sme svoj život posunuli na vyšší level. Úspech však potrebuje svoj čas a priestor. Nezabúdajme, že vládcom húževnatého Kozorožca je prísny Saturn, pán času i samoty.

Ak chceme niečo dôležité dosiahnuť, potrebujeme byť sami so sebou. To je ten priestor, ktorý často dosiahneme len tak, ak sa na čas utiahneme ako pustovník do samoty. Veď človek je svojím spôsobom sám, hoci má okolo seba ľudí. Nik za vás dýchať nebude, ani spriadať naplnenie vášho osudu. Aký ho máte, to viete len vy. Zhora nám dávajú vedieť, kadiaľ máme kráčať, treba len počúvať a vnímať ich znamenia.

Každý z nás je na určitom mieste života, preto i pojem stupienok vyššie je rôznorodý. Niektorí z vás sa budú venovať aktivitám, ktoré ich posunú vyššie v kariére, iní potrebujú nabrať silu, aby konečne prestali s fajčením, prejedaním sa atď. Nov v tvrdom Kozorožcovi je na tieto zmeny vynikajúci. Nerobte však hneď zásadné životné kroky. Najprv si ich naplánujte. Na smelé vykročenie treba počkať, až keď sa energie novu ustália.

Urobte si čas na svoje myšlienky, ktoré si utriedite podľa určitého systému. Skúste sa upokojiť, až potom konať.

Po zdravotnej stránke myslite aj na držanie tela, pohyb a pokožku tváre i celého tela. Vyjdite si denne na prechádzku a kontrolujte držanie tela! Kto sa hrbí, začne si postupne seba samého menej vážiť. Pomáhajú cviky na chrbticu, ale aj obyčajný ľah na chrbte na karimatke. Tak dlho, pokým vám to bude príjemné. Nechajte sa potom viesť svojím telom, ono vám napovie, ktoré cviky potrebujete. Sú to tie, po ktorých sa cítite lepšie.

Kozorožec nie je rýchlym znamením, ale dôsledným dodržiavajúcim systematickosť a pravidelnosť.

Zima si vyžaduje viac teplých varených jedál a nápojov. Kto môže, dopraje si teplý čaj s korením zázvoru, kurkumy, alebo zmesi indického korenia masala. Nerobte a nejedzte však nič nasilu, lebo vám to poradila susedka. Každý sme iní a máme možnosť výberu. Tak ako vždy, kto môže držať v deň novu hladovku, urobí pre svoje telo veľa. Ostatní by sa mohli aspoň zdržať mastných jedál, alkoholu a konzumovať menšie porcie.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Pre Baranov je tu náročný nov všeobecne zasahujúci do oblasti kariéry a prestíže. Pracujte pokojne, nenechajte sa rozčúliť neprajníkmi. Pokiaľ sa cítite nanič, doma radšej zájdite do povestnej autonómie. V práci či na verejnosti skúste vydržať držať pokojnú tvár diplomaciu. Nič iné vám nezaostáva, lebo sme spoločenské bytosti, ktoré musia dodržiavať isté pravidlá, ktoré všeobecne platia. 

Býk

Nov v zemskom Kozorožcovi, vám ovplyvňuje dom filozofie a ďalekých ciest. Plánujte. Dajte si dôležitú otázku, či ste spokojní so smerom, ktorým teraz kráčate. Nebojte sa urobiť niečo, čo sa líši od vášho bežného správania. Môže to byť vec na filozofickej úrovni, alebo aj nejaká nová praktická činnosť. Keďže ste gurmáni, naplánujte si návštevu cudzokrajnej reštaurácie. 

Blíženci

Nov v Kozorožcovi vám zasahuje do oblasti sexu, transformácie a financií, ktoré máte s niekým, kto je vo vašom živote dôležitý. Nevrhajte sa do nepremyslených vecí, poraďte sa s odborníkmi na tému, ktorá vás trápi. Planéty sú však postavené tak, že sa vám môže dariť nadviazať výhodné styky s ľuďmi, ktorí vám pomôžu k zlepšeniu vášho postavenia. 

Rak

Nov v Kozorožcovi vám vplýva všeobecne na oblasť partnerstva. Keďže je k vám toto znamenie opozične postavené, nehľadajte vo vzťahu spory a zádrapky, ale skôr veci, na ktorých môžete stavať. Opačný názor je dobrý k tomu, aby ste postupne vedeli korigovať svoje konanie tak, aby boli spokojné obe strany. Nenechajte sa však ovládať, ale nebuďte ani vy tým človekom, ktorý tlačí na druhého, aby silou mocou prijal jeho názor. 

Lev

Tentoraz vám nov zasahuje do domu zdravia a práce. Je na čase niečo zmeniť, napríklad v dennom režime. Pripomínam, že vládcom Kozorožca je planéta Saturn, pán času. Pozor na dochvíľnosť! Šetrite si svoje citlivé srdce, doprajte si masáž alebo si zacvičte aspoň cviky na držanie tela. Plánujte si aj také činnosti, ktoré vám do života prinesú radosť i spokojnosť. 

Panna

Nov vám zasahuje do domu tvorivosti, hravosti a detí. Hoci sú Kozorožec a jeho patrón Saturn prísni až tvrdí, vy si nájdete radosť i v tomto čase. Veru, človek nie je len prácou živý! Nakoniec, ak budete v dobrej nálade, bude sa vám dariť i v práci. Bez radosti zo života človek chradne. Hoci je viacerým Pannám práca aj koníčkom, hľadajte niečo nové, aby ste neuviazli v nude a neboli všednou šedivou myškou. 

Váhy

Kritickejší nov v Kozorožcovi vám zasahuje do vášho domu domova. Ním je aj priestor i ľudia, s ktorými sa cítime tak, ako by sme s nimi boli odjakživa. Jednajte postupne a systematicky. Vám sa to bude ľahšie dariť, lebo ste tiež kardinálnym znamením tak, ako Kozorožec. Len treba prekonať počiatočné trenie či nechuť. Utvorte okolo seba i v práci pekné, harmonické prostredie, by ste sa lepšie cítili. 

Škorpión

S Kozorožcom si Škorpión vyjde celkom dobre, lebo vás spája húževnatosť a príjemný uhol sextil. Nov vám všeobecne zasahuje do domu komunikácie a vášho blízkeho okolia. Pokiaľ vás vytiahol na cesty, môžete na nich stretnúť zaujímavých ľudí. Dariť by sa vám malo v písaní a komunikácii. Nezabúdajte však, že ku komunikácii patrí nielen rozprávanie, ale aj počúvanie srdcom, čo hovoria druhí. 

Strelec

Nov vám oživuje váš dom majetku, peňazí ale aj vnútorných hodnôt. Sebadôvera a sebaúcta, schopnosť pracovať na svojom rozvoji sú faktorom, ktorý ukazuje, že ste na dobrej ceste a zvládate tento dom. Mať pokojný domov je tiež jednou z dôležitých hodnôt človeka. V čase novu máte vo vašom znamení aj Venušu, bohyňu krásy, lásky a umenia. Investujte svoj čas i peniaze aj do kultúry a umenia. 

Kozorožec

Nov vo vašom znamení je pre vás veľmi dôležitý. Každý človek chce byť v niečom známy, alebo užitočný. Zamyslite sa, kde by ste investovali svoju energiu radi vy. Všeobecne tento nov zasahuje do vášho domu osobnosti a image. Starajte sa o seba! Vyjadrujete tým úctu k okoliu. Nepodceňujte vaše mimovoľné myšlienky, ktoré k vám prichádzajú, ale aj impulzy od ľudí. Ak vám na niekom záleží, dajte mu to najavo, že si ho vážite a je pre vás dôležitý. Veď Kozorožec nie je žiaden suchár, hoci niekedy tak aj vyzerá. 

Vodnár

Vy viete čítať aj medzi riadkami, ale niekedy si samému sebe nerozumiete. Nov v Kozorožcovi vám zasahuje všeobecne do domu podvedomia. Nepodceňujte vnemy, ktoré vám vesmír posiela. Pozor však, aby ste nepodľahli hrubším, teda prízemným energiám a použili ich nesprávne. Na druhej strane, ak máte nejaké svoje tajomstvá, je to normálne. Urobte si častejšie prestávku, aby ste sa mohli stíšiť a spoznávať svoje nespoznané ja. Nakoniec však vždy pristaňte na zemi.

Ryby

Nov v Kozorožcovi vám všeobecne zasahuje do domu snov a priateľov. Aby sa nám splnili sny, musíme byť realistami. Vyberajte si preto takých priateľov, ktorí vás podporujú v rozvoji i realizácii vašich cieľov. Nie je to myslené tak, že ich budete využívať, aby ste ich dosiahli. Do akej skupiny sa dobrovoľne zaraďujeme (priateľov si totiž vyberáme sami), takými sme, alebo chceme byť. Aspekty v období tohto januárového novu vás v tom podporujú, aby ste sa naštartovali správne.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacRakod 19.02.2024
MerkúrVodnárod 05.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024