Odporúčame

Magdaléna

Magdaléna

Empatickým spôsobom vám sprostredkujem odkazy, ktoré sú pre vás dôležité. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Lucia

Lucia

Osobný kód 158

Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Emilia

Emilia

Osobný kód 155

Klára

Osobný kód 174

Nov Mesiaca v znamení Leva

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v auguste 2017

Mesačný nov má mimoriadny vplyv na ľudí, zvieratá aj rastliny. Kto sa v tom čase postí, predchádza mnohým chorobám, lebo telo sa v tomto čase najlepšie zbavuje škodlivých látok. Príroda sa rovnako zotavuje. Zem začína naberať nový dych.

Nov Mesiaca v znamení Leva
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť03.05.2021 21:53Vodnár-
Nov11.05.2021 21:02BýkNov Mesiaca máj 2021
Prvá štvrť19.05.2021 21:15Lev-
Spln26.05.2021 13:16StrelecRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 21.08.2017 20:33

Čas novu Mesiaca je najpriaznivejšie na odstraňovanie starých problémov a pre začiatok všetkého nového, pretože energia prírody výrazne narastá. Nov Mesiaca je teraz v znamení Leva a aj preto si uvedomte, že materiálne veci sú pominuteľné. Pýcha a namyslenosť by mohla, zvlášť teraz, predchádzať pád.

Z magického pohľadu je to čas vhodný na nové začiatky, prečistenie a flirtovanie. Aj kúzla a čary lásky majú najväčšiu moc. Nič násilné však nie je dobré. Nov je aj fázou určitého spomalenia, zmätku, či návratom k starému. Je to stav medzi vyčerpaním a prílevom novej energie. Niektorí to môžu vnímať aj ako napätie, netrpezlivosť, či podráždenosť.

Keď skončí táto fáza, prichádza zvyčajne nová energia, dobré nápady a kreatívnosť. Zvlášť muži vraj bývajú v tejto mesačnej fáze dosť nekomunikatívni. Strážte si svoje deti, či už malé alebo veľké, v tomto čase môžu byť zraniteľnejšie. Nenechajte sa strhnúť k neviazanej zábave a alkoholu.

V niektorých partnerských vzťahoch môže nastať citové i fyzické napätie, niektoré môžu mať dočinenia aj s neverou. Stretnutia môžete využiť na získanie nových kontaktov a rozšírenie si obzorov. Čo je pre vás dôležité? Čo by ste chceli v živote dosiahnuť? Začnite s tým už dnes: To, čo dnes zasejete, môže čoskoro priniesť úrodu. Naučte sa z toho tešiť.

Zdravie

Počas novu Mesiaca, zvlášť ak je v znamení sebavedomého Leva, sa zhoršuje priebeh mnohých ochorení, pribúdajú úrazy i nehody. Ľudia bývajú agresívnejší a nervóznejší. Môžete pociťovať svalové napätie, bolesti chrbtice a krížov a môžu vás potrápiť migrény. Zamyslite sa nad svojou životosprávou, inak sa môžu ohlásiť zdravotné problémy aj s krvným tlakom, cievami, žilami a srdcom.

V čase novolunia metabolizmus pracuje rýchlejšie, čo znamená, že sa môže aj rýchlejšie zbaviť škodlivín. Energiu, ktorú by organizmus spotreboval na trávenie potravy, môže využiť na regeneráciu a vyplavovanie toxínov. Zapracujte na svojej fyzickej kondícii s možnosťou prečistenia pôstom, alebo aspoň výberom potravín a bylinkovým čajmi.

Záhrada

V čase novu pôda odpočíva a naberá silu, preto by sa nemalo nič sadiť, vysievať a presádzať, pretože semienka zvyčajne nevyklíčia a rastliny zle zakoreňujú. Ak však máme rastliny, ktoré zle prospievajú, je nov vhodný na ich ošetrenie.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Slobodu ste schopní získať, len ak sa úplne zbavíte prežitých a zbytočne nerentabilných návykov. Cez deň pôsobí Luna v živle Ohňa, v Levovi, ktorý miluje spoločnosť. Využite aj vy pozitívne energie neskorého leta. Venujte sa hlavne svojím blízkym, zvlášť tým najmenším. Pobyt na čerstvom vzduchu vám rozhodne pomôže načerpať energiu a nové sily do ďalšej práce. Na spoločné rodinné chvíle sa nezabúda. Spomienky na ne pomáhajú neskôr, zvlášť v ťažkých chvíľach.

Býk

Prestaňte sa voči okoliu uzatvárať. Luna je teraz v znamení Leva, ale ten s vami veľmi neladí. Podporuje skôr povrchné a príliš ľahkovážne nové známosti. Nenaleťte teraz na nereálne ilúzie v oblasti náhodných vzťahov a kontaktov, zvlášť nie ženy. V baroch sa manželky nehľadajú. Nájdete príležitosť, kde sa všestranne uplatníte. Dostanete lekciu o tom, čo dôležité a vzácne. Nič pre vás nebude také zložité, aby ste to nevyriešili.

Blíženci

Vaše vedomosti sa rozširujú v každej sfére. Sloboda znamená prepustiť minulosť. A nielen ju prepustiť, ale tiež sa z nej aj poučiť a vyliečiť sa z nej. Vy slobodu potrebujete, aby ste mohli byť variabilnejší. Tento nov Mesiaca jej vám poskytne dosť, ak to umožníte. Zamerajte na pokojnejšie myslenie a pravidelné dýchanie, zvlášť večer pred zaspávaním. Nepôjde vám to ťažko, lebo večerné energie sa upokoja a začnú vytvárať domáckejšiu atmosféru.

Rak

Dnes, aj pod vplyvom vašej Luny v nove, pristupujte ku všetkým situáciám, či prekážkam, ktorým chcete čeliť, citlivo. Držte sa dlhodobých vzťahov, zvlášť tých rodinných. Nezabúdajte ani na starých rodičov. Vaša schopnosť pracovať hlavne pre iných, vám prináša do života rozum, zákon a poriadok. Kvapka rozbíja kameň nie silou, ale častým padaním. Čím viac sa budete cítiť zdravšie a slobodnejšie, tým viac sa vám bude dariť aj v ostatných oblastiach života.

Lev

Zvládnete dvakrát viac úloh ako inokedy. Bude sa vám dariť, takže budete mať pocit, že vám neustále pribúda energia. Nepoľavujte v usilovnosti, v nasledujúcom období môžu nastať chvíle, keď budete potrebovať oddych. Súčasná Luna vo vašom znamení Leva podporuje túžby po spoločnosti. Dnes večer však budete potrebovať totálne vypnúť, a venovať sa záľubám, svojej telesnej schránke a snahe o nastolenie normálnej, duševnej rovnováhy. 

Panna

Triumf nie je zadarmo a určite nepríde ľahko. Cez deň, keď bude na všetkých silnejšie pôsobiť Luna v nove, podporená energiou znamenia Leva, si užite trochu toho spoločenského ocenenia. Nebuďte stále takí upnutí. Uprednostňujete dobre naplánovanú stabilnú existenciu. V tomto období sa do vašich sietí konečne môže chytiť ten pravý. Podvečer sa budete cítiť pokojnejšie. Vytvorte, či darujte nejaký darček. Venujte dakomu aspoň pár milých slov.

Váhy

Môžu si na vás spomenúť staré lásky, alebo vy na ne. Ste spoločenskí a dobre sa cítite i v partnerstve. Budete odolávať spoločenským nástrahám. Vyhnite sa klebetám a ohováraniu. Na zachovanie vnútorného pokoja voľte zlatú strednú cestu a pri riešení konfliktov nekonajte nasilu. Máte nákladný vkus a potrpíte si na originály. Povedzte to tým, ktorí vám chcú kúpiť darček. Pripravte si príjemný večer a dobrú, romantickú večeru.

Škorpión

O slovo teraz prihlásia sociálne a chválenkárske impulzy a myslenie. Máte dostatok vnútornej energie, hoci menej priaznivejší vplyv vesmíru. Snažte sa dostať každú výmenu názorov na rozumnú úroveň a ukončite k ničomu nevedúce roztržky. Občasná bežná výmena názorov vás rozladí viac, ako inokedy. Do nikoho zbytočne nezapárajte, nevyplatilo by sa vám to. Mohli by vás ”uhryznúť”. Dnes sa skôr zamerajte, aby ste spravili radosť deťom a otcovi. 

Strelec

Prívetivosť a láskavosť vám počas týchto dní umožnia lepšie vychádzať s blízkymi i cudzími ľuďmi. Nestrácajte hlavu, ak sa zoznámite s nádhernou bytosťou. V popredí snaženia všetkých, no hlavne vás, je spoločenská aktivita a večierky. Teraz sa veľmi nedodržia tradície, pravidlá, ani disciplína. Pokojnejší a rodinnejší bude až večer. Osamelým sa vynárajú sa aj sklony k výstrelkom. Smiech je najlepší lekár i spoločník. 

Kozorožec

Možné je i pozvanie do spoločnosti. Užite si to. Energia tohto novu Mesiaca môže byť pre vás podnetná. Ľahšie sa budete lúčiť s tým, čo bolo, a aj ľahšie pristúpite na novoty. Múdrejšie bude držať sa reality. Sloboda je príjemná, ale zodpovednosť voči najbližším je predsa len najdôležitejšia. Energiu, ktorú vám cez tento nov Luna ponúka, využijete. Aj vaše srdce, chrbtica a celý pohybový aparát potrebujú regeneráciu a oddych. 

Vodnár

Nejaký impulz vás jednoducho podnieti k preskúmaniu a prehodnoteniu vašich životných pozícií a postojov. Nepodľahnete túžbe po nevhodnej spoločnosti, alebo nečakanému, neuváženému flirtu. Zvlášť počas tohto novu Mesiaca v znamení Leva, ktorý s vami neladí, je naozaj oveľa lepšie byť milujúci, dobrí a trpezliví k sebe samým aj k druhým, než zotrvávať v strachu, či hneve. V tomto období budete náchylnejší na zápaly a oslabenie chrbta, srdca a ciev.

Ryby

Očakávajte, že vám niektorí ľudia pripravia aj príjemné chvíle. Šiesty zmysel vám napovie, na čo sa máte zamerať. Ste zasnení a súcitní, ale to využite až večer. Tento nov Mesiaca v znamení Leva skôr praje výraznejším aktivitám. Nezabudnite na svoje deti. Pripravte im pekné prekvapenie. Trochu sa zamyslite nad svojou stratégiou. Mali by ste viac kontrolovať svoje myšlienky a následne spôsob, ktorým ich vyjadríte.

Téma dňa Negatívne energie a ich vplyv na váš citový a partnerský život

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne ovplyvňujú váš partnerský vzťah.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBýkod 19.04.2021
MesiacBlíženciod 12.05.2021
MerkúrBlíženciod 04.05.2021
VenušaBlíženciod 09.05.2021
MarsRakod 23.04.2021
JupiterVodnárod 19.12.2020
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021