Nov Mesiaca v znamení Rýb

Rozbor vplyvu novu Mesiaca vo februári 2017

Uvoľnite priestor novým veciam, myšlienkam a nápadom, ktoré už stoja za dverami. Nepodľahnite citovej manipulácii, lebo aj také energie prináša terajší nov Mesiaca vo vodnom živle, v znamení Rýb.

Nov Mesiaca v znamení Rýb
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca vo februáriSplny a novy Mesiaca 2021

Posledná štvrť04.02.2021 18:39Škorpión-
Nov11.02.2021 20:08VodnárNov Mesiaca február 2021
Prvá štvrť19.02.2021 19:49Blíženci-
Spln27.02.2021 09:20PannaSpln Mesiaca február 2021

Nov Mesiaca nastane: 26.02.2017 16:01

V nedeľu 26. februára 2017 nastáva nov Mesiaca. Naši predkovia hovorili tomuto krátkemu obdobiu “temná fáza Luny”. A temná naozaj je, ako obrazne, tak i fyzicky. Luna sa totiž práve nachádza medzi Zemou a Slnkom a na oblohe by ste ju hľadali márne nie je vidieť. Na Zem pôsobí Slnko aj Mesiac svojou príťažlivou silou spoločne. Je to čas spojenej energie: čas na obnovu a nazbieranie nových síl. Naše telo sa teraz intenzívne zbavuje toxínov. Je to čas vhodný aj na zbavovanie sa zlozvykov. Luna teraz prechádza znamením Rýb, a tie sú, ako je známe, veľmi citlivé. Dôjde k otvoreniu intuície, ale aj emócií. Budete, aj preto, značne precitlivení. Nálady sa budú striedať zo stavu eufórie do stavu smútku. Dávajte si pozor aj na roztržitosť, stravu, lieky a konzumáciu alkoholu. Ak poznáte vo svojom okolí odborníka na masáž reflexných zón na chodidlách, neváhajte ho navštíviť. Dni Rýb sú na to ideálne. Je to veľmi užitočná metóda na detoxikáciu tela. Takáto masáž tlakom a trením dodá jednotlivým orgánom energiu a podnieti ich k prirodzenému fungovaniu. Ak sú určité body na chodidlách bolestivejšie, dá sa ňou určiť diagnóza. Reflexná masáž je pre zdravých ľudí skutočným balzamom a chorým môže zlepšiť zdravotný stav alebo dokonca vyliečiť. Aj zvýšený počet dvojok v dátumoch týchto dní je dosť varujúci. Nedajte sa citovo vydierať.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Niekto vás upozorní na novoročné predsavzatia. Niektoré aj začnete oneskorene plniť To sa týka predovšetkým poriadku v živote, či už v prenesenom slova zmysle, či skutočne. Málokto bude schopný váš systém pochopiť. Oveľa dôležitejšie však bude, že prináša očakávané výsledky. Stanovte si vyššie ciele. Teraz sa však plne sústreďte len na vykonávanú činnosť. Platí to hlavne pri rizikových prácach a športovaní.

Býk

Niekto sa vás pokúsi kritizovať. Kritika bude asi konštruktívna, ale vám padne veľmi zle. Živnú pôdu na oslabenie tela, i mysle, si hlavne počas tohto novu Mesiaca v znamení Rýb pripravíte vtedy, keď nebudete ochotní upustiť od ľútostivých myšlienok na minulosť a staré časy a budete sa veľmi úzkostlivo obávať zmien. Ustrážte svoje zdravie, lebo možno bude chorý aj niekto z rodiny. Poďakujte vyšším silám za príjemné chvíle doma.

Blíženci

Tento nov Mesiac bude pre vás, Blížencov veľmi inšpirujúci, aj keď sa vám to tak celkom nebude zdať. Budete mať pocit, že sa vám horšie nachádza zhoda. To platí ako pre pracovnú, tak rodinnú sféru. Vynoria sa aj pochybné záležitosti. Nebojte sa prejaviť. Je na čase prestať si v živote vytvárať neustále chaotické podmienky. Súčasné energie prinášajú aj nervozitu a roztržitosť. Komunikácii s ostatnými možno bude chýbať vaša sústredenosť. 

Rak

Novy a splny Mesiaca vždy najvýraznejšie ovplyvňujú vás, citlivých ľudí zo znamenia Raka. Treba to sledovať a pripraviť sa. I teraz sa budete cítiť ako na hojdačke, v práci, i vo vzťahoch. Môže sa síce objaviť možnosť flirtu, ale buďte opatrní. Budú vám vyhovovať činnosti, pri ktorých si môžete určovať svoje vlastné tempo. To dnešné si nastavíte ako dosť pomalé. Pôsobenie Mesiaca môžete ľahko zužitkovať vo svoj prospech a zdravie. Môžete riešiť domov, bývanie a rodinné väzby.

Lev

Všetko, čo dnes potrebujete urobiť, nakúpiť či zariadiť, si radšej zapíšte. Mohli by ste zabudnúť na to najdôležitejšie. Budete riešiť nové vzťahy ako partnerské, tak tie pracovné. Niečo vo vzťahoch začne novo a inak. Prichádza obdobie duchovného dozrievania. Čo keby ste sa konečne naučili umenie kompromisu? Počas tohto novu Mesiaca by sa vám to mohlo hodiť. Započúvajte sa do svojej intuície a sledujte svoje inštinkty. V mnohom vás to práve cez tento spln naučí.

Panna

Všetko, čo dnes potrebujete urobiť, nakúpiť či zariadiť, si radšej zapíšte. Mohli by ste zabudnúť na to najdôležitejšie. Budete riešiť nové vzťahy ako partnerské, tak tie pracovné. Niečo vo vzťahoch začne novo a inak. Prichádza obdobie duchovného dozrievania. Čo keby ste sa konečne naučili umenie kompromisu? Počas tohto novu Mesiaca by sa vám to mohlo hodiť. Započúvajte sa do svojej intuície a sledujte svoje inštinkty. V mnohom vás to práve cez tento nov naučí.

Váhy

Počas tohto novu Mesiaca v znamení Rýb sa vyhýbajte sa škriepkam, lebo by priniesli len mrzutosti. Pohľadajte si novú záľubu, ktorá vás naučí novým zručnostiam. Tiež môžete premýšľať o svojom vzdelaní, to je najlepšia investícia. Plánujte rodinné stretnutie, alebo krátky výlet. Otvára sa vám dlhodobá téma láska, a vzťahy. Ak chcete začať niečo nanovo v láske, a alebo vzťahu, aj pracovnom, opatrne skúste. Teraz ľahšie vycítite príležitosti a vaša intuícia vás nesklame.

Škorpión

Istý človek pre vás predstavuje múzu, ktorá vám ukáže správnu životnú cestu. Odkryje váš skutočný talent a našuchorí pochrámané sebavedomie. Veľakrát budete počas tohto novu Mesiaca v znamení fantazijných Rýb utekať z reality aj do sveta fantázie, často aj prostredníctvom literatúry a umenia. I vďaka tomu v sebe objavíte množstvo originálnych nápadov. Nočné sny vám môžu ukázať cestu po ktorej sa máte vydať. Zapisujte si ich, budú vás inšpirovať.

Strelec

Pokúste sa počas tohto novu Mesiaca v znamení Rýb hrať podľa pravidiel. Bude vás to zvádzať k rôznym nekalostiam. Tak sa radšej držte na tej správnej strane. Ak sa rozhodnete pre razantnejší prístup k niekomu, nezabudnite na toleranciu. Vyplatí sa vám to. Dajte najavo, že všetko má svoje medze, ale opatrne, diplomaticky. Potom pocítite príliv duševnej rovnováhy, ktorý nepoľaví. Máte blízko k filozofii a náboženstvu. Budete sa snažiť druhým otvoriť oči. 

Kozorožec

Čo si denne myslíte, v čo veríte a čo cítite, to sa vtlačí do vášho podvedomia a nepochybne sa prejaví vo vašej osobnosti a vo vašom živote. Pod vplyvom novu rekapitulujte. Pozor si dajte preto na negatívne myšlienky počas tohto novu Mesiaca v znamení Rýb. Najlepšie sa v nedeľu budete cítiť v dôverne známom prostredí, ktoré sa vám podarilo s partnerom, či príbuznými, vytvoriť. Čo chcete zmeniť, zmeňte. Využite svoj veľký vnútorný potenciál. 

Vodnár

Tento nov Mesiaca v znamení Rýb je pre vás ideálny pre zaradenie sa do novej skupiny ľudí. Zamyslite sa sami nad sebou, či niekoho vo svojej blízkosti nevyužívate. Nevyužívať a nezneužívať je vaše karmické zadanie. Súčasnosť vás bude tlačiť do zložitejších situácii. Je to preto, aby ste sa zocelili a dospeli, aby ste sa stali kvalitnými osobnosťami, nezávislými na svojom okolí. Pôjdete tak v súlade so svojou karmou, osudom. Máte zapracovať na telesnom, i duševnom zdraví.

Ryby

Pracujte na svojom šťastí, máte príležitosť, šance, i možnosti. Počas tohto novu Mesiaca v živle Vody, vo vašom znamení Rýb, sa nemusíte sa obávať, že by vás niekto zatienil. Keď vstúpi Mesiac do znamenia Rýb, ovplyvňuje nohy. To, čo urobíte pozitívne počas dvoch až troch dní Rýb pre nohy, bude pôsobiť dvojnásobne blahodarne a liečivo, hlavne masáž reflexných zón na nohách. Platí to však aj opačne - všetko, čo nohy v dňoch Rýb silnejšie zaťaží, bude na ne pôsobiť škodlivejšie ako po iné dni.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 18.02.2021
MesiacPannaod 26.02.2021
MerkúrVodnárod 08.01.2021
VenušaRybyod 25.02.2021
MarsBýkod 06.01.2021
JupiterVodnárod 19.12.2020
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021