Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Astropsychologička Miška

Miška

Osobný kód 154

Nov Mesiaca v znamení Strelca

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v decembri 2017

Nov Mesiaca symbolizuje aj tmu, v hocijakej forme, aby sme sa vyčistili a znovu nás mohlo zapĺňať nové svetlo. Slnko i Mesiac je teraz v znamení Strelca, tak sa snažte, v prenesenom zmysle slova, uloviť niečo prospešné. Prinesie vám to šťastie.

Nov Mesiaca v znamení Strelca
Foto: shutterstock.com

Fázy Mesiaca v októbriSplny a novy Mesiaca 2021

Nov06.10.2021 13:08VáhyNov Mesiaca október 2021
Prvá štvrť13.10.2021 05:28Kozorožec-
Spln20.10.2021 16:59BaranSpln Mesiaca október 2021
Posledná štvrť28.10.2021 22:08Lev-

Nov Mesiaca nastane: 18.12.2017 07:33

Je potrebné byť v tieto dni v rovnováhe, uľaviť myšlienkam a starostiam. Nezaťažujte si ešte viac psychiku zbytočnými starosťami a emocionálnymi výkyvmi predvianočných a koncoročných nálad. Určite nebudete myslieť len na seba, to sa v tomto čase ani nedá. Rešpektujte však aj právo na súkromie ostatných členov rodiny.

Aktivita

Pohrávate si teraz s plánmi na veľa nových aktivít. Svoje miesto pritom, samozrejme, majú aj nové myšlienky a plány. Osloboďte sa od obmedzujúcich predstáv o svojich limitoch a pustite sa do vecí, o ktorých ste zatiaľ len uvažovali. Pôjde to!

Mesiac december vždy núti aj rekapitulovať a plánovať. Aj tak sa vám nepodarí utiecť pred energiou planéty Mars, ktorá vám nedovolí v pokoji rozjímať. Núti vás zháňať peniaze, vybavovať a komunikovať.

Medzi ľuďmi prejavte viac priateľských gest a láskavosti, čím dokážete ľahšie nadviazať nové kontakty, ale aj udržať staré. Chuť baviť sa a vychutnávať si prítomnosť, praje všetkým spoločenským akciám. Potešte svoje zmysly umením, či dobrým jedlom alebo gestom. Vyhnite sa dohadom, nič nesľubujte, a bez dôkladného prečítania, nepodpisujte.

Vzťahy

Kto neverí v úspech, nemôže byť úspešný. Dajte sa do práce a výsledok vášho snaženia bude omnoho lepší, ako ste očakávali. Prekvapí vás, čo pri tom získate vy. S ochotou sa ľahšie kráča životom, preto si vážte, čo máte, aby ste o to neprišli. Nedajte sa nikým a ničím vyprovokovať. Snažte sa o múdre urovnanie sporov. Situácia sa viac upokojí od popoludnia, keď Luna prejde do živlu Zeme, do znamenia Kozorožca. Prestaňte všetko s napätím riešiť a začnite sa mať radi.

Zdravie

Venujte sa všetkému, čo vám prináša radosť a väčší osobný šarm. Psychická odolnosť bude teraz najdôležitejšia. Oslabené budú aj obličky, tak si dajte pozor, aby ste neprechladli od nôh.

Keď budete s niekým rozprávať, pozerajte sa mu priamo do očí, neodvracajte ich. Inak vyšlete signál, že ste menejcenní a neistí. Nebuďte cynickí, ľudia sú teraz oveľa citlivejší. Dostatočne sa vyspite, ak sa vám len trochu dá. Aj vírusy a baktérie, či nepriazeň počasia, vaše telo potom zvládne ľahšie. Ukážte teraz svoje pozitíva a urobte niečo dobrovoľné a prospešné.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Príliš nepremýšľajte, proste konajte. Samozrejmé voľby pracovať, dotiahnuť úspech a mať stabilný postoj k problémom, vás dovedú presne tam, kde chcete. Mladším z vás by bolo lepšie v inom prostredí, kde by viac vynikol váš talent. Nová, zaujímavá príležitosť vás trochu posunie.

Býk

Vaša intuícia a vnútorný hlas vás vedie spoľahlivejšie, ako si myslíte. Aj keď sa pristihnete pri robení najnelogickejších vecí, čas ukáže, že ste jednali správne. Zbavte sa toho, čo nepotrebujete. Máte možnosť lepšej cesty na pritiahnutie toho, čo skutočne potrebujete a chcete. 

Blíženci

Vbehnete do spomienok, alebo návykov niekoho iného. Aj vaša bývalá udalosť čaká na preverenie. Nevedeli ste rázne zaujať jednoznačné stanovisko. Neváhajte, premýšľate. Neistota je to, čo sa ľuďom, čo stoja vo vedúcej pozícii, neodpúšťa. Naučte partnera viac si ceniť spoločnú pohodu.

Rak

Nie ste vždy praktickí, a ani nie ste vždy idealisti. Máte sklony prechádzať z extrému do extrému. Potlačte váš všeobecný sklon k riskovaniu, k vyhľadávaniu nebezpečných dobrodružstiev. Rozhodne sa nedajte zablokovať. Vy by ste to zas vzali osobne, ako osobný neúspech a prehru. 

Lev

Zasmejte sa trochu, aj keď obdobie zvádza ku kritike a nostalgii. Profitujte z adventných dobrých podmienok. Flexibilita vám pomáha nájsť perspektívu. Už dávnejšie sa chystá na vás zaútočiť konkurencia, ak podnikáte, či zastávate vyšší post. Dbajte na to, aby ste mali krytý chrbát. 

Panna

Ak by nevyšlo všetko podľa vašich predstáv, prijmite výsledok s nadhľadom. Aj niekto, kto vás nemal rád, súperil s vami, alebo vás odmietol, môže sa stať novým pomocníkom. Ak s vašou milovanou osobou nevychádzate tak dobre, ako by ste si priali, naskytne sa milá a uzdravujúca chvíľa.

Váhy

Vplyv Vesmíru vám prospieva. Dokážete lepšie ovládať svoj život, a aj ľudí v ňom. Milujte preto, kto čo je, akú má povahu, a nie preto, čo má. Aby ste dostali veľa lásky, musíte dať aj vy trochu viac nehy a odpustenia. Ste pripravení prosperovať spolu v nových rozmeroch? Viete objektívne zhodnotiť situáciu?

Škorpión

Vďaka pomoci niekomu dostať sa z tiesne, budete sa cítiť veľkodušne. Budete bojovať za priateľa, hoci vás to ohrozí. Zbytočné využívanie by ste nemali pripustiť. Niekedy akoby ste vylievali vodu do mora. Stanovte sebe, i druhým krajné hranice, kam sa dá zájsť. Dôveruj, ale preveruj!

Strelec

Mali by ste si čím skôr uznať svoju vinu, a nedať priestor partnerovi, aby zaútočil. Nemyslite, že všetko je pre vás jednotvárne. Aby ste ochránili vašu rutinu pred tým, aby sa vám stala obmedzením, porozmýšľajte o novom prekvapení. Kreativity a možnosti zmeny vášho názoru a postoja máte dosť.

Kozorožec

Nezanedbajte nič, ani maličkosti. Ak budete opatrní, vyhnete sa ťažším stratám. Nemusíte vedieť prečo niekoho nemáte radi, aby ste si uvedomili efekt, a aký dopad to na vás dlhodobo má. Pokoj a bezpečie nájdete doma, pri vašich blízkych. S nimi môžete rátať, aj v tom najhoršom. 

Vodnár

Je čas zamerať sa aj na financie. Sú v dobrom stave? Zlom? Solídnom? V poznaní je sila a následná možnosť riešenia. Do vášho života prichádzajú nové autority. Sú to ľudia, ktorí vám pomôžu v praktických veciach. Porozprávajte sa s ľuďmi, ku ktorým cítite sympatie a dôverujete im.

Ryby

Stanovte si nepriechodnú hranicu medzi tými, čo vám mienia ubližovať, alebo využívať. Zvyknite si zapísať si svoje sny. Vysvetlia, čo vám v bdelom živote uniká. Planéty zvýraznia silu, ktorá je vo vašom húževnatom srdci. Mesačné energie, zvlášť spln a nov pôsobia na vás vždy veľmi silne.

Téma dňa Očistenie priestoru od negatívnej energie pomocou kyvadla

Odstráňte škodlivé energie, ktoré negatívne pôsobia na váš osobný a pracovný život.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoŠkorpiónod 23.10.2021
MesiacRakod 25.10.2021
MerkúrVáhyod 30.08.2021
VenušaStrelecod 07.10.2021
MarsVáhyod 15.09.2021
JupiterVodnárod 28.07.2021
SaturnVodnárod 17.12.2020
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 27.11.2008

Začiatok ročných období 2021

JarJarná rovnodennosť20.03.2021
LetoLetný slnovrat21.06.2021
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2021
ZimaZimný slnovrat21.12.2021