Odporúčame

Zoruna

Zoruna

Vesmír ma inšpiruje k duchovnu a k pomoci ľuďom. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Jasnovidka Renáta

Renáta

Osobný kód 152

Nov Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v októbri 2023

V sobotu krátko pred 20. hodinou nastáva nov Mesiaca vo Váhach. Tie sú znamením partnerstva a diplomacie. Zmysel pre krásu, rovnováhu a harmóniu, môžeme dosadiť i my do svojho života, hoci nie sme práve týmto znamením.

Nov Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť01.05.2024 13:30Vodnár-
Nov08.05.2024 05:25BýkNov Mesiaca máj 2024
Prvá štvrť15.05.2024 13:50Lev-
Spln23.05.2024 15:55StrelecRozbor pripravujeme
Posledná štvrť30.05.2024 19:15Ryby-

Nov Mesiaca nastane: 14.10.2023 19:58

Protiľahlé znamenie Barana je o Ja. Váhy sú skôr o Ty. Preto sa treba občas zamyslieť, či aj v našom živote je v tomto rovnováha. Kto žije vo vzťahu, mal by sa zaoberať oboma zložkami, lebo niekedy sa človek natoľko zaoberá svojím partnerom, až stratí samého seba. Dáva mu priveľa zo svojej energie, až si ho ten prestane vážiť.

Je čas sa zastaviť a urobiť si retrospektívu minulosti. Kto nemá čas, tak zhodnotí svoju činnosť aspoň za posledný mesiac. Ostatní sa môžu spätne obzrieť aj rok dozadu. K rozpamätaniu sa vám pomôže aj obyčajný kalendár, kde ste si zapisovali schôdzky, rôzne termíny i sviatky. Odpovedzte si na otázky, čo sa vám podarilo a kde ste mali medzery. Budete tak do budúcna menej nerozhodní a neistí.

Spomínané vlastnosti sú tieňom Váh, ktoré teraz nemusia pociťovať len ony, ale aj ostatné znamenia. Kladnými vlastnosťami Váh je schopnosť harmonicky vplývať na ľudí, inšpirovať ich k lepšiemu preciťovaniu umenia a vedieť sa ladne pohybovať v spoločnosti.

Váhy sú párovým znamením, preto sa pozornosť ľudí tentoraz viacej ako inokedy zameria na vzťahy a ich problémy. Obklopte sa peknými vecami, ktoré vo vás vyvolávajú pocit pohody a najmä harmónie, čo je pre toto obdobie veľmi dôležité.

Pozor však na výbušnosť, ktorá väčšinou príde vtedy, ak s vami nebude spoločník zdieľať váš názor. Kto má informácie dopredu, zariadi sa podľa nich a prežije harmonické obdobie novu vo Váhach, hoci mu aj nasledujúce riadky budú oznamovať niečo iné. Jedná sa hlavne o Kozorožcov, Baranov a Rakov, ktorí tvoria s Váhami kríž vo zverokruhu.

Pite dostatok prečisťujúcich čajov, napríklad zo žihľavy, zlatobyle a materinej dúšky. Teplo sa obliekajte, aby ste neprechladili. Vhodné je viacvrstvové oblečenie, aby ste si počas obeda, kedy je ešte teplo, mohli dať dolu jednu vrstvu. Po duchovnej či duševnej stránke si doprajte meditácie, stretnutie s ľuďmi rovnakého naladenia na tento svet, aby ste mohli rozoberať umenie, filozofiu i vzťahy.

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Kritický nov pre Baranov! Treba si to uvedomiť a podľa toho sa aj zariadiť. Po minulých peripetiách v práci a nejakých zdravotných problémoch vás tieto dni Luna skúša zas vo vzťahoch. Na scénu vystúpi otvorený nepriateľ, alebo vám vaše karty začne miešať samotný partner. Pozor na neuvážené jednanie. Nemusí vždy platiť, že klin treba vybiť klinom. Ak na vás niekto nakričí, len si pomyslite, že je ešte na nižšom stupni chápania života, hoci je to aj samotný váš nadriadený. 

Býk

Minulý nov vám dal veľa pozitívneho. Teraz je na čase, aby ste sa venovali zdraviu a bežnej práci. Keď má človek v poriadku fyzické telo a hotovú prácu, priaznivo sa to odrazí aj na psychike. Urobte si čas aj na cvičenie, zapíšte sa na kalanetiku alebo jógu. Svoje citlivé hlasivky si posilníte jednoduchým cvikom, a to vyplazovaním jazyka. Hlasivky sú svalom, ktorý potrebuje pravidelné posilňovanie. Radšej to však robte vtedy, keď ste osamote. 

Blíženci

Prešli ste mesačnou skúškou trpezlivosti, teraz by ste mali nabehnúť do príjemnejšieho obdobia. Nov vo Váhach vám totiž zasahuje do domu potešenia, zábavy, detí a tvorivosti. Žite! Tešte sa z každého ranného prebudenia. Ukážte svetu čo viete, ale veľké ovácie neočakávajte. Radšej sa nechajte prekvapiť, než by ste sa mali sklamať, že vám veľkolepé plány nakoniec nevyšli. 

Rak

V tomto čase môžete byť o niečom skalopevne presvedčení, no neskôr môžete svoj názor zmeniť. Preto netreba nič šiť horúcou ihlou. Nov vás tentoraz skúša u vás doma, čo je pre Rakov dosť ťažký oriešok, lebo doma sú najradšej. Niežeby neradi cestovali, ale doma je doma. Po ceste ich musí čakať teplý rodinný krb. Nenechajte si ho preto vychladnúť neprajníkmi, ktorí vám navyše budú chcieť radiť, alebo doslova vnucovať svoj názor na bývanie. 

Lev

Váš patrón, samotné Slnko, bude pravdepodobne jasne žiariť veľkú časť jesene a dodá nám dobré počasie a optimizmus. Pokiaľ máte ešte dovolenku, prezrite si niektoré pekné miesta v našej krajine. Ostatní sa možno pokúsia o štúdium niečoho zaujímavého. Kto študuje, neskôr zostarne, ako ten, ktorý tak nekoná! Nebojte sa problémov, tie zvládnete ľavou zadnou! Navštívte súrodencov, alebo ich pozvite k vám.

Panna

Nov vám zasahuje do domu majetku, ale aj záležitostí, ktoré si treba vážiť. Zamyslite sa nad vzťahmi, koľko im venujete času. Niektorí z vašich blízkych majú možno nekalú vlastnosť, že sa radi opakujú a zdôrazňujú veci, na ktorým im záleží. Väčšinou to sú jedinci starší od vás. Neodháňajte si ich od seba prílišnou kritikou. Vážte si ich, že sú medzi vami. Pravdepodobne sa vám aj ozve niekto z minulosti. 

Váhy

Nov u vás je pre vás veľmi dôležitý. Tentoraz máte podporu nielen Slnka a Luny, ale i Merkúra! Je to šanca na vyjadrenie svojich pocitov na všetkých úrovniach. Rodina, domov a minulosť sú pre vás dosť dôležité. Nešite však vaše vyjadrenia druhým horúcou ihlou. Pokiaľ je niečo dôležité, napíšte si dopredu malý scenár. Zmena imidžu vám tiež prospeje, lebo Slnko i Luna sú vo vašom prvom dome, ktorý vyjadruje okrem iného i to, ako vás vnímajú iní ľudia. 

Škorpión

Doprajte si dostatok času pre seba a svoje vnímanie sveta. Meditujte, najlepšie na prechádzkach pri vode. Nov Škorpiónov zastihol v dome, ktorý skrýva neznáme veci, ale aj tie známe, ktoré by sme niekedy najradšej nevideli. Netreba sa báť pravdy, otvorte oči a nenechajte sa zastrašiť niekým, od koho by ste to nečakali. Ste silné znamenie, s veľkým talentom vidieť veci pravdivo. 

Strelec

Počúvajte svoje srdce a meditujete. Minulý nov ste pravdepodobne dosť trpeli, alebo zvládali nejednu výzvu života. Dostávate však silu od vesmíru, aby ste ich zvládli. Bude to pravdepodobne pracovná záležitosť, alebo sa začne rysovať splnenie vašich túžob? Háčik je v tom, že si bude treba vybrať. Poraďte sa s priateľmi, ak máte neistotu, ale posledné rozhodnutie nechajte sebe a svojej intuícii. 

Kozorožec

Skúška, ktorá vás teraz čaká nebude taká ťažká, ako na prvý pohľad vyzerá, pokiaľ budete trpezliví. No a vy máte na hlave ešte aj rohy. Veď sú priamo v názve vášho znamenia, preto sa netreba hnevať za tieto riadky. Kvadratický nov vo Váhach vám preveruje hlavne vašu kariérnu oblasť, ale tá bez pokojného rodinného zázemia nemá nádej na postup. Buďte preto milí na svoju rodinu. 

Vodnár

Všeobecne máte toto obdobie novu príjemné. Ak radi študujete, tak ste sa už asi zapísali do kurzu, alebo ste na študijnom pobyte. Pokiaľ nemôžete cestovať, čítajte o vysnívanej krajine, aby ste ju lepšie spoznali. Sny sa často plnia, iste sa vám ju podarí neskôr navštíviť. Ďalší nov bude pre vás kritickejší, preto si dajte ozaj do poriadku svoje nedokončené záležitosti z pred dvoch mesiacov. 

Ryby

Predchádzajúci nov v Panne vás poriadne vytrápil, ale prežili ste ho. Už by ste si mali vydýchnuť. Niektoré veci už nezmeníte, ale veľa vecí môžete budovať na novo. Pokiaľ idete do projektu spoločne s niekým, platí to dvojnásobne. Nepožičiavajte si peniaze za mimoriadne výhodných podmienok, aby ste nakoniec neprerobili. Urobte niečo pre svoje zdravie, napríklad nekonzumujte biely cukor. Obmedzte aj alkohol a fajčenie.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 20.05.2024
MesiacŠkorpiónod 20.05.2024
MerkúrBýkod 15.05.2024
VenušaBýkod 29.04.2024
MarsBaranod 30.04.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024