Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Zoruna

Zoruna

Osobný kód 171

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Veštica Stella

Stella

Osobný kód 160

Nov Mesiaca v znamení Váh

Rozbor vplyvu novu Mesiaca v septembri 2019

V sobotu večer nastáva nov Mesiaca v znamení Váh. Bude sprostredkovateľom najmä vo vzťahoch, ktoré sa ocitli v kríze. Je vhodný čas začať s niečím, čo vás baví, robiť a obklopiť sa ľuďmi, ktorí obdivujú vás i to, čo robíte a ako dobre to robíte.

Nov Mesiaca v znamení Váh
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v marciSplny a novy Mesiaca 2024

Posledná štvrť03.03.2024 16:26Strelec-
Nov10.03.2024 10:02RybyRozbor pripravujeme
Prvá štvrť17.03.2024 05:13Blíženci-
Spln25.03.2024 08:03VáhyRozbor pripravujeme

Nov Mesiaca nastane: 28.09.2019 20:29

Tento nov vo Váhach prináša rovnováhu, harmóniu, pochopenie pre ostatných, vyjednávanie, plánovanie, spoluprácu a hľadanie nových možností.

Súčasná energia

Tento nov Mesiaca by mal pre vás znamenať zlatú strednú cestu. Nedajte sa znervózniť tým, čo sa nedeje, čo nemáte, alebo čo nejde tak, ako by malo. Zamerajte sa na to, čo sa deje, čo máte a čo funguje.

Veľký rozdiel robí pozitívna nálada a rozpoloženie. Ak sa potešíte tomu, koľko vecí funguje, začne ich fungovať ešte viac. Zaujímajte sa o myseľ, dušu, o vnútorné aj vonkajšie objavovanie, o krásu aj funkčnosť. Neprehliadnite nutkavý hlas vo vašej hlave. Najprv sa pozrite na to, čo vám má povedať, aký to má zmysel. Hľadajte harmóniu a nájdete ju. Vzťahy budú vyžadovať pozornosť.

Záporné stránky novu Mesiaca

Planéta Venuša vládne znameniam Býka a Váh. O planéte Venuši sa bežne píše, že je to planéta lásky, krásy a umenia, ale je to príliš zjednodušené. V znamení Býka prevláda pragmatickejšia stránka jej povahy k rodine, deťom a materiálnemu zabezpečeniu. V znamení Váh sa však viac prejavuje jej ženskejší princíp, čiže viac je zvýraznená jej citlivosť, až precitlivenosť.

Dajte si teraz pozor na submisívnosť, chytanie za slovíčka, náladovosť, väčšie citové rozpoloženie, citové vydieranie, či márnivosť.

Venuša bude ďaleko od Slnka, teda mimo jeho pozitívny vplyv. A tak si bude robiť aj hovoriť, čo ju práve napadne. Voľná konjunkcia s pohyblivým Merkúrom to teraz ešte viac zvýrazní.

Práca

Po letnom období, kedy sme boli často skúšaní všemožnými spôsobmi, prichádza fáza, kedy opustíme veľa starých vecí, aby uvoľnili miesto novému.

Skúste začať pracovať na niečom v malom a dopracovať sa postupne k väčším projektom, aby veci neboli príliš preťažujúce. Ak sa objaví konflikt s nejakou ženou, zvlášť kolegyňou, alebo starosti so ženskými energiami doma, je treba sa správať zvlášť diplomaticky.

Zdravie

Ak sa budete cítiť trošku depresívne, snažte sa, aby ste do toho nespadli. Spravte aktívne a pozitívne kroky, napríklad dobré jedlo, cvičenie, kvalitný nočný spánok a uvidíte, či pomôžu.

Venujte svoju energiu na budovanie zdravého tela i duše. Zapojte sa do nových športov, či aktivít. Nepohrdnite ani turistikou alebo prechádzkami v prírode, ktoré vám dodajú pozitívnu energiu a vylepšia skleslú náladu.

Do jedálnička pridajte pravidelnú teplú stravu, teraz môžete aj mastnejšiu. Dbajte najmä na pitný režim, na ktorý často zabúdate. Ten vám prečisťuje obličky, ktoré súvisia so znamením Váh.

Ak sa chcete v niečom presadiť, nebuďte bezohľadní, pretože energia Váh je neutrálne vyvážená, ale nevydáva zreteľné znamenia. Skúste teraz poznávať sami seba a pomôžte si otázkou „Dávam toľko, koľko beriem? Doprajem svojmu organizmu všetko, čo potrebuje, dostatok svetla, tekutín, stravu s primeraným obsahom bielkovín, soli a tukov?“

Znamenie Váh ovplyvňuje oblasť bedier, obličky, močový mechúr, žľazy s vnútorným vylučovaním.

Mágia

Nov Mesiaca sa hodí na mágiu, v rámci ktorej sa posielajú veci späť na toho, kto ich vyslal. To je aj najlepší spôsob pomsty. Nikdy si však nemôžete byť istí, že odosielateľ bol naozaj ten, na koho by ste to predpokladali.

Pomsta i amatérka mágia je krutá dvojsečná zbraň.

Nov MesiacaTÉMA DŇA:

Nov Mesiaca a jeho vplyv na váš citový a osobný život

Siahnite aj vy po zázračnej prírodnej sile nebeskej Luny a splňte si svoje sny. Čítať ďalej

Aký vplyv má na vás tento nov Mesiaca?

Baran

Jednoduché riešenia sú najlepšie. Nič zložité nevymýšľajte, ale urobte ústretový krok. V prípade niektorých ľudí ste sa prerátali. Zachovajú sa nečakane. Na dôležité veci by ste mali byť viacerí. Pokúste sa dať dohromady schopných ľudí. Máte čo doháňať, tak sa do toho pustite. Pýtajte sa na každú maličkosť. Môže byť dôležitá. V tomto čase tohto citlivého novu Mesiaca by ste mali viac dávať, ako brať. Budete mať z toho vy, i druhí, dobrý pocit.

Býk

Koniec je často len začiatkom niečoho iného, čo nov Mesiaca aj býva. Malo by vás to zaujímať. Počúvajte každého, kto sa na vás obracia v dobrom, alebo s prosbou. Povedať nie sa dá aj jemným spôsobom. Správajte k ostatným tak, ako sa oni správajú k vám, alebo aj trochu milšie, zvlášť k deťom. Berte to ako výchovu. Deti a partnera nikdy celkom nepochopíte. Majú v hlave aj svoj vlastný svet. 

Blíženci

Niektoré veci budete musieť začať robiť odznova. Mali ste si predtým dávať lepší pozor. Nevysvetľujte svoje pozitívne kroky dopredu, len ich urobte. Mohli by ste sa zapliesť do zbytočných debát, ktoré nikam nevedú. Ani od energií tohto novu nečakajte presný návod, skôr niečo pre inšpiráciu. Veľa vám napovie zosilnená intuícia. Keď to nešlo po starom, mohlo by to ísť po novom.

Rak

Prežite deň bez veľkých plánov. Potrebujete vypnúť, nie stále riešiť nejaké problémy. Nasilu nikomu nič nedokazujte, hlavne nie sebe. Bolo by to zbytočné. Získate opäť to, čo ste pred časom stratili. Tentoraz si to pozornejšie strážte. V rozlete vás bude brzdiť nepríjemná spomienka. Snažte sa ju čo najskôr zaplašiť. Radšej si spomeňte na staré dobré časy. Budú pre vás užitočným majákom.

Lev

Dajte z hlavy preč všetky negatívne myšlienky. Počas tohto novu Mesiaca si stanovte nové, ale len krátkodobé ciele. Pri výchove detí musí byť väčšia aktivita aj na vašej strane, partner to ocení. Nemá vždy dosť síl, aby ťahal aj za vás. Viete dobre, čo treba urobiť, ale nebudete mať na to veľkú chuť. Mali by ste sa premôcť. Máte perspektívu aj v tom, čo donedávna bolo mimo vášho záujmu.

Panna

Potrebujete prežiť tento nov Mesiaca bez stresu, tak si ho nevyrábajte. Ak bude treba, zmeňte prístup. Niekedy energia novu Mesiaca k tomu ľudí nasmeruje. Tentoraz to môže byť niečo súvisiace s rodinou, alebo so vzťahom. Buďte tolerantnejší na deti. Veľa dôležitých domácich starostí aj tak zostane na vašich pleciach. Ostatní budú radi, keď veci vyriešite za nich. Spoľahnite sa hlavne na inštinkt a cit. 

Váhy

Tento nov vám bude vysielať dobré energie. Ak máte v sebe dosť energie, venujte sa svojím deťom a partnerovi. Ak nie, snažte si dobiť baterky tam, kde sa to bude páčiť aj im. Tento nov Mesiaca praje zregenerovaniu sa. Svet už je čím ďalej náročnejší ako bol voľakedy. Mali by ste to rešpektovať, a trochu optimistickejšie sa prispôsobovať, zvlášť tí starší. Ukážte ostatným, že sa od vás majú čo naučiť. 

Škorpión

Budete sršať nápadmi a chuťou do niečoho sa pustiť. Budete mať dosť povinností. Niektoré by ste mali dať nabok, aby ste si viac užili blízkych. Toto obdobie novu Mesiaca vám zosilní pocity, intuíciu a nápaditosť. Mnohí zatúžia po romantickej láske, alebo túžbe skúsiť nejaké kúzlo lásky. Tie nemusia neskúseným dopadnúť najlepšie. Kto vás nechce, tak vás nie je hoden, lebo najsilnejšie kúzla robí láska sama.

Strelec

Budete mať premenlivú náladu, neprenášajte ju ďalej. Potrebujete mať pokoj. Mali by ste vedieť, čo chcete. Ak tápete, tak sa to pokúste zistiť prečo. Niektorí ľudia môžu reagovať inak, než si želáte. Môžete sa dozvedieť zaujímavé veci. Spomeňte si, čo už na partnera, či potomkov, fungovalo. Môžete to opäť použiť. Nie je dôležité, čo robia ostatní, ale čo robíte vy. Venujte sa tomu, čo máte spraviť. 

Kozorožec

Môže vás, zvlášť mužov, postihnúť menšia kríza, ale to je počas novu Mesiaca pochopiteľné. Neberte to príliš vážne. Potrebujete inšpiráciu, teraz sa jej dočkáte. Nenechajte utiecť žiadnu príležitosť, ani tú najmenšiu. Bude zaujímavé aj to, čo práve vás nemusí zaujímať. V tomto čase, pod vplyvom novu Mesiaca bude rozumné nepodliehať prehnaným citom a pocitom. Mohli by ste urobiť nerozumné a nepraktické riešenia a veci. 

Vodnár

Energia vám bude nápomocná, by ste mali klásť dôraz na pohodu. Dostanete varovný signál, nemali by ste ho ignorovať. Vyvarujte sa opakovaniu minulých chýb. Nemusíte sa nikam hnať, nechajte si priestor na zmeny. Hoci človek túži, a pracuje na svojej vnútornej vyrovnanosti, predsa len môže zažiť, zvlášť v tomto období novu Mesiaca aj negatíva. Mnohí si však polepšíte, ani nebudete vedieť ako. 

Ryby

Toto obdobie novu Mesiaca je pre vás dôležité. Ukážte, na čo máte. Každá vaša iniciatíva bude vrelo vítaná. Nebude dôležité to, čo musíte, ale to, čo môžete. Otvára sa vám zaujímavá perspektíva. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali. Uzavrite len to, čo je už určite stratené. O zvyšok bojujte. Motivácie nie je nikdy dosť, platí to aj pre lásku. Potrebujete mať nejaký cieľ. Budete mať dobré nápady.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoRybyod 19.02.2024
MesiacŠkorpiónod 29.02.2024
MerkúrRybyod 23.02.2024
VenušaVodnárod 16.02.2024
MarsVodnárod 13.02.2024
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 21.01.2024

Začiatok ročných období 2024

JarJarná rovnodennosť20.03.2024
LetoLetný slnovrat20.06.2024
JeseňJesenná rovnodennosť22.09.2024
ZimaZimný slnovrat21.12.2024