Odporúčame

Mária

Mária

Nebojte sa kvantovej fyziky - môžete byť hocikým, kým ste už boli, alebo kým ešte len chcete byť. Viac »

Ďalšie veštice online
Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Karla

Karla

Osobný kód 180

Veštica Rebeka

Rebeka

Osobný kód 174

Mirek

Osobný kód 181

Spln Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v októbri 2022

V nedeľu večer, krátko pred 23. hodinou, nastáva spln Mesiaca. Slnko vo Váhach vtedy stojí presne oproti akčnej Lune v Baranovi. Keďže je Baran prvým znamením vo zverokruhu, bude tento spln dôležitý pre všetkých, lebo svojím spôsobom je to splnový Nový rok.

Spln Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v septembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť07.09.2023 00:24Blíženci-
Nov15.09.2023 03:42PannaNov Mesiaca september 2023
Prvá štvrť22.09.2023 21:34Kozorožec-
Spln29.09.2023 12:00BaranRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 09.10.2022 22:57

Opozične postavené znamenia majú svoju karmickú úlohu sa čo najviac spoznať. Baran predstavuje naše Ja a Váhy princíp Ty. Venujte sa svojmu zovňajšku, osobnosti, ale aj vzťahom. Dajte si otázku, ako sa cítite sami so sebou, ale aj či ste obľúbení medzi ľuďmi. Vyhovuje vám samota? Ste si tým úplne istí, alebo si to len nahovárate? Človek je spoločenský tvor a potrebuje okolo seba ľudí, ktorí ho majú radi.

Pracujte však na sebe tak, aby ste boli samostatní a vo svojom partnerovi videli časť seba samého. Berte do úvahy fakt, že spolužitím sa navzájom každý deň ovplyvňujete. Oplatí sa teda vedome zlepšovať samého seba. Jedinec, ktorý je v harmónii, si pritiahne k sebe partnera, ktorý z neho nebude vyciciavať energiu, ale bude jeho doplnkom. Treba si navzájom dopriať i dostatok slobody. Závislosť totiž nie je dobrá v žiadnom vzťahu.

Tí, ktorí sú spokojní v partnerstve, budú pomáhať druhým, aby si verili. Nespokojní by mali byť k sebe viac tolerantnejší. Každý človek totiž má svoje ego, ktoré sa chce aspoň občas prejaviť. 

Výhodou tohto splnu je, že síce vyvoláva napätie a agresivitu, ale tá ako rýchlo príde, tak aj skoro opadne. Mnohí jedinci sa budú bezohľadne vrhať k cieľu, nehľadiac pritom na následky svojich činov, na čo môžu poriadne doplatiť.

Baran potrebuje zo seba vybiť energiu športom. Netreba zabúdať aj na sexuálnu energiu, ktorá sa vybíja orgazmom. Tí jedinci, ktorí nevenujú pozornosť tejto, tiež ľudskej potrebe, trpia bolesťami hlavy.

Minulý spln, ktorý bol vo vodných Rybách s opozíciou v zemskej Panne, nás naučil, že máme žiť zdravšie na tele i duši. Pokračujte v týchto intenciách. Urobte si jeden deň v týždni odľahčený, kedy budete jesť striedmo. Menej mastného jedla, chleba, zemiakov a viac zeleniny.

V tomto období človeku prospievajú teplé nápoje, hlavne čaje. Pite čaj z veroniky lekárskej, prasličky lekárskej, zlatobyle obyčajnej, ale aj iné. Vyberajte ich podľa svojej chuti a pite nesladené.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Začínate písať novú stránku kapitoly vášho života. Nastal dôležitejší spln pre vás, lebo je vo vašom znamení. Zamerajte sa v prvom rade na seba samého. Beztak iného človeka zmeniť nemôžete, len seba. Povedzte si, že už odzvonilo minulosti, kedy ste sa trápili nad tým, čo bolo. Aby to bolo možné, treba si odkryť svoje temnejšie stránky osobnosti. Inak sa vám budú niektoré nepríjemné veci v živote znova vracať. 

Býk

Slnko vo Váhach a oproti stojaca Luna v Baranovi vás chcú preveriť, ako si sami sebe veríte. Môžu sa vám ukázať vaše utajované vlastnosti, o ktorých by ste najradšej ani nepremýšľali. Pokiaľ sa dobre poznáme, vieme odstrániť i to, čo nás kazí a je našou brzdou. Za niektoré veci sa možno aj hanbíte. Nemusíte to vešať nikomu na nos, len sami pracujte na ich odpustení. Pomôže napísanie temných vecí na papier a následné spálenie. Hrubá čiara a koniec temnoty! 

Blíženci

Spln v Baranovi vám zasahuje do domu priateľov. Vyriešte si rozpory s vašimi priateľmi, aby si nemysleli, že ich neberiete vážne. Slnko máte v dome zábavy, môžete spojiť príjemné s užitočným. Pri pohári vína, alebo čaju sa ľahko vybavujú spory. Dôležité veci, zdravie, práca či vzťahy, si vyžadujú svoj priestor. Ak im nevenujeme dostatočnú pozornosť, vtedy nám nevyjdú podľa našich predstáv i túžob. Opatrní buďte aj na svoje respiračné orgány, ktoré máte citlivé. Viackrát denne sa zhlboka nadýchnite. 

Rak

Je na čase dať minulosti zbohom. V detstve, ale i mladších časoch ste sa stretli s nesprávnymi vzorcami konania i autoritatívnymi vzormi, čo mohlo narušiť vaše zdravé sebavedomie.  Možno sa vám zdá, že nie ste tí lepší, len priemerní, alebo ešte horší. To bude aj skrytou brzdou v kariérnom postupe. Každý človek má svoje prednosti, skúste ich vyniesť na svetlo. Verte si, že viete byť úspešní a zaslúžite si prácu, v ktorej budete spokojní. 

Lev

Spln je pre vás všeobecne veľmi pozitívny. Trochu vám však môže priniesť do života chaos, hlavne ak nemáte v sebe usporiadaný názor na svet. Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Bude to cudzí jazyk, ktorý najviac potrebujete. Väčšinou je to angličtina, ale nie je to zásada. Bez toho, aby sme sa v ňom zdokonaľovali, sa v dnešnej dobe človek nezaobíde.

Panna

Čo dávate do svojho života a čo následne prijímate? Treba mať v tom rovnováhu. Hovorí sa, že Panna kvôli jednému stromu nezbadá krásu celého lesa. Je to myslené obrazne. Detaily, do ktorých sa vy radi zamotávate, vás vlastne obmedzujú v raste duchovnom i kariérnom. Skoncujte s kritikou, ktorá je len výsledkom vašich nespracovaných tém z minulosti. Pokiaľ idete do niečoho investovať, poučte sa z minulosti. Hlavne, ak to bude spoločný projekt s niekým z vašich blízkych. Odložte minulosť a žite v prítomnosti! 

Váhy

Spln v Baranovi vplýva všeobecne na vaše vzťahy. Väčšinou vtedy Váhy riešia nejaký partnerský problém. Ste na výslní, lebo je Slnko u vás, ale Mesiac je voči vám v opozícii. Súhru asi bude dosť náročné dosiahnuť, ale vy to zvládnete. Pracujte sa tom, aby ste boli viac samostatnejšie milé Váhy. Dajte si do poriadku vzťahy s bývalými. Odpustite im a už sa nevracajte ani v myšlienkach späť. Ste hodné lásky a milovania!

Škorpión

Každoročne takto v čase splnu v Baranovi ste v očakávaní návratu Slnka do vášho znamenia. Je čas, otočiť sa a obzrieť do minulosti, čo vám dal uplynulý rok. V nedávnej minulosti sa vám vyjasnili určité veci. Možno boli bolestivé aj nepríjemné, preto už tieto chyby neopakujte. Spln v Baranovi preveruje vaše zdravie. Pokiaľ si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ovládajte sa aspoň počas splnu a novu. Verte si a budete zdravší!

Strelec

Tento spln zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti, doprajte si všetkého, po čom túžite, ale s mierou. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať. Pomôžu vám určité špeciálne cviky, pri ktorých si precvičíme ľavú i pravú mozgovú hemisféru. Napríklad hýbete ľavou rukou a zároveň pravou nohou, potom končatiny vystriedate. Skúste nepotlačovať svoje sebavyjadrenie. Niekto maľuje, iný športuje, spieva, alebo tancuje. 

Kozorožec

Doprajte si chvíľky osamote, lebo máte kritické dni splnu v Baranovi. Vtedy sa môže nečakane objaviť väčšia subjektivita, až egoizmus. Máme to občas každý. Držte sa vedome svojej vecnosti a pragmatizmu. Urobte si malú rekapituláciu toho, čo ste dosiahli od vašich narodenín. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte a zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Rozpor medzi súkromím a kariérou sa urovná. 

Vodnár

Spln v Baranovi je pre vás celkom pozitívny, len si treba dať pozor, aby ste od teraz až do novu nerozprávali až príliš o veciach, ktoré by mali ostať len v úzkom kruhu poslucháčov. Uvoľniť sa komunikáciou je príjemné, ale treba vedieť komu zveríme svoje tajomstvá, alebo úprimné emócie. Nie každý ich vie prijať a vy si tak narobíte nepriateľov. Odpustite si svoje prehrešky, neopakujte ich a s láskou riešte bežné problémy dní.

Ryby

Spln v Baranovi preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám, lebo je vo vašom dome majetku, ale aj hodnôt. Určte si priority života. Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty, ako sú zdravie, rodina a láska. Investujte peniaze do zdravia, napríklad tým, že si kúpite permanentku k masérovi. Vaše telo, hlavne nohy, potrebujú pravidelnú masáž.

Téma dňa Perspektíva a budúcnosť vášho vzťahu

Zistite, či je váš partnerský vzťah ten pravý, alebo je už dopredu odsúdený k rozpadu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoPannaod 23.08.2023
MesiacStrelecod 20.09.2023
MerkúrPannaod 28.07.2023
VenušaLevod 05.06.2023
MarsVáhyod 27.08.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023