Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Mária

Mária

Osobný kód 151

Veštica Janita

Janita

Osobný kód 162

Veštica Zdena

Zdena

Osobný kód 165

Veštica Sara

Sara

Osobný kód 176

Spln Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v septembri 2018

V utorok ráno, krátko pred piatou hodinou, nastáva spln Mesiaca. Slnko vo Váhach vtedy stojí presne oproti akčnej Lune v Baranovi. Keďže je Baran prvým znamením vo zverokruhu, bude tento spln dôležitý pre všetkých, lebo svojim spôsobom je to splnový nový rok.

Spln Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v májiSplny a novy Mesiaca 2023

Spln05.05.2023 18:37ŠkorpiónSpln Mesiaca máj 2023
Posledná štvrť12.05.2023 15:31Vodnár-
Nov19.05.2023 16:56BýkNov Mesiaca máj 2023
Prvá štvrť27.05.2023 16:25Panna-

Spln Mesiaca nastane: 25.09.2018 04:55

Teraz je vhodné obdobie venovať sa svojmu zovňajšku, osobnosti, ale aj vzťahom. Dajte si otázku, ako sa cítite sami so sebou, ale aj či ste obľúbení medzi ľuďmi. Vyhovuje vám samota? Ste si tým úplne istí, alebo si to len nahovárate? Človek je spoločenský tvor a potrebuje okolo seba ľudí, ktorí ho majú radi.

Pracujte však na sebe tak, aby ste boli samostatní. Pritiahnete si partnera, ktorý z vás nebude vyciciavať energiu, ale bude vašim doplnkom. Doprajte si však navzájom určitú slobodu. Závislosť totiž nie je dobrá v žiadnom vzťahu. Tí, ktorí sú spokojní vo vzťahu, budú pomáhať druhým, aby si verili. 

Výhodou tohto splnu je, že síce vyvoláva napätie a agresivitu, ale tá ako rýchlo prišla, tak aj rýchlo opadne. Mnohí jedinci sa budú bezohľadne vrhať k cieľu, nehľadiac pritom na následky svojich činov, na čo môžu poriadne doplatiť.

Minulý spln nás naučil, že máme žiť zdravšie na tele i duši. Pokračujte v týchto intenciách. Urobte si jeden deň v týždni odľahčený, kedy budete jesť striedmo. Menej chleba, zemiakov a viac zeleniny. V tomto období už človeku prospievajú teplé nápoje, hlavne čaje. Pite ich podľa svojej chuti, najlepšie nesladené. 

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Prežívate najdôležitejší spln, lebo je vo vašom znamení. Odzvonilo minulosti, kedy ste sa trápili nad tým, čo bolo. Vykročte v ústrety novým úspešným dňom! Jednajte však s rozmyslom. Obzvlášť Barani a Váhy by sa mali učiť byť samostatní, nežiť na úkor niekoho iného. Na druhej strane sa nenechajte využívať inými.

Býk

Môžete sa cítiť sami, hoci je okolo vás mnoho ľudí. Je to len dočasné, planéty vás chcú preveriť, či viete byť samostatní milí Býci. Majte sa radi, preto v tomto období ozaj dodržujte odľahčenú diétu. Skúšaní ste aj vzťahmi, čo sa v týchto dňoch môže vyhrotiť. Buďte preto statoční a nehádajte sa so svojimi blízkymi.

Blíženci

Spln v Baranovi je pre vás priaznivý, ale dajte si pozor, aby ste niektoré veci nebrali na ľahkú váhu. Slnko máte totiž v dome zábavy. Dôležité veci, zdravie, práca či vzťahy, si vyžadujú pozornosť. Ak im nevenujeme dostatočnú pozornosť, nám nakoniec nevyjdú podľa našich predstáv. 

Rak

Skoncujte s minulými nesprávnymi vzorcami konania a možno i autoritatívnymi vzormi, čo mohlo pokriviť vašu osobnosť. Skúste sa trochu krotiť. Chcete možno naraz dosiahnuť veľa aj doma aj v práci. Postupujte podľa dôležitosti. Ak uprednostňujte teraz viacej kariéru, nezabudnite sa venovať aj vašim milovaným. 

Lev

Potrebujete viac postrčiť? Začnite samostatnejšie konať a pracovať! Vaša pozornosť by mala ísť smerom k filozofii a štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Prakticky to asi bude ozaj ten cudzí jazyk, ktorý si na vás počkal, hoci ste to vždy odkladali. Bez toho, aby sme sa v ňom zdokonaľovali, sa v dnešnej dobe človek nezaobíde.

Panna

Ozaj ste skoncovali s kritikou, ktorá možno bola len výsledkom vašich nespracovaných tém z minulosti? Viete, že to, čo nám vadí na druhých, to si máme v prvom rade spracovať niekde v hĺbke duše my sami? Pokiaľ idete do niečoho investovať, poučte sa z minulosti. Hlavne, ak to bude spoločný projekt s niekým z vašich blízkych.

Váhy

Heslom tohto obdobia je: Najprv myslite a potom jednajte! Vážny a dramatický spln prežite, teda ak sa to dá, v pokojnom ovzduší. Venujte sa partnerovi s vedomím, že Luna je voči vám v opozícii. Súhru asi bude dosť náročné dosiahnuť, ale vy to zvládnete. Pracujte sa tom, aby ste boli viac samostatnejšie. 

Škorpión

V nedávnej minulosti sa vám vyjasnili určité veci. Možno boli bolestivé či nepríjemné, preto už tieto chyby neopakujte. Každoročne vám spln v Baranovi preveruje vaše zdravie. Pokiaľ si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ovládajte svoje chuťové poháriky aspoň počas splnu a novu. Človek si môže dobre pochutnať aj na ovocí a zelenine.

Strelec

Keďže tento spln zasahuje do vášho domu detí, kreativity a radosti, doprajte si všetkého, po čom túžite, ale s mierou. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať. Pomôžu vám kineziologické cviky, pri ktorých si precvičíme ľavú i pravú mozgovú hemisféru. Napríklad hýbete ľavou rukou a zároveň pravou nohou, potom končatiny vystriedate. 

Kozorožec

Nevyhýbajte sa práci, aby ste mali na konci roka dobré zúčtovanie! Urobte si malú rekapituláciu toho, čo ste dosiahli od vašich narodenín. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte a zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Stihnete opraviť to, čo ste robili nesprávne. 

Vodnár

Zamyslite sa nad svojimi schopnosťami, ktoré sú niekedy až výnimočné. Liekom na veci, ktoré vás trápia počas splnu, bude pre vás pokojná meditácia. Ak máte aspoň trochu času, doprajte si ju. Stačí pätnásť minút. Pochopíte tak hlbší význam reality života tu a teraz. Možno vás bude žiadať o pomoc niekto zo súrodencov. Neodmietajte ju. 

Ryby

Poučte sa z minulosti a začnite konať samostatnejšie. Nebojte sa žiadnej práce, zvládnete ju! Spln v Baranovi preveruje váš vzťah k peniazom a hodnotám. Čo je v tomto čase vašou prioritou? Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty: zdravie, rodinu a partnerský život.

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoBlíženciod 21.05.2023
MesiacPannaod 27.05.2023
MerkúrBýkod 03.04.2023
VenušaRakod 07.05.2023
MarsLevod 20.05.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoVodnárod 23.03.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023