Odporúčame

Zuzana

Zuzana

Prostredníctvom tarotu a numerológie odhalím veci, ktoré sú pre vás skryté. Viac »

Ďalšie veštice online
Veštica Wendy

Wendy

Osobný kód 173

Jasnovidka Diana

Diana

Osobný kód 157

Veštica Kavena

Kavena

Osobný kód 169

Veštica Wanda

Wanda

Osobný kód 154

Spln Mesiaca v znamení Barana

Rozbor vplyvu splnu Mesiaca v septembri 2023

V piatok napoludnie nastáva spln Luny. Spln je vyvrcholením pravidelného mesačného cyklu. Netreba sa preto čudovať, že sú negatívne i pozitívne emócie u ľudí na prasknutie. Tentoraz Slnko v mierumilovných Váhach stojí presne oproti akčnej Lune v Baranovi. Nastáva napätie medzi Ja a Ty.

Spln Mesiaca v znamení Barana
Foto: Adobe Stock

Fázy Mesiaca v decembriSplny a novy Mesiaca 2023

Posledná štvrť05.12.2023 06:52Panna-
Nov13.12.2023 00:34StrelecRozbor pripravujeme
Prvá štvrť19.12.2023 19:41Ryby-
Spln27.12.2023 01:36RakRozbor pripravujeme

Spln Mesiaca nastane: 29.09.2023 12:00

Osvetlené Slnko i Luna nám teraz viac ukazujú nielen tienisté stránky ľudí naokolo, ale aj tie naše. Opozične postavené znamenia majú lekciu sa čo najviac spoznať a navzájom sa od seba aj naučiť. Baran predstavuje naše ego (dobré i to zlé) a Váhy vzťahy. Venujte sa svojmu zovňajšku, osobnosti, ale aj vzťahom.

Pokiaľ vás niečo nahnevá, hľadajte, prečo je to tak. Ak vás nazlostil človek, pravdepodobne vám nesie lekciu, ktorú máte zvládnuť. Podľa inkarnačných teórií ste sa na tom dohodli už pred narodením. Spontánny hnev môžete vypustiť, aby vás neporazilo, ale nie tak, aby ste si navzájom ublížili. Nakoniec sa pozhovárajte a odpustite si. S človekom, s ktorým sa neznášate, nemusíte byť nasilu, ale treba mu dať šancu, aby splnil aj on svoju prácu.

Na druhej strane sa treba zamyslieť, koľko bolestivých lekcií dávate vy iným. Nik z nás nie je bez viny.  Ozývajú sa vám staré viny, drámy, ublíženia a previnenia? Je vlastne jedno, z ktorej strany vzišli. Počas splnu máte čas si ich lepšie a rýchlejšie spracovať i vyrovnať sa s minulosťou. Potom však ísť s čistým štítom do ďalších dní, poučení o skúsenosť.

Zdravie

Kto cíti aj tak nervozitu, nech zaradí do svojej každodennej činnosti pohyb, chôdzu, cvičenie a šport. Pomáha aj umenie, pasívne či aktívne. Váhy obľubujú tanec, Barani akčný šport. Vy najlepšie viete, čo vám vyhovuje.

Minulý spln, ktorý bol vo vodných Rybách s opozíciou v zemskej Panne, nás naučil, že máme žiť zdravšie na tele i duši. Pokračujte v týchto intenciách. Urobte si jeden deň v týždni odľahčený, kedy budete jesť striedmo. Menej mastného jedla, chleba, zemiakov a viac zeleniny.

V tomto období človeku už prospievajú teplé nápoje, hlavne čaje. Pite čaj z veroniky lekárskej, prasličky lekárskej, zlatobyle obyčajnej, ale aj iné. Vyberajte ich podľa svojej chuti, a pite nesladené. Počas týchto dní sledujte menej obrazovky a chodievajte na vzduch, aby ste mali ľahkú hlavu.

Aký vplyv má na vás tento spln Mesiaca?

Baran

Akčným Baranom niekedy treba pripomenúť, že život nie je beh zvaný šprint, ale vytrvalostný beh na dlhé trate. Občas je dobrá i pomalšia chôdza. Práve vám nastal dôležitejší spln, lebo je vo vašom znamení. Zamerajte sa v prvom rade na seba samého. Zmeniť môžete, len seba. Pozitívne naladený človek ale „nakazí“ dobrou náladou iných. Povedzte si, že už odzvonilo minulosti, kedy ste sa trápili nad tým, čo bolo. 

Býk

Spln vám vošiel do domu podvedomia. Vaše temnejšie utajované ja, o ktorom by ste asi nikomu nechceli nič prezradiť, sa môže hlásiť o slovo. Netreba ho ututlať. Pokiaľ sa dobre poznáme, vieme odstrániť. Za niektoré veci sa možno aj hanbíte. Nemusíte to vešať nikomu na nos, len sami pracujte na ich odpustení. Prípadne si ich v bodoch napíšte na papier a spáľte v splnovom plameni sviečky. 

Blíženci

Slnko máte v dome zábavy a Mesiac v Baranovi, čo je všeobecne váš dom priateľov. Kedy ste si naposledy spolu sadli a trochu sa zabavili? Pokiaľ sa s niektorým s kamarátom hneváte, je čas na odpustenie. Je jedno či sa stretnete. Pokiaľ sa druhá strana nechce stretnúť, je to jej záležitosť. Vy si urobte odpúšťací rituál. Možno sa o mesiac prekvapíte, že sa vám hnevník krotko ozval. Je už jeseň, kedy je namáhaný aj dýchací systém. Viackrát denne sa zhlboka nadýchnite a majte sa radi! 

Rak

Spln vám zasahuje do domu autorít a kariéry, ale na druhej strane aj domu domova, kde je teraz Slnko. Je na čase dať minulosti zbohom. Vtedy ste sa možno stretli s nesprávnymi vzorcami konania i negatívnymi autoritatívnymi vzormi, čo mohlo narušiť vaše zdravé sebavedomie.  Každý človek má svoje prednosti, skúste ich vyniesť na svetlo. Verte si, že dosiahnete spokojný domov a vytúženú kariéru, ak teda nie ste teraz spokojní s prítomnosťou.

Lev

Spln vám zasahuje do domu filozofie, vyššej múdrosti a cudziny. Venujte sa preto štúdiu niečoho, čo sa týka zahraničia. Väčšinou je to cudzí jazyk, ale i zdokonaľovanie sa v profesii a cestovanie. Možno sa inšpirujete a naplánujete si exotickú Či poznávaciu dovolenku v zahraničí. Realizovať ju môžete neskôr, ale snívanie má tiež niečo do seba. Niektorí sa možno zahľadia aj na hviezdy a budú sa zaujímať o vesmír.

Panna

Spln vám zasahuje do domu sexu a zdieľaných financií. Pri oboch zložkách sú dvaja. V dnešnej dobe téma sexu nie je tabu, ale ľudia sa o ňom aj tak radšej porozprávajú s kamarátom ako s partnerom, ktorého sa to týka. Nehanbite sa povedať, čo vás ruší pri sexe a pod. Možno investujete aj do novej postele. Všeobecne, pokiaľ idete kupovať niečo spoločné, poučte sa z minulosti. Hlavne, ak to bude projekt s niekým z vašich obchodných partnerov.

Váhy

Keď je spln v Baranovi, Váhy môžu riešiť svoje vzťahy. Tak, ako to píše astrológia o vás - diplomaticky. Ste na výslní, lebo je Slnko u vás, ale Mesiac je voči vám v opozícii. Súhru asi bude dosť náročné dosiahnuť, ale vy to zvládnete. Obaja ste tvrdohlavé znamenia, lebo ste kardinálne, inak povedané aj rohové. No a to už nie je ďaleko k slovu rohaté. Niečo na tom môže byť, nemyslíte? Tvrdohlavosťou človek nedosiahne toľko, ako už spomínanou diplomaciou. Skúste to. 

Škorpión

Spln v Baranovi vám preveruje ako viete zvládať bežnú prácu, ale i vaše zdravie. Pokiaľ si radi doprajete dobré jedlo a pitie, ovládajte sa aspoň počas splnu a novu. Verte si a budete zdravší! Tentoraz si doprajte dostatok, tekutín a masírujte si ľadviny. Dostatkom je myslený fakt, že s nápojmi to netreba aj preháňať, aby ste nezaťažovali obličky. Zbavte sa nejakého zlozvyku na tele i duši. 

Strelec

Spln v Baranovi Strelcom zasahuje do domu detí, kreativity a radosti. Počas splnu máme totiž všetci nutkanie preháňať, preto si dajte zo všetkého tú správnu mieru. Pomôžu vám určité špeciálne cviky, pri ktorých si precvičíme ľavú i pravú mozgovú hemisféru. Napríklad skúste pár minút písať alebo len čarbať po papieri s ľavou rukou. Zabávajte sa denne aspoň chvíľu ako deti, zabudnite pritom na starosti. 

Kozorožec

Každoročne takto na spln v Baranovi máte kritické dni. Ohrozená je hlavne oblasť vášho domova a rodiny, kde vám svieti Luna. Na druhej strane je Slnko v dome kariéry. Držte sa preto vedome svojho zdravého rozumu. Máte to teraz dosť ťažké, ale ak vydržíte a zachováte rozvahu, pohnete sa tým správnym smerom. Rozpor medzi súkromím a kariérou sa urovná a vy postúpite vyššie. Nemyslím tým len kariéru…

Vodnár

Spln v Baranovi vám zasahuje do domu krátkych ciest, okolia a komunikácie. Pre vás je priaznivý, len si treba dať pozor, aby ste od teraz až do novu nerozprávali až príliš o veciach, ktoré by mali ostať len v úzkom kruhu poslucháčov. Uvoľniť sa komunikáciou je príjemné, ale treba vedieť komu zveríme svoje tajomstvá. Nie každý ich vie prijať a vy si tak narobíte nepriateľov. Neutekajte ani od bežných problémov, veď vy viete radiť intuitívne druhým. Poradíte si preto bravúrne aj sami. 

Ryby

Spln vám tentoraz vošiel do vášho domu majetku, ale aj hodnôt. Určte si priority života. Peniaze potrebujeme k životu, ale netreba zabúdať na hlbšie hodnoty, ako sú zdravie, rodina a priatelia. Na druhej strane nik vám neradí, aby ste podceňovali dôležitosť financií, lebo v tomto svete majú ešte miesto. Neriešte možné nedostatok peňazí ohnivo a dramaticky. Pokojnou cestou zvládnete viac. Skúste si mesačne odkladať aspoň malú sumu. 

Téma dňa Rýchly numerologický rozbor vášho partnera alebo vzťahu

Získajte odpovede na všetky vaše otázky, ktoré sa týkajú lásky a partnerského vzťahu.

Zistiť viac

Planéty v znameniach zverokruhu

SlnkoStrelecod 22.11.2023
MesiacVáhyod 06.12.2023
MerkúrKozorožecod 01.12.2023
VenušaŠkorpiónod 04.12.2023
MarsStrelecod 24.11.2023
JupiterBýkod 16.05.2023
SaturnRybyod 07.03.2023
UránBýkod 06.03.2019
NeptúnRybyod 03.02.2012
PlutoKozorožecod 11.06.2023

Začiatok ročných období 2023

JarJarná rovnodennosť20.03.2023
LetoLetný slnovrat21.06.2023
JeseňJesenná rovnodennosť23.09.2023
ZimaZimný slnovrat22.12.2023